Byl někdo na Thassosu s ročním prckem?

galigula
10. dub 2011

Ahoj, je tu nekdo, kdo byl s rocnim prckem na Thassosu v Recku? My se tam chystame v cervnu, malemu bude v te dobe rok a 3 mesice, letadla se nijak nedesim, nechavam tomu volny prubeh, dopredu s tim stejne nic neudelam, ale z ceho mam strach, tak je ten trajekt. Protoze na Thassosu neni letiste a leti se na pevninu a z ni 2,5h trajektem :( Nevite, jak to chodi, jestli trajekt navazuje na letadlo, nebo zda se tam musi cekat a jak dlouho, To asi bude na tom nejhorsi, to prehazovani. Budu rada za kazdou zkusenost, popripade nejake vychytavky jak prcka zabavit, aby byl v pohode. Diky moc

zevina
11. dub 2011

@galigula byli jsme, když synovi bylo 13m a naprostá pohoda 😉 trajektem z letiště v Keramoti je to cca 1/2 hodina, 100% ne 2,5h takže se nemusíš bát, dá se to v pohodě zvládnout, loď provází spousta racků, když si přibalíte s sebou rohlík nebo bulku z letadla, malý bude z krmení nadšený...
nikde jsme extra dlouho nečekali, všechno na sebe navazovalo, letiště, autobus, trajekt, autobus, žádné velké časové prodlevy 😎

určitě jsem k tomu něco psala ve zmiňovaných tématech, ale pokud tě konkrétního zajímá něco konkrétního, klidně se ptej

galigula
autor
12. dub 2011

@zevina Dekuji za uklidneni, ani nevim, jak jsem se dozvedela o tech 2,5 hodinach, ale dobre, ze to tak neni 🙂 To jste leteli v noci nebo ve dne? My totiz vzdy, kdyz jsme leteli do Recka, tak v noci, proto se bojim toho trajektu, aby malej nespal a my ho porad nekde neprehazovali :( Muzes mi prosim jeste napsat kde presne jste byli? A jak jste zabavili prcka v letadle? Toho se bojim nejvic, prosla jsem uz mnoho diskuzi, ale co dite, to neco jineho, takze tady je asi kazda rada draha :D Ale cim vic toho budu vedet, tim lip se muzu pripravit 🙂 Nas synacek je trochu neposeda, takze nevim jak mu vysvetlim, ze se nemuze litat po letadle 🙂

zevina
12. dub 2011

@galigula byli jsme dole, v Limenarii, let byl naštěstí denní, resp. my pokaždé, když jsme letěli do Řecka, tak přes den a vždy děti část cesty prospaly 😅 mezitím chvilka koukání z okna, prohlížení knížky, svačina a pak poskakování po sedadle, zkoumání kdo sedí za nám, před náma, bezprostřední navazování kontaktů... 😀 ale vždy se to v pohodě zvládlo 😉

noční let jsme absolvovali s malým jen 1x do a z Tunisu a ještě teď mám z té vzpomínky kopřivku, ptž děcko paradoxně nespalo a bylo unavené, protivné 🙄 a já si nepřála nic jiného, než ať jsme konečně na zemi... (ale jsou maminky, které noční lety preferují)

zevina
13. dub 2011

@galigula ještě jsem se pro zajímavost mrkla na fotky, ptž si to, po těch bezmála čtyřech letech, tak přesně nepamatuju a tady máš orientační časy z doby našeho odletu 😉

9,50 ještě na apartmánu s paní domácí
12,10 přistávání trajektu u řecké pevniny
13,05 s delegátkou na letišti
16,55 u auta na brněnském letišti

takže když to tak vezmeš, že je to se všemi transfery, trajektem, dvouhodinovou dobou na letišti a samotným letem, tak je to docela dobrý čas a nejdelší je fakt asi čekací doba strávená na letišti 🙂