Auto na leasing, máte osobní zkušenost?

laurasucha27
17. únor 2015

Zdravím!
Čekám druhé dítě a potřebujeme větší auto. Nemáme ale moc peněz a ve financích se moc nevyznám. Kamarádka mi řekla o leasingu, tak jsme po tom začala trochu pátrat. Narazila jsem na spoustu nabídek, ale moc se v tom nevyznám. Přečetla jsem si taky tenhle zajímavý článek: http://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/69865... a láká mě to zkusit. Následně jsem narazila na tuto nabídku: http://www.unileasing.cz/financovani-aut
Co na to říkáte? Může mi někdo říct osobní zkušenost s operativním a finančním leasingem? Nechci chodit za poradcem, ráda bych slyšela názor normálních lidí 🙂) Díky moc!

hrizuzu
17. únor 2015

@laurasucha27 Ahooj 🙂 Osobní zkušenost nemám, nicméně jsem se nedávno bavila s kamarádkou,která o tom uvažuje.Leasing je super v tom, že mají tak nevýhodné podmínky,že ho dají opravdu skoro každému.Problém ale je, že přeplatis cca 30% částky.Pokud Ti tohle nevadí,tak bych asi problém neviděla.Ale mnohdy jiná možnost není.Sama o tom uvažuju 🙂

laurasucha27
autor
17. únor 2015

@hrizuzu Děkuju moc za odpověď. Přeplácela bych tak jako tak, kdybychom si vzali úvěr klasický 😒 A byla bys spíš pro operativní nebo finanční leasing? 🙂

hrizuzu
17. únor 2015

@laurasucha27 No,zatím jsem se po tom detailně nepidila, takže nevím jakej je rozdíl 🙂

madrilena
17. únor 2015

@laurasucha27 u operativního leasingu záleží na tom, jak moc jezdíte; protože obvykle je pro nepodnikatele omezený na 20000 km ročně, což pro někoho může být málo; pokud bych měla volit mezi klasickým a operativním leasingem, tak pokud by mi stačil limit km, šla bych do operativního

kattyd
17. únor 2015

tak u leasingu je nevyhoda ze nemas velky technicak od auta-ten ma leasingovka. Takze když jej potrebujes, musíš si zažádat aby ti jej poslali a pak jim ho vrátit. Také v leasingove smlouve mame omezeni když by jsme chteli s autem na delší dobu vyjet do zahranici (2 tydny jsou ok, to se hlasit nemusi, ale kdybych chtěla na mesic atd tak mi to musí odsouhlasit). Z toho duvodu bych asi radeji sla do uveru - auto je hned tve, ne leasingovky, a cenu preplatis jak s uverem tak s leasingem...leasingovka také vyžaduje ze musíš mit na auto havarijni pojisteni (coz bych mela tak ci tak, ale někdo třeba ne...)

kacca11
17. únor 2015

Nešla bych do leasingu, v podstatě si pronajimas cizí auto a do tvého vlastnictví přejde až po poslední splatce. Za mě docela nevýhodné.

curdibilka
17. únor 2015

Mrkni spíš na operativní leasing od konkrétních automobilek - zajdi si do autosalonů, které znáš nebo od kterých bys chtěla auto a nechej si udělat nabídku. My o tom taky silně uvažujeme, teď máme zánovní A6, ale v sedanu, takže kufr nic moc pro čtyřlčlennou rodinu a pejska. 😀 Poohlížíme se po kombíku, asi teda buď znovu A6 nebo Superb a pokud bychom chtěli opravdu mladé a kvalitní, nestočené, auto, tak bychom si museli připravit tak 400, 450 000, což jen tak na účtu neleží, a když se to vše přepočítá, tak operativní leasing by nás vyšel nastejno finančně a ještě bychom měli nové auto a o nic bychom se nemuseli starat (v operáku je vše - servis, pneumatiky, pojištění apod.). Ono záleží prostě jaké auto chcete, podle toho operák i vychází a není to úplně špatné. 🙂

console
17. únor 2015

Jestli se rozhodiješ mezi leasin vs úvěr, tak určitě úvěr. Auto je tvé, VTP je psán na tebe, ne na leasing.společnost. Operativní leasing je jiná kapitola, řekla bych spíše pro firmy, než běžného uživatele. Je spousta společností, kt. spotřebitelské úvěry poskytují, dá se tam dost kouzlit s provizí atd atd. Dělala jsem je. Všechny 3 možnosti. Nech si udělat nabídku na auto a pak poptej u více leasingovek nabídku na úvěr. A uvidíš ty rozdíly a předhánění...

nolies
17. únor 2015

@laurasucha27 Ahojky, pracuji v leasingové společnosti. Vzhledem k tomu, že jsi fyzická osoba - občan a ne OSVČ (aspoň z dotazu tak usuzuji), tak můžeš mít pouze úvěr. Jen pro zajímavost, pro osoby, které nejsou plátci DPH není rozdíl mezi úvěrem a leasingem. Jak zde někdo napsal, že když je auto na úvěr, že jste hned vlastníky, tak to taky nemusí být pravda. Spousta leasingových společností má toto ošetřeno ve smlouvě a majetek je váš a po zaplacení poslední splátky.

madrilena
17. únor 2015

@nolies pokud je mi známo, tak minimálně Škoda (respektive jejich nějaká dceřiná finanční společnost) nabízí nově operativní leasing i pro fyzické osoby nepodnikatele; jen tam je to omezení 20000 km na rok (což je třeba pro mnoho lidí docela dost málo); a slyšela jsem, že to nabízejí i jiné automobilky, myslím Peugeot....

nolies
17. únor 2015

@madrilena Tak to se přiznám, že jsem nevěděla 🙂 A to je operativní leasing s následným odkupem?

blondynka400
17. únor 2015

@madrilena
@nolies teď to nabízejí skoro všechny značky. Škoda, WV, Seat, Hyundai, Ford, omezeně Toyota a možná i další.
Můžeš si vybrat buď kilometrový proběh 20 tis a nebo i víc. Standart je na 2 roky, může být i 3 nebo 4. Ale není to jako u firem, že si zvolíš libovolnou výbavu a motor, máš předem dáno co ano a co ne.
Po té době můžeš auto "výhodně" odkoupit a nebo vrátit. Co je na tom ale blbé při té vratce za každý škrábanec co neodpovídá běžnému použití platíš a může se to pěkně vyšplhat. A standartně tohle moc neříkají, je to psáno malými písmenky někde dole.

madrilena
17. únor 2015

@nolies blondynka400 to odpověděla za mě, líp bych to nenapsala!

veruska007
17. únor 2015

@laurasucha27 Ahoj, ještě si dej pozor, pokud bys měla souběh úvěru na bydlení či hypotéky a leasingu. Může se to nepříjemně promítnout do navýšení splátek bydlení! Jinak my to řešili bazarovým autem, máme rodinné auto nissan almera tino, slušné po faceliftu se dá koupit cca za 70 tis. a nelitujeme.