Bešeňová, Tatralandie, V. Meder. Může 4leťák na tobogán?

myska25
21. črc 2014

Holky prosím o zkušenosti. Mám půlroční holčičku a slyšela jsem, ze na Slovensku rodič snad nesmí do dětského bazenku, nemáte zkušenost, co je na tom pravda? A nevíte jestli skoro ctyrletak může na nějaký tobogan? Vyplatí se nám to vstupné?

ivce
21. črc 2014

V Meděru jsme byli se starší dcerou před 6 lety, když měla rok a je pravda, že tam jsme museli sedět na okraji dětského bazénku a chodili jsme ji lovit, když zahučela pod hladinu 🙂 ale bylo tam samozřejmě málo vody 🙂 V Bešeňové jsme byli před 5 lety a teď minulý týden podruhé - ve venkovním dětském bazénku opět rodiče nesmí do vody a sedí dokola na okraji. Ale s tak maličkou holčičkou je zbytečné chodit do toho malého venkovního bazénu, když ještě nechodí, to můžeš jít normálně do velkýho a tam to samozřejmě není problém. Jinak pak mají nově postavené vnitřní bazény a tam už můžeš být s prckem v dětském bazénu. Navíc jsou tam super skluzavky pro děti právě kolem těch 4 - 5 let, ale vyblbla se tam i naše 7 letá dcera🙂 Pak jsou tam velikánský tobogány a i tam chodili rodičové s poměrně malýma dětma, takže by tam určitě syn mohl s některým z rodičů. Jinak myslí fakt i na mimina a u vnitřních bazénů mají erární golfky, takže si můžeš prcka v lidu vozit kolem bazénu, když třeba potřebuješ uspat. Naše holky mají 2 a 7 let a pro mě to byla ideální dovolená, obě to tam moc bavilo. Pravda vstupné je kapku dražší, ale zase na dovolenou nejezdíme každý měsíc, tak proč si nevyhodit z kopýtka, že? 😀 Jo a v Meděru od té doby co jsme tam byli my taky něco přistavěli, takže nevím, jaká je aktuální situace tam 🙂 No a v Tatralandii jsou atrakce spíš pro větší děti, hodně věcí je tam omezeno výškou - od 140 CM.

myska25
autor
22. črc 2014

@ivce a nevíš jestli mužů mít svuj kočár? Moc ti děkuji za odpověď 😉

madulinka
22. črc 2014

@myska25 svůj kočár mít můžeš, určitě 🙂

ivce
22. črc 2014

@myska25 no na venkovní koupaliště stoprocentně, nevím jak přímo k těm vnitřním bazénům, ale mám pocit, že jsem i tam viděla kočárek bez nálepky Bešeňová. Oni tam neřeší ani když si vybalíš svačinu uvnitř těch krytých bazénů 🙂 Mně se tam fakt moc líbilo, vzhledem k věku našich holek značka ideál 😀

myska25
autor
22. črc 2014

@ivce koukam, ze mas starší děti, nevíš jak je to s tema toboganama? Můžou děti chodit alespoň s rodicema?

ivce
22. črc 2014

Na venkovních skluzavkách nemohla Klárka jen na jednu skluzavku a jeden tobogán, na těch velikých vnitřních tobogánech asi nemohla jen na dva - červený a žlutý, ale to byly fakt děsný sešupy dolů. Ale nevím to jistě, chodil tam s ní manžel, já se necítila dobře na tom točitém schodišti, které k tomu vedlo 😀 😀 jinak na všechny ostatní atrakce v pohodě. Jo a taky měli v areálu myslím 4 nafukovací hrady, trampolíny, nafukovací bazén se šlapadly atd.

myska25
autor
22. črc 2014

@ivce a poslední otázky v kterém období jste tam byli? Planujeme od 2.8 dovcu, tak jestli tam není moc přelidnění? 😀

ivce
23. črc 2014

@myska25 před těmi 5 lety jsme tam byli v termínu také na začátku srpna, tento rok jsme se vraceli teď v sobotu 🙂 o víkendu je tam vždycky samozřejmě trochu víc lidí, je třeba jít hned dopoledne, abys chytla volné lehátka, jinak si musíš rozložit deku na trávě, v týdnu je to pak lepší. Ale není to žádná hrůza ani o tom víkendu, je to natolik velký areál, že se tam to množství lidí prostě rozejde. Na parkovišti u areálu je taky vždy volné místo na parkování, takže pohoda 🙂 Pokud tam pojedete, přeji příjemnou dovolenou 🙂

myska25
autor
23. črc 2014

@ivce děkuji ti moc za vyčerpávající odpovědi, nejspíš zvítězí to Slovensko. Ještě nemáš typ na nějaké pěkně ubytování?

ivce
23. črc 2014

@myska25 není zač, já jsem z dovolené tak nadšená, že ji všude propaguju 😀 😀 my jsme bydleli tady
http://www.apartmanybesenova.eu/sk/uvod
a super, perfektně zařízené, vše jako nové, kolem oplocená zahrada s trampolínkou, skluzavkou a pískovištěm, vlastní posezení pro každý apartmán, s vlastním grilem, k němu k dispozici dřevěné uhlí, moc milí majitelé. Poprvé jsme bydleli přímo areálu Gino Paradise v hotelu Luka, ale teď už jsme potřebovali ubytování i s kuchyní, protože starší dcera je na bezlepkové dietě, takže si musíme na dovči stravu připravovat sami. Jinak snad v každém domě v Bešeňové je nějaké ubytování, tak to by neměl být problém. Já jsem si ty naše apartmány našla přes tyto stránky, jsou tam i recenze od ubytovaných hostí
http://www.booking.com/

eeffka
23. črc 2014

@myska25 Ahoj ja som Slovenka ale do Tatralandie by som nesla ani za nic, za vstupne date rodina denne 50e + strava je tam astronomicky draha, za blby syr s hranolkami nechate 10e takze z obedom za 30 pocitaj isto, kazdy kto ma rozum chodi zo Slovenska sa kupat do Madarska. chapem ze pre vas je HU daleko,a le aj polsko ma fajne akvaparky.

tmagda
23. črc 2014

@myska25 Do Mederu jezdíme každý rok. Dříve do dětského venkovního bazénu rodiče vůbec nesměli, ale vloni tam maminky byly, asi záleží, jaký je tam plavčík. Pak je tam vnitřní bazén (rodinný i s atrakcemi) a tam chodili i rodiče. A co se týká tobogánů, letos mají otevřených 7 tobogánů, které jsou zpoplatněné. Mají to omezené výškově, myslím 100cm a některý 110cm. Zkus se podívám na jejich stránky. Nevím jestli ti je tady můžu napsat, když tak ti je napíšu do zprávy.
My se do Mederu chystáme i letos v srpnu.

myska25
autor
23. črc 2014

@ivce tak na ty apartmány jsem se taky už ptala, ale bohužel maji plně obsazeno ☹ no tak jdu hledat ubytko v Besanove, pojedeme tam, jednou si stejně uděláme výlet do Tater - asi Štrbské pleso. Mužů se zeptat, kde jste to byli na tech traktorech na výletě?

myska25
autor
23. črc 2014

@eeffka no původně jsem myslela, ze bychom jeli do Madarska do Sarvaru, hotel Park Inn, ale ubytko vychází dráž a ubytování v soukromí se mi nedaří najít.

eeffka
23. črc 2014

@myska25 presne tak booking. com este nikdy nesklamal

ivce
23. črc 2014

@myska25 je to Salaš Krajinka a je cca 2 km před Ružomberokom směrem od Žiliny. Když budete od Žiliny přijíždět k Ružomberku tak je to po pravé straně silnice, je k tomu směrovka. Na zpáteční cestě domů tam i vždycky kupujeme sýry. Jinak jsme byli na výletě v Nízkých Tatrách kolem Vrbického jezera, tam se dalo i s kočárkem. Pěkný výlet je do vesnice Vlkolínec, cca 18 km od Bešeňové, kousek nad Bešeňovou je pak archeologické naleziště Havránok a z něj je krásný výhled na přehradu Liptovská Mara. Mám to i v albu, jak jsem ti dávala dokaz, jen z roku 2009, tuším je to poslední album. No a z toho Havránku pak můžete zajet i na koupaliště na břehu Liptovské Mary. My jsme v ubytování měli prospekty, kde byly tipy na výlety a bylo tam i poznačené, co je vhodné pro rodiny s dětmi, kam dojedeš s kočárkem a tak.