3 leté dítě a let do Koreje, jely byste?

kackaj
3. srp 2012

Ahoj maminky, co si myslíte o 3 letém dítěti v Koreji? Jde o to, že manžel tam dlouhodoběji dojíždí za prací, naposledy tam zůstal místo 14ti dnů měsíc a čeká ho v září zase měsíc. Chce, abychom jeli s ním aspoň na týden, abychom nebyli tak dlouho od sebe, je mu tam vážně smutno...má jen kolegy a je rodinný typ, takže mu asi fak chybíme. Já ho chápu, ale naše vyhlídka je taková, že on ráno vypadne v 8h do práce, vrací se i po 20.hodině a co my tam celý týden tímto stylem budem dělat...čekat na hotelu na pokoji???
Mám víc důvodů, proč nejet: hlavně teda co malej a nemoci tohoto kraje?, mentalita lidí, mám strach i že se mi tam malý ztratí, nebo se ztratíme spolu ( 🙂 ), pro mě je to špinavá země, absolutně mě neláká ji navštívit, co tam budeme dělat, ještě jsem neletěla, malý má nastoupit do školky atd. atd. Jako mě se fakt nechce...jak byste to řešily vy v mém případě? Jely byste, když by manžel naléhal, nebo byste radši stály za svým a nejely? Myslím, že tragédie v rodině z toho nebude, jen já jsem v tomhle ohledu málo asertivní, nedokážu správně argumentovat a odporovat. Pořád jsem před ním ještě nevyslovila jasný nesouhlas....
Díky moc za rady🙂

petramarie
3. srp 2012

@kackaj ahojky, já mám přítele, který hodně cestuje, vlastně je klidně i 5 měsíců pryč. Děti nemáme, ale byly doby, kdy jsem za ním nechtěla ani já sama..natož s dítětem. Řekla bych mu všechny ty důvody, co jsi napsala tady a dala mu najevo, že se na to opravdu necítíš, že máš o malého strach tam někde být s ním sama a že stejně nastupuje do školky, tak byste měli být doma. Měsíc není žádná věda.. malý bude mít starostí se školkou, ty si odpočineš.. víme, jak to je s muži. 😉 Pochopí to neboj a tobě ten měsíc uteče jak voda. Chápu, že by chtěl, ať jsi tam s ním, pokud je "domácí typ", ale chtě nechtě tam jede za prací, se kterou končí až večer, takže byste mu tam nebyli moc platní....

veruska007
3. srp 2012

@kackaj Já nejsem domácí typ a pokud to jen trochu jde, s manželem na služebky jezdím, ale pouze po ČR. Měsíc je sice dlouho, Korej bych ráda viděla, ale s malým prckem ne. Pokud by ses chtěla toulat mimo hotel, bála bych se nemocí, průjmů, ...

Spíš když Ti půjde malý do školky, tak bych si ten měsíc užila - dala si sraz s dávnými kamarádkami, zašla ke kadeřnici, koupila si něco na sebe, ležela v posteli a četla si... jéééé

kackaj
autor
3. srp 2012

@veruska007 jj, to já bych taky věděla co s časem, těším se na sport a navíc mám práci doma (jako zaměstnání), takže bych si to konečně dala do kupy...to o mě nejde, já fakt do Koreje nechci. Navíc je to přímo do Soulu...milionový město plný cizích lidí...navíc mám i strach z únosů (možná přeháním, ale je to tak). Nevím, kde bych tam spaktovala pomoc, kdyby se fakt něco stalo.
No, musím to tomu našemu taťkovi rozumě vysvětlit, nepřipadne mi to jako dobrej nápad no.
@petramarie hm, kdyby jel na měsíc např. do Prahy, tak nemám taky nejmenší problém...všude se domluvíš, jseš tady doma, navíc Praha krásná, tam bych si taky věděla s časem poradit i kdybychom taťku celej týden neviděli🙂 Jo, kdybychom jeli někam na venkov do Koreje, nebo do hor atd. to bych jela velice ráda, ale betonový město Soul, to mi vážně nahání strach:-/
Díky holky 😉

lenam
3. srp 2012

@kackaj Korea je vyspělá země, tak bych se toho vůbec nebála. Já bych naopak jela a ne na týden, ale minimálně na 14 dnů s ohledem na délku letu a cenu letenky. Manžel létá do Číny a do míst, kam tedy bych s dětmi nejela, ale do Korei jo! 😀 Tam zase létají kolegové od manžela a žádné problemy tam nezaznamenali. Já odjela s manželem a dvouletým dítětem (k tomu na začátku těhotenství 🙂 ) na půl roku do Anglie, kde jsem také nikoho neznala. Jižní Korejci jsou většinou příjemní lidé a únosu bych se tam bála méně než v USA a nebo v Anglii.

veruska007
3. srp 2012

@kackaj Já v zaměstnání hodně létala do zahraničí, ale pouze po Evropě. Ale bývala to bojovka, dostala jsem adresu s místem jednání a všechno jsem si musela sama zajistit, hlavně jsme nesměli používat taxi, a to byla bojovka, když v noci přiletíš na liduprázné letiště a sháníš se po autobusu. Myslím, že v Koreji by to bylo super dobrodružství a bez dítěte bych tam jela klidně hned (ale teda asi ne na měsíc). Jenže je tam jiné klima, děti to hůře snášejí. Plno infekcí, se kterými nikdy nepřišli do styku... a vůbec, mně to tam přijde takové politicky nestabilní 😉

lenam
3. srp 2012

@veruska007 Politicky nestabilní? A co je ČR nebo Itálie? Politicky stabilní je tak Čína nebo Severní Korea 😀

lenam
3. srp 2012

@kackaj Více bych se opravdu bála letět do Egypta a nebo do jiných států sverní Afriky 🙂

kocicinka
3. srp 2012

Nejela bych. Je to hodně o nátuře, já bych na to neměla. Po Evropě klidně, ale toto je tak daleko...Jak je psáno výše- jiné klima, nedomluvíš se, může být nemocný a co pak, možnost infekce z neznámé stravy, vody... Jinak korejci jsou milí, to jo a ani z politické situace bych strach neměla( to do Egypta by mě nikdo nedostal), ale z výše popsaného ano. Ale záleží na Tobě, třeba se rozhodněš pro odjezd a bude to prima. Těžko říct, těžko radit.
Nemůže se manžel domluvit v práci, aby ho tam neposílali, když je mu tam bez vás tak smutno? @kackaj

dana3262
3. srp 2012

@lenam ale zas treba ted dost kamosu letí právě do koreje a absolvujou minimálně 2 ockovani. A sama tam..nevím no..

dana3262
3. srp 2012

@lenam ale zas treba ted dost kamosu letí právě do koreje a absolvujou minimálně 2 ockovani. A sama tam..nevím no.. ale ja jsem posera, takze...

katerinanov
3. srp 2012

@kackaj Úplně tě chápu, taky bych nechtěla jet. Měla bych strach asi hlavně z neznámého, bála bych se, že onemocí a já se tam nedomluvím, že budu daleko od rodiny atd. A s těmi únosy si nemyslím, že přeháníš. Možná přeháním já, ale po únosu té malé Michalky si sakra dávám na malého pozor.

lenam
3. srp 2012

@dana3262 Když někdo létá s dětmi do Egypta apod., tak si myslím, že riskuje více než do Korei. I tam by se mělo očkovat, takže v tom nevidím nic zvlášního. A dále se domnívám, že anglicky umí více a lépe než v severní Africe a nebo na jihu Itálie,... 🙂 Myslím, že v Soulu, které je hlavní město, to nebude jediné "bílé" dítě 😀

lenam
3. srp 2012

Já si myslím, že město, které pořádalo Olympijské hry nemůže být tak tragické 🙂 Podnebí - průměrné červencové teploty jsou kolem 25 stupňů. 🙂 Město má 11 milionů obyvatel. Je to vyspělé moderní město 🙂

kackaj
autor
3. srp 2012

@lenam tož ty jsi jednoznačně pro 😀 😀 😀 Že já tě nabalím tomu mýmu manžovi do kufru?🙂 Já právě nejsem ani Egyptovej, ani Italskej typ...vůbec jsme ještě nebyli u moře, nejsem ten typ vůbec. Já tak s malým na hory , po Evropě bych asi jela s manželem kamkoli a velice ráda bych si tady prošla veškerá hlavní města, připadám si v Evropě pořád tak nějak doma. Ale ten strašlivě dlouhej let a představa toho nulovýho programu tam, navíc přiletíme o víkendu a zpět poletíme zase o víkendu, takže si toho taťku fakt neužijem, jen hodinu ráno a něco málo večer.
Já jsem v takové negaci, že nevím, jestli to dokážu zlomit🙂

kackaj
autor
3. srp 2012

Jo a taky buď tam nebo zpět bychom letěli s malým sami...přestup buď Helsinky, Dubaj, Londýn nebo Paříž. Mám strach, že přestup nezvládnu, nikdy jsem na letišti nebyla, nevím kde se co odbavuje. Anglicky umím trošku, moc si v tom nevěřím...no nevím, taková sedlačka z Brna a sama na mezinárodním letišti???😀 😀 😀 Aby mě náhodou nějakej šejk nenasměroval špatně🙂

kackaj
autor
3. srp 2012

@kocicinka no, má ta práce být výhledově snad jen na 2roky, z toho máme jeden už za sebou, tak snad to bude tak pravda. Ale jako byl tam celkem snad 4 nebo 5krát, takže fakt to doma normálně přežíváme. Já ho chápu, že by nás tam chtěl mít, ale co my tam? A fakt ten výhled hotelovýho pokoje sdílenýho s dalším kolegou a my v něm čekající na tatu celej den (teda ne že bychom nechodili ven), nikde žádná další mamka, nebo prcek jako spoluhráč. Já ti vám nevím🙂

maximka33
25. led 2013

@kackaj to by mě zajímalo, jak jsi dopadla 🙂 já bych na tak krátkou dobu, s dítětem a sama rozhodně nejela. když tak před cestou hromadu očkování 🙂

kackaj
autor
25. led 2013

@maximka33 no nikam jsme nejeli🙂 Nakonec jsem to manžovi diplomaticky vyložila, že z toho jsem spíš ve stresu a hlavně, co tam budem celý dny dělat??? A tak pochopil to🙂 Nakonec jsem si uvědomila, že sama bych tu zemi i vidět chtěla, ale opravdu...co tam s tříletým děckem? Tady by mi mezi tím utekla práce, Ondra by šel později do školky a s manželem bychom se stejně moc neužili, páč v osm vypadne z hotelu do práce a vrací se za 12hodin...to tam fakt být nemusíme🙂 No a teď už to nehrozí, páč čekáme druhý.....takže jsem za vodou🙂 A proč, máte něco podobného před sebou?

maximka33
25. led 2013

@kackaj tak to je fajn. jen jsem byla zvědavá. někdy je fakt lepší dát na instinkt a nenechat se do něčeho vnutit.