Bulharsko autobusem se 7 měsíčním miminkem?

alca2011
11. kvě 2012

Máte někdo zkušenosti s dovolenou u moře a jízdou autobusem do Bulharska? Naše malá má 7 měsíců a máme možnost jet do Bulharska autobusem a nevíme zda tu cestu podniknout či ne. Nevíme jak to zvládne v autobuse. Máte někdo zkušenosti? Děkuji za radu

brisalek
11. kvě 2012

zkusenost nemam, ale nejela bych se 7 mesicnim ani vlastnim autem natoz autobusem...prijde mi to dost drasticke pro takove miminko a jeste tak daleko☹☹. Nechapu, jak o tom muze nekdo vubec uvazovat.

camelinka
11. kvě 2012

no tak to bych teda nejela 😅 , teda ani ja sama uz bych nejela autobusem nikam dal,natozpak s ditetem a jeste tak malym.myslim ze by to bylo utrpeni pro mimco, vas a vsechny okolo dost mozna taky 😅 .muj nazor je ze to je blbost 😅 🙄

beta.m
11. kvě 2012

mám stejný názor jako @brisalek, ani bych o tom neuvažovala, autem třeba jo ale autobusem ani náhodou 😖

maximaty
11. kvě 2012

Asi bych hodně zvažovala ale protoze žiji v zahraničí bylo cestování s miminkem pro me samozřejmě věc. Zvažuj jak malá snáší delsi jízdy autem a podobne, jestli vetsinu času prospí neviděla bych v tom zas takový problém. Zdravím

kammka
11. kvě 2012

vážně se nedá přežít pár letních sezon bez dovolené u moře?????? co z toho kdo budete mít??? s tak malým dítětem bych si vybrala nějaké pěkné místo tady u nás, nejen kvůli vzdálenosti, ale hlavně kvůli klimatu, a taky si nedovedu představit, jak bych tam případně sháněla pediatra a dorozumívala se s ním...

ajina17
11. kvě 2012

Já bych normálně jela 😉 Naší Nellince bylo 9 měsíců když jsme jeli autobusem k moři a vše zvládla na 1. Vůbec bch se toho nebála 🙂 Dítě není nemoc 😉

vendulka
11. kvě 2012

no mě se zdá, že to tady každej až moc dramatizuje, my se chystáme taky s 6-7m dítětem do Itálie a nebo chorvatska autem a nevidím v tom žádný problém
@alca2011, autobusem bych asi nejela,ale autem, proč ne, zastavit se dá prakticky kdekoliv a je to pohodlnější než autobus
vždyť kolik maminek cestuje ještě s menšíma dětma a na delší trasy
jestli na to někdo nemá, tak ať sedí doma na zadku a nebo cestuje tady po ČR a neříká, že nechápe, jak to vůbec může někoho napadnout jet s kojencem někam na dovolenou...jak kdyby ta matka byla největší vyvrhel 😝

petkula
11. kvě 2012

tak do toho bych nešla ani zadarmo 🙂

anieanne
11. kvě 2012

Autem klidně, ale do autobusu bych nešla...

jasekd
11. kvě 2012

Autem ano, ale nekam bliz (treba Chorvatsko, Italie), busem nikdy, s ohledem na sebe, dite i ostatni cestujici. Autem na noc mi to pro dite drasticke neprijde. Zastavim si, kdy chci, delam si, co chci, a podnebi bych neresila, mistni taky maji deti 😉 Stin, tekutiny a rozumne chovani a je to. Akorat asi ne to Bulharsko, je to proste daleko 😅 My sami se, pokud zdravi deti dovoli, chystame autem do Chorvatska 😉

ija1
11. kvě 2012

ja teda nevim, ja jsem zastancem cestovani od mala, mrnousek si zvyka........ my cestujem od 2m, nejdriv Nemecko, Polsko........a v roce jsme leteli do Spanelska a v roce a ctvrt autem do Chorvatska, myslim ze se to zbytecne dramatizuje, kazdy dite je jiny........a myslim ze to muze byt primova dovolena i s miminkem, ale kazdopadne bych volila radsi auto a tak polovicni vzdalenost nez Bulharsko a nebo letecky 🙂, uz pro vase pohodli, pohodli miminka a "klid" ostatnich spolucestujicich 🙂))))............. mmch ve Spanelsku byly normalne ceske rodiny s miminkama i v korbickach........... clovek to nesmi tak prozivat, a ono mnohdy ty mladsi decka nesou cestovani lepe nez ty starsi....... mam zkusenost ze trilete decka delaly v letadle na obou cestach vetsi bugr v 10 vecer nez ty mladsi ktere davno chrnely.........

ange_de_la_morte
11. kvě 2012

Po cestě autem by vám nejspíše hráblo .... ale cestu autobusem ? to pochybuju že se dá přežít .... když měl brácha 1,5 roku kvůli špatným podmínkám na letišti sme museli místo letadlem 6 hodin autobusem , peklo , peklo a zase peklo ...

vrana
11. kvě 2012

Dovolené v zahraničí bych se nebála. I my se chystáme s malou (tou dobou 8 měs.) do Itálie letos, ale autem. Do autobusu bych nešla. Jednak jim nevěřím a mám problém jim svěřit život celé své rodiny, pak si nemůžeš zastavit kdykoliv se ti chce... Může být vedro a dítko v autosedačce (pokud ji tam vůbec lze namontovat???) se bude potit, může plakat (samozřejmě nemusí) a budou z toho nervní všichni, včetně vás. Loni jsme jeli 10 hodin do Itálie s dcerou 2,5 roku a té to můžeš vysvětlit, i tak to bylo dlouhé. Takže bez toho, aniž by si člověk mohl sám hospodařit s časem a zastavit kdy a kde chce, bych do toho nešla.

A odmítání cestování s miminkem osobně nechápu. Kdo chce, ať sedí doma na zadku. Nemyslím si, že tím nějak dítěti ublížíme.

gilotek
11. kvě 2012

s miminkem k moři ano, ale ne autobusem.
Jak ho tam připoutáš?
To by byl jen na klíně, nebo jak? 😲

evulinkab
11. kvě 2012

Autobusem bych s takhle malým dítetem nejela...Nevidim problem v tom, že by to to díte nezvládlo, nejspis by to zvládlo, jde ale celkove o spoustu věcí at už organizačních(jak ho tam připoutáš, kde bude spát, krmení, přebalování, atd..), tak i o ohled na spolucestující.
Já bych to autobusem nedala.Autem už by to bylo o necem jiném..

natalie77
11. kvě 2012

😕 😕 😕 😕 😕 😕 tak to koukám 😉
K moři klidně, proč ne....ale autobusem?

hasky24
11. kvě 2012

Autobusem bych nejela a autem také ne jelikož letecky jste v Bulharsku za cca 2 hodiny tak proč se harcovat den dva a ještě se bát že mě někde okradou 😠 a když poletíte bez cestovky je to pořád levnější než autem 😉

lucifereeek
11. kvě 2012

no zrovna do Bulharska autobusem bych nejela ani jako dospělá, natož s tak malým dítětem, je to dost dlouhá a hrozná cesta

jankadudova
11. kvě 2012

Autobusem nikdy. Autem mozna, ale ne tak daleko. Zastankyne cestovani prominou, ale je to cisty alibismus. Veta "at si dite zvyka" je totez jako "at se podridi rodicum". Myslim, ze ani ne s rocnim prckem se dsa uzit fajn dovolena v Cechach, komu je to malo, tak letadlem nekam blizko. A uprimne - predstava, ze si zaplatim dovolenou a celou cestu mi za zady knoura mimino, asi bych se zblaznila 😉

coxa
11. kvě 2012

já bych do toho nešla ani náhodou, jedině letecky.
Kdysi jsem jela s našima do Bulharska vlakem a i to byla šílenost prvního stupně, bylo mi asi deset, takže už jsem si uměla číst (a četla jsem ráda), hráli jsme hry, procházeli se po vlaku, po kupé - ale nikdy víc, natož autobusem... 🙄 🙄 🙄
A mezi námi - nám stačí s prckama hodinový transfer z letiště na hotel autobusem a máme toho plné zuby, natož celou cestu.
Takže za mě ne, ne, ne, ne, ne. 😅
@vendulka - nevím, jestli je to dramatizování, ale cesta do Bulharska přeci jen trvá o něco déle než do Itálie a Chorvatska a vede přes méně civilizované země 🙂 , jet autem do Itálie a Chorvatska fakt problém nevidím, to si myslím, že jezdí každý skoro běžně i s malými dětmi, ale Bulharsko autobusem - nebrat. 😀

oli26
11. kvě 2012

k mori ano, ale autobusem rozhodne ne: nezastavi vam kdy potrebujete a ostatni cestujici vas sezerou pokud bude mrnous plakat. Bude to neprijemne pro vsechny a vyndavat ho za jizdy ze sedacky taky neni zrovna bezpecne. Za me autem klidne, ale autobusem je to sebevrazda 😖

kami1984
11. kvě 2012

Jela jsem do Bulharska autobusem a uz nikdy vice,letadlo je super. My poletime s tehdy 14ti mesicnim prckem na Kretu, mame all inclusive a myslim, ze 2,5hodinovy let snad zvladne, je docela klidne ditko.

martaska78
11. kvě 2012

Upřímně my jeli do Španělska bez dětí, a autobusem hrůza děs.Nejsem vůbec proti s mimčem jet, ale někam blíž a buď autem nebo letadlem. My byly s 10 měsíčí Mišičkou v Chorvatsku a paráda, ale cesta jen přes noc a zastávky kdy jsme chtěli . 😉

ahojkyy
11. kvě 2012

vy ste mudri.. lenze nie kazdy ma moznost ist autom. Ja osobne vodicak mam, ale manzel je pracovne vytazeny a ja by som teda s malym uz konecne po rokoch stimulacie a potom tehotenstva a potom rok maly bol malicky.. tak by som uz sla k moru. A tiez som zvazovala, ci ist busom, lebo autom si sama na tak dlhu cestu netrufam. Takze pomaly s odsudzovanim a inak alca - bus asi nie, mozete fakt ostat v zapche, predlzi sa to a hlavne - Bulharsko.. skus Chorvatsko, je to na noc, da sa ist busom a su tam aj piesocnate plaze, mrnous si to uzije v pohode aj tam. A hlavne - zdravotna starostlivost dobra, na skok domov, ak by sa dialo nieco vazne 😉 drzim palecky!

babulinkab
11. kvě 2012

autobusem ne, autem klidně 😉 😉 😉

saminomimino
11. kvě 2012

tak to mi příjde ujeté,možná ještě autem ale busem 😲 ,to teda nikdy,já tedy ne,vím jak hrozné je to pro dospěláka natož pro takové miminko,to se nedá vydržet bez moře jeden rok??

zuzanka.k
11. kvě 2012

no, my do Bulharska jedeme letos potřetí - autem a nemůžeme si to vynachválit. a jezdí tam dost lidí i s dětmi - i malýma... ale autobusem moc nevím, přece jenom je to docela dost daleko, ale autem bych jela taky...

andy80
11. kvě 2012

určitě bych volila vlastní auto nebo letadlo, autobus bude utrpení pro tebe, dítě i spolucestující

weri1
11. kvě 2012

@alca2011 tak daleko ???? ani náhodou, ani autem, ani autobusem, vždyť je to skoro 2 tis. km