Bulharsko a stravování batolat. Je lepší all inclusiv?

lendiiik
19. kvě 2010

Zdravím, chtěli bychom letos navštívit Bulharsko. Líbí se nám příznivá cena i při dopravě letecky. Z čeho mám ale velký strach je jídlo.
Pojedeme s ani ne dvouletým dítětem a neradi bychom to odnesli nějakými střevními potížemi. Prosím proto ty, kteří už tam byli s menším dítětem, aby se podělili o zkušenosti.
Je lepší (i když ne levnější) zaplatit si all inclusive a dá se něco z těch jídel vybrat něco i pro tak malé dítě? Podotýkám, že své dítě hranolkami neživím, na to má času dost.
...nebo si zaplatit jen snídaně a zbytek se stravovat někde v restauraci, jaký tam je výběr jídel pro malé děti?
.. a nebo není nejlepší nějaký apartmán, kde když nebudeme spokojeni se stravováním v restauracích si můžeme uvařit sami.
Díky moc za zkušenosti Lenka 🙂

pavlina05
21. kvě 2010

Ahoj Leni!
My letos letíme do Bulharska, cca za 14 dnů. máme zaplacený 5 * hotel na 12 dnů s polopenzí.Máme v plánu jíst v hotelu, přes oběd pak v restauracích.Prý je tam levně.Samozřejmě se také bojím střevních potíží. Uvidíme až na místě. 😉
Budu se snažit vyhýbat nebalené vodě.
No a jinak mám Enterol,což je tak 2 dny předem dobré dát na vydezinf.střev a týden před chci dávat probiotika. 😉
Kdy tam chcete jet? Dám ti pak vědět 😉
Letíme do Primorska.

lendiiik
autor
22. kvě 2010

Ahoj Pavli, my chceme v srpnu, čekáme na last, protože ještě stále nevíme jestli jo, tak snad něco vyberem. To budeš moc hodná, když mi pak dáš info. 🙂
Jinak počínaje dneškem jsme na cestě dvakrát zvraceli, tam i zpět- docela brutálně, takže se nám asi začíná dělat blbě v autě. 😔 Tak to bude něco. Budu muset vybrat něco blízko letiště. A zjistit jestli se dává takhle malejm dětem taky kynedryl nebo něco jinýho

lendiiik
autor
22. kvě 2010

Já nejdřív taky chtěla večeře v hotelu, ale nakonec ty hotely co jsem chtěla jsou už plný a když jsem slyšela ty neg. názory na večeře - jako že nic moc výběr za ty peníze a ani moc dobrý, tak jsem si říkala, že malýmu budu stejně asi dělat večer kaše, o těch vím že mu z nich nic nebude a oběd nějak uděláme-někde se najíme v rest. Já stejně doufám, že ty co píšou do různých diskuzích a špatným jídle jsou jen strašáci a mnohem víc si jich jídlo pochvaluje (akorát to nikam nepíšou) a snad i pro malýho něco najdu popř. si doplatím večeře, když budou stát zato. 😉

pavlina05
26. kvě 2010

leni,to se zvládne,neboj.
Dám vědět 😉
Př.sobotu odlet 🙂

llllucka
28. kvě 2010

Holky a můžete dát kdyžtak i tip na hotel.Dikec.

pavlina05
28. kvě 2010

My letíme Primorsko,hotel Grand Hotel Primorsko

soanpe
28. kvě 2010

Nebojte se ničeho. Já tam byla asi 11x .V restauracích vaří klasický jídla jako kuře s rýží, všude je plno zeleniny, ovoce, džusů.Jogurty koupíte doslova na každém rohu...
Já bych do ALL incl. nešla ani s dětma.

pavlina05
31. kvě 2010

soa díky moc.

Nevíte někdo jak je tem teď? Co moře???? 😲

pavlina05
31. kvě 2010
lendiiik
autor
31. kvě 2010

soanpe: to doufám, já totiž pořád slyším od tchánků ať s malým nikam nejezdíme, protože manžel i jeho ségra vždycky u moře něco chytli. Manžel má hodně citlivej žaludek a nejhůř jim tenkrát dopadlo právě Bulharsko. To kdybych jim řekla, že chceme v srpnu právě do Bulharska, tak mi do dovolený nedají pokoj a manža se nakonec nechá ukecat.
Malej už není tak malej a já nemám ráda strašení dopředu, ale je to možná i tím, že jsem nikdy nebyla tolik citlivá na žaludek a kdybych zažila hroznou dovču, kde by malej jen zvracel a průjmoval a já mu nemohla moc pomoct, tak jsem taky vyřízená. ☹
Nejhorší je, že se malýmu začalo dělat špatně v autě, takže přitvrdili už jsem z nich zblblá a pořád přemýšlím jestli jo nebo ne.
😒 😠 🙂

pavlina05
2. čer 2010

lendi,já dávám týden před Bulharskem teď probiotika - Biopron a pak dám ještě 2 dny před Enterol na dezinf.střev 😉

letíme v sobotu v 11 hod 😀

lendiiik
autor
2. čer 2010

ty jo, tak to už se vám to blíží 🙂 , už máte sbaleno 😀
do kterýho hotelu to jedete?

pavlina05
2. čer 2010

Sbaleno nemáme. V pátek času dost 😉
Primorsko . Grand hotel
http://www.summittour.cz/grand-hotel-primorsko

kate77
6. čer 2010

tak pavlino,budete mít prej dobré počasí,pak už zase bude zima..určitě napiš,co a jak...chystáme se koncem června...nic jeste nemáme zamluvené,protože se dost bojím počasí,letos je to samý déšť.....

pavlina05
16. čer 2010

ahoj, pro zájemce:

Fotky jsou tady:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Bulharsko_-_Prim...


Vše bylo skvělé. Na jedničku,Prostě umím vybrat dovču,jsem teda říkala MM.
Cesta i let z Prahy byl v pohodě,Ájisek hned při vzletu usnul.Seděl mi na klíně,pak spal na 2 sedadlech. (takže jsme asi neplatili za letenku pro něj,ale za pobyt v hotelu..??)
Dnes zpátky do Brna také v pohodě,malinko se vztekal,ale bylo to úžo,protože z Burgasu do Brna jsme letěli v celém letadle 12 lidí Takže tam lítal jak pominutej a jezdil s autama.

V Bulharsku skvěle,hotel luxus,jídlo úžasný, 7 druhů ovoce,zmrzliny,...jídlo mňam. Pokoj úžasnej, měli jsme velký balkon...
Aleš byl z moře total vyřízený,vždy křičel když měl jít z vody.Vegetil tam prakticky pořád.
Dopo jsme trávili vždy u bazénů a odpo na pláži.
Počasí super, jen den a půl nám pršelo,pak jasno
Pak nám doletěli kámoši,takže zase bezva vzrůšo.
Ája je vodomil.Já si prakticky ani na lehátko nelehala,nebyl jaksi čas ,byli jsme pořád ve vodě A když ne já,tak MM.
Jediná smůla byla ta,že MM dostal ve středu slun.alergii,takže na prd ..celej slitej,svědilo to...Naštěstí dorazil dr. a trochu mu pomohly léky.
Celkový dojem: lidi jsou tam chudáci,vše je takové ušmudlané,jak po válce...do toho se staví nové a nové hotely.
A teda trochu mi vadilo to okolí hotelu, prostě nikde nic,ani skoro tráva,postavili hotel a šmitec,okolí je nazajímá...
Ale dovča byla fajn,12 dnů až až...
Opálení teda moc nejsme, mazali jsme pořád 30 a 50

Jídlo mimo hotel ok, kupovali jsme si polévky a gyros. Ceny jak u nás, nic levnějšího. Za poslední rok se to srovnalo.
Leva je 15 kč. Polévka stála 1,20 Leva.
Pití jsme kupovali vodu a pili jen tu. Průjem jsme neměli.
Balená voda stojí necelé půl leva.
Koupit se dá prakticky vše,
I plenky, Pampers za 10 Leva,nevím tedy kolik jich bylo v balení.Já koupila místní plenky 10 ks za 4 Leva.
Zmrzlina je tam na váhu 100 g stojí cca 1 Leva

Bulhaři jsou normální,ale nikam nespěchají a nejsou nějak moc vlezlí a ani vstřícní.

Sezona začala až teď,takže spousta obchůdků se teprve otvírá.
Jinak na pamaátku se tam koupit nic nedá.

Napiště kdyžtak kdyby jste chtěly vědět více

kate77
18. čer 2010

krásne fotečky..malej tam oslavil i narozky?takže bylo na koupání teplo?no jo to prostředí znam,už jsem tam byla,že okolí nic moc..pláž jeste nebyla přeludněná,to byla ta severní nebo jižní?jakou cestovkou jste byli..měli jste pro malého vlastní pas?my totiž máme jen zapsanou,doufám,že to nebude problém..ten doktor,zajistila ho cestovka?

pavlina05
18. čer 2010

@kate77 byli jsme tam v termínu 5-16.6.
Aleš měl 10.6. 2 roky, platiůi jsme za něj už i pobyt 6.000,-
Cestovka Invia,ta přeprodává zájezdy. BYlo to od Jihlavské společnosti : Krasim Tours. Byli jsme spokojení, cestovka zajistila i skvělého lékaře, udělal maximum a neplatili jsme nic.
U hotelu byla ta severní pláž.Nám vyhovovala více, byla příjemná a vlny, což malý zbožňoval. Kamarádi měli raději tu jižní pláž (cca 800 m),ta byla poklidná,plná mladých lidí a moře bez vln.
Malého mám v pase já a stačilo to,ikdyž na letišti trochu koukali,ale no problem 😉 V letadle neměl vlastní sedadlo,seděl mi na klíně.

kate77
18. čer 2010

moc děkuji Pavli,kdyř mě něco napadne,tak se ještě ozvu.. 😉

pavlina05
18. čer 2010

@kate77 určitě,ráda poradím 😉

mery.luu
26. čer 2010

Ahojky,

Pavli - takže jsi dávala malému nakonec normálně místní jídlo?? V Primorsku jsme byli i loni, malému bylo 11 měsíců a měla jsem sebou zásobu skleniček a inst. kaší...jenže teďkom už do něj takové jídlo nedostanu, tak právě uvažuju, zda to risknout a dávat mu tam místní stravu, nebo pro něj vždy něco malého ukuchtit.....Jezdíváme vždy do apartmánu v penzionech bez stravy a max. spokojenost..Studené jídlo si kupujeme normálně v obchodě (pečivo, jogurty, salámy, zeleninu...) a na teplé chodíváme každý večer do různých restaurací...Teďkom před sezonou tam bylo asi málo pouličních trhovců a obchůdků, ale v sezoně bývá celá ta hlavní třída i postranní uličky úplně zaplněné a člověk neví, co si dřív koupit...Vždycky si dovezeme plno oblečení, suvenýrů a blbůstek...Jinak jsem Ti skoukla fotečky a málem jsem ty prázdné pláže a ulice ani nepoznala, jezdíme vždy na začátku sezony a to je tam lidu až moc...Letos se do Primorska opět vracíme, letíme od 7-17.7,. tak se už moc těším 🙂

pavlina05
28. čer 2010

@mery.luu ahoj!
Malému jsem dávala stavu v hotelu a ovoce na trzích.Pili jsme vodu jen balenou a no problem 😉
Téď tam bylo právě málo a nám to vyhovovalo.Nesnáším přeplněné pláže.Stánků málo,ale to co měli tam mají i ťamani u nás 😉

mery.luu
29. čer 2010

@pavlina05 - taky tam pijeme jen balenou vodu - pro zicher i my 😉 A s těmi plážemi máš pravdu, v sezoně je to příšerné, člověk má co dělat, aby si tam pro sebe našel nějaké to místečko 😒 Jenže my máme doma ještě i školáka, takže už to moc před sezonou nejde....Už jsme i jeli týden před, ale to už bylo taky plno a v polovině června, kdy by mohl být ještě relativně klídek se píše nejvíce písemek...

pavlina05
29. čer 2010

@mery.luu 😉 To chápu.Moc vám závidím,že Vás to teprve čeká. Užijte si to moc a moc a pak napiš jaké to tam bylo letos 😉

pavlina05
20. črc 2010

@mery.luu tak jaká byla dovča? Co v primorsku? máte někde fotečky?