Batohy a jiné potřebné pro výpravu do přírody

mataharyy
9. zář 2015

Ahoj,

mám prosbu, můžete někdo doporučit batoh pro menší a drobnější děti, ve věku 4,5 a 6,5. Hledám batohy na skautské turistické výpravy a tábory, tak aby se tam nacpal i spacák a vše nutné na tůru s přespáním i vícedenním... Tedy spíše batohy dva 😅 😀

A pokud by měl někdo reference na kvalitní dětský spacák, nepohrdnu 😉

Dííky

konidana
9. zář 2015

@mataharyy My máme dětský batoh Boll (cca 20l) myslím, variantu tremp, nebo tak něco. Je super, děti ho unesou, ale komplet věci na víkend (spacák+karimatka) se tam tedy nevejdou. Buď spacák nebo karimatka. Spacáky pro děti jsme měli 120cm od Condora, teď řešíme co dál, neboť z nich vyrosly. A to si bude prcek 4,5 roku nosit sám komplet skautskou výbavu na víkend?

mataharyy
autor
9. zář 2015

@konidana No ono mu nic jiného nezbývá, já tam nebudu a pochybuji, že mu to někdo bude nosit 😀 Na Boll jsem koukala, ale přijdou mi malé 😅 Asi se budu muset vykopat někam do prodejny i s klukama a zkoušet do zblbnutí, jen nevím jak se budou tvářit když tam budu zkoušet do toho batohu nacpat spacák 😀

marecek4
9. zář 2015

@mataharyy my pro začátek než jsme vychytali potřebné vystačili s batohem od tamanů-a karimatku stejně připnete nahoru,nebo z boku-jsou na to dobré ty protahované gumičky-to na víkendovky a na tábor záleží na dopravě-tam už se to bude muset řešit krosnou a to nevím jak prcek dá,i když většinou vedoucí pomůžou tak se jedná spíš o udržení pořádku a dohledávání věcí a spacák-radši prodejna a koukat co chci aby splnoval-jestli budou jezdit i v zimě a kam-na srub?topí pak děckám celou noc třeba?

lv
9. zář 2015

My máme vybavení z Decathlonu.

konidana
9. zář 2015

@mataharyy My jezdíme s dětma na vandry, nosí si batoh, který má tak kolem 3 kg (2-4kg). Je to tak akorát. Unesou to celý den, ale také občas remcaj. Když potkáme na nádraží skauty, tak maj nabalený krosny, že osmiletý děti maj co dělat aby to zvedly. Chudáci☹

mataharyy
autor
9. zář 2015

@marecek4 Spacák jsem předběžně koukala na husky dětské, ale ty jsou tak na léto, no uvidím, spíš mi šlo o ten bágl, aby to pak nevypadalo jako že batoh nese dítě, spíš než naopak 😀
@konidana Tak ono na ty víkendové akce to nebude tak hrozný, snad 😅 😀

konidana
10. zář 2015

@mataharyy karimatku doporučuji obyčejnou pěnovku, nejlépe uříznout podle velikosti dítěte (a spacáku) - na dýlku i trochu zúžit. Spacák určitě dětský, max o 20 - 30cm delší než dítě. Takové ty prodlužovací spacáky jsou podle mne na nic.

mataharyy
autor
10. zář 2015

@konidana jaj vidíš to mě nenapadlo zkrátit karimatku 😅 A spacák určitě dětský, aby si ho zvládli vyhřát a nemrzli jim nohy (jako mě 😀 )