• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bulharsko - Kiten, jaké tam jsou obchody?

5. července 2013 
Ahoj, letíme za 10dnů do Kitenu. Mladší syn má rok a tak řešíme jak s jídlem a hlavně jaké tam jsou obchody - tedy zda tam normálně koupíme pleny a co třeba ovocné přesnídávky? Mají to tam také a jak to vypadá? Já azbuku neumím, tak si toho asi moc nepřečtu a nepředpokládám, že každá prodavačka v obchodě bude umět anglicky :unamused:
11. čer 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. My jedeme do Bulharska za měsíc. Bohužel mě nikdy nenapadlo sledovat v obchodech tyto věci, ale letos se mě to taky bude týkat. Naposledy jsem tam byla s 2letou holčičkou a ta už neměla ani plíny ani zvláštní výživové potřeby. Vím, že klasické značky jako je Nivea, Pampers apod. tam jsou k sehnání a psané po našem, protože to má ochranné značky. Angličtinu najdeš většinou na obalech. Z vlastních zkušeností vím, že se v Bulharsku dá krásně domluvit už i česky, jsou tam na nás léta zvyklí, takže slovanskou hatmatilkou vyřešíš téměř vše. Mladí ovládají angličtinu bez problémů. Já tam sice pleny a mlíčka beru, ale na to, že tam koupím sušenky, přesnídávky apod. vyloženě spoléhám. Oni mají taky děti a ty musí něco jíst. Kdybych si nebyla jistá v obchodě, tak klidně skočím do lékárny, kde bude "lepší" zboží.
11. čer 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju za info. Taky doufám, že to bude v pohodě. Trochu mě vyděsily některé názory, že v Bulharsku je to jako u nás před revolucí, že je tam pořád ještě špinavo a vše je o kategorii níž, než se uvádí. Ale asi už se to dost zlepšilo za poslední roky.My letíme 26.6. do hotelu Kamenec v Kitenu. Už se těšíme, snad bude dost teplé moře i pro malého :wink:
11. čer 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
před 9 lety jsme byli v Primorsku a pěšky jsme si udělali výlet do Kitenu, je to moc pěkné místo. Bydleli jsme v penzionu bez jídla, na snídaně, obědy i večeře jsme chodili do restaurací a je fakt, že jsme trpěli průjmama asi týden, než jsme jeden večer vypili lahev nějakého jejich místního koňaku a pak byl klid :sweat_smile: ale jinak že by tam bylo nějak špinavo, to určitě ne. V obchodech jsou normální věci, jen jiné značky, než na jaké jsme zvyklí, jako jak píšu, byli jsme tam před 9 lety a bez dětí, takže na značky plín jsem nekoukala, ale myslím že normálně koupíš plíny, přesnídávky..možná bych si vzala zásobu nutrilonu a skleničky na oběd, abys měla jistotu, ale jinak bych se fakt nebála....a v Kitenu a v okolí sice neumí moc anglicky, ale za to umí hodně dobře česky. Jsou to jejich nejčastější turisti :sweat_smile:
11. čer 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo, čechů je všude plno :slight_smile: A ta cesta mezi Kitenem a Primorskem je po pláži, nebo asfaltka nebo normální silnice?..jestli to jde s kočárkem... :confused:
11. čer 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf Kiten a Kamenec můžu jen doporučit, my tam byli dva roky zpátky a byli jsme moc spokojeni, snad nejlepší dovolená. K moři blízko po písku a bazén u hotelu i dětský super. Je tam klidné prostředí a kousek je to do obchůdků a na tržnici tak nemusíte mít strach, po chodníku a takovým parčíkem tak 7min klidné chůze. V klidu se i domluvíte není problém:slight_smile:
11. čer 2013 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poprvé jsem byla se synem v Pri morsku. To měl dva roky. V obchodě jsem koupila stejné věci jako u nás. Přesnídavku od Hamé, jogruty danone. V lékárně i v obchodě jsem se domluvila česky. Syn dostal teplotu a nurofen sirup mě vyblil tak jsem sháněla čípky s paní jsem se domluvili česko-rusky :slight_smile:. Na jídlo jsem chodili do restaurace a vše ok. Přeji hezkou dovču. :slight_smile:
12. čer 2013 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé, děkuju moc za názory. Pojedu určitě o něco klidnější a o pár kilo v kufru lehčí :slight_smile: Nebudu tahat zbytečnosti. :sunglasses: :sunglasses:
12. čer 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf ono taky dost záleží, kdo je na co zvyklý a jaké má požadavky. kdo lítá na kanáry, tak tam spokojený nebude :wink: kdo jezdil s rodiči celé dětství do českých kempů, ten tam bude spokojený, tak asi tak. rozhodně je to město od města a hotel od hotelu. neházela bych všechny do jednoho pytle. já tam teda vždy byla až červenec nebo srpen, ale ten červenec je tam asi nej. vy jedete konec června a začátek, tak to si myslím, že tam bude hezky. prckovi když tak vydlabete v písku bazének, kde bude mít jen trošku vody a nepromrzne :wink:
12. čer 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf taky jedeme do Primorska a do Kitenu chodíme na výlet. u vás bude pláž malá a za ní je hned silnice směr Primorsko a kolem ní se táhne mezi skalami nad mořem a tou silnicí cestička vyšlapaná v porostu, takovej pidi lesíček. dojdete až na kraj primorska, kde buď můžete jít rovnou do města a nebo se vydat na jednu ze dvou pláží. každopádně tam jezdí i jejich autobusy a taxíky za pár "korun" a nebo taky něco mezi...takové dodávky jako minibusy. my většinou jednu cesty šli a druhou se svezli.
12. čer 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky Andreo za tipy a rady. My jsme naštěstí typy pod stan, na vodu, na chalupu, tak předpokládám, že moc "remcat" nebudeme :grinning: a budeme spokojení turisté. Do Primorska se cceme taky podívat, ještě si to musím trochu nastudovat, co tam je k vidění. Začínám se fakt těšit :sunglasses:
12. čer 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf jen ještě k hotelu Kamenec - jestli máte plážový stan nebo deštník pro prcka, na pláži jsou jinak placená lehátka a u bazénu zdarma i slunečník.
12. čer 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf Ono ani nemáš moc co studovat. Jsou to jen přímořská letoviska. Žádné extra památky a tak. Ale Primorsko je poměrně veliké, jsou tam projížďky v kočárech tažených koňmi, na náměstí děti mohou jezdit na elektrických buginách a motorkách, jsou tam i čtyřkolky pro dospělé, klasické kolotočové atrakce a aquapark a jinak spousta obchůdků se vším možným za rozumné ceny a spousta restaurací.
13. čer 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
anetmili díky, máme takový mini stan,co jsme dovezli ze států, v tom doufám dokáže i usnout a odpočinout (jako kdysi bráška) Ale nechce se nám tahat letadlem slunečník.....dají se tam určitě taky koupit ne?...nebo je to drahé?
Andreo díky za tip- ten aquapark možná jeden den zkusíme, ať je změna :slight_smile:
13. čer 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terinaf my v něm nikdy nebyli :grinning: koupit sem tam dá všechno, dřív velmi levně. táta se z tama ale včera vrátil a prý tam docela podražili, tak nějak všechno celkově, tak jsem na to zvědavá, aby nám letos kapesné stačilo.
14. čer 2013 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No my do toho aquaparku též nepůjdeme, viděla jsem video, jak tam šacují batohy, že si nesmíš vzít ani vlastní vodu :angry:
14. čer 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, byl někdo v hotelu Kotva na Slunečném pobřeží?

Jinyk my byli 3 roky nazpět v Primorsku-Grand hotel a vše super. Jen v červu byly bazeny ještě studené.Já bych tam jela až v srpnu :wink:
23. čer 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsme se včera vrátili. Bulharsko je prostě jiné, je tma dost neuklizeno, špína, ruiny..atd.. Kiten je asi nejhezčí z městeček, co jsme viděli, my měli hotel opravdu u pláže, což je s dětmi veliké plus - vždycky jsme táhli obrovskou tašku hraček, člun atd atd. Pláž čistá, každé ráno uklízeli, jen obsluha slunečníků dosti neurvalá - pán rozdupal dětem hrad z písku, který si postavili na hraně moře - protože tam potřebocal dát lehátky, aby vydělal "( Prostě na blbce narazíte všude. Pořád jesště chtějí pouza tahat z lidí peníze. Ale musím bránit obsluhu našeho hotelu, ti byli docela fajn. Problém nastal, když jsme chtěli zůstat v pokoji déle (normálně se klíče odevzdávají do 12h), tak po nás chtěli 40Leva. Nakonec malý usnul na lehátku u bazénu a vše v pohodě. All inclusive fungovalo podle popisu v katalogu,typická jídla, vše dost voňavě kořeněné, třeba i karbanátky, jinak vepř.kousky na paprice s takovou omáčkou, kuře se zeleninou a sosem, filé, rybí prsty, opečené brambory, rýže, ke svačině ovšem koláče a pizza nebyly nikdy, spíš jen suché pečivo, hamburger po bulharsku (houska opečená a plněná zbytky od snídaně), ovoce během dne žádže né, ale vždy jsme si vzali u snídaně či oběda a nikdo nás nikdy nenapomenul. Pití během celého dne u baru OK, až do 2, tak3h. Pro roční dítě to ale naní, občas měl suchou rýži, br kaši. V marketu ale koupíte přesnídávky a jídla Geber já (je znám z USA). Pleny, umělé mléko i přesnídávky pak v lékárně (Apoteka).
5. črc 2013 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek