Byli jste v Egyptě s dítětem pod 2 roky? Jaké to bylo?

sariss
20. únor 2012

Ahoj vsem🙂
Premyslime o dovolene v Egypte s nasi malou v dubnu, to ji bude rok a pul. Egypt proto, ze ve stredomori bude v te dobe jeste chladno, velke riziko deste atd a chceme se s jistotou ohrat. Sami jsem tam byli a byli jsme nadseni, sluzby, hotel, more, jidlo, personal – naprosta spokojenost. Jedli jsme vsechno (salaty, syrove ovoce, tocenou zmrzlinu – vse tedy v arealu hotelu) a zadne problemy jsem nemeli. Bojim se ale co mala…je ve veku kdy uz ji hodne veci jako my, nespokoji se se sklenickami (ji je, nema problem, k obedu by mi je snedla ale ne cely den a ne tyden) chce uz chlebicek, syr, ji polevky, ovoce…Rikam si ze kdyz by obedvala sklenicky, pila balenou vodu a jedla v hotelu chleba a syr a ovoce jsem ji myli balenou vodou, ze by to melo byt v poradku…Urcite bychom nesetrili na hotelu, ono stejne v Egypte je skoro vse 5*
Kdo mate zkusenost z Egypta s ditetem kolem roku a pul, budu rada kdyz se podelite jak to probihalo. Prosim piste prevazne zkusenosti, ne ze by me nezajimaly vase nazory, ale ty mi bohuzel vyrazne nepomuzou;) hledam touhle cestou ty kteri maji tu zkusenost a treba to i lecktere mamky konikovky inspiruje 🙂

weri1
21. únor 2012

nejela bych....egypt milujeme, ale já i manžel jsme měli jednodenní nevolnosti-mysleli jsme, že umřeme 🙂 a tohle bych malýmu neudělala....může jíst skleničky a pít balenou vodu, ale můj názor je ten, že je to i ve vzduchu, nebo si lokne vody v bazenu a je to....vždyť jsou jiné destinace na světě kam můžete jet, s tak malým dítětem

jancip
21. únor 2012

Je úplně jedno, do jakého hotelu člověk jede. To, zda ho postihne faraon, záleží na aktuálním stavu jeho organismu, ne na hotele. Žádné zaručené rady typu čistit si zuby balenou vodou, nejíst to a ono, apod. neplatí. Nehledě na to, že je tam odlišná mikroflóra a pro malé dítě, které ještě nemá pořádně vyvinutý imunitní systém, to může být nebezpečné. Takže s dítětem minimálně do 3 let do Egypta určitě ne.

mamkamarketa
21. únor 2012

ja teda bych si egypt nelajzla ani s 3letakem. lokne si ve sprse vody a je to hned. neee. radsi pockat jeste par mesicu a evropa to jisti. 😉

jud
21. únor 2012

Byli jsme s malým v Egyptě poprvé když mu bylo 10. měsíců. Skleničky, balená voda apod. Bez problémů a to určitě ochutnal i vodu z bazénu😉 vodu miluje. Vezli jsme i rychl. konvici na převaření vody., bylo to zbytečné. Stejnou bal. vodu dávají do těch jejich nádob na když si chce člověk udělat kávu, čaj.
Podruhé jsme jeli min. rok v prosinci, malému byli necelé dva (chtěli jsme ho mít ještě zdarma). Jedl vše co my. Ovoce moc nejí, nedávala bych asi nic co se nedá oloupat. Zuby jsme čistili z vod. kohoutku a nic. Když jsem se ptala pediatra, řekl, že jediné co může k tomu říct, dávat laktobacily. Dávali jsme. Musím říct, že do Egypta jezdí i lidi co mají ještě kojence, tak i těhotné děti a právě v zimní sezóně jich tam je mraky. Spíš mě překvapili těhotné🙂 Takže bych se nebála, je to tam normální. Určitě nebudeš jediná🙂 Naopak děti milují a udělají pro ně vše. Ani jim nevadí když u jídla křičí a běhají po celé restauraci.
Co se faraona týká, myslím, že když je někde alinclusive, tak lidí plácají páté přes deváté a tím jejich problémy vznikají. 😀
Jestli se budeš na něco chtít zeptat, tak raději na mejl juliekoubova@centrum.cz, moc sem nechodím.

sariss
autor
21. únor 2012

Holky diky, zvazujem a zvazujem, jde o to ze mame jet wacatkem dubna (musime tenhle termin) a to v Evrope neni teplo, jinak bych to neresila...ale asi mi to strach nedovoli...

weri1
21. únor 2012

@jud my jsme neplácali a stejně jsme ho měli

marooshka
22. únor 2012

@sariss my jsme byli v Egyptě když bylo nejmenšímu právě rok a půl. Kvůli velkým klukům jsme museli jet o prázdninách, takže v srpnu, kdy tam bývá nejhůř (teplo). Předtím jsem tam byli jen sami bez dětí. Takže jsme měli děti 12, 10 a rok a půl. Vše bylo úplně v pohodě. Let v noci, pak jsme 3 hodiny čekali na ubytování, což bylo strašný, ale on byl v pohodě. Pil jen balenou vodu, jedl skleničky,křupky, piškoty, sušenky DM (vše jsem měla s sebou), pil kakao (měla jsem s sebou granko a mlíko jsme používali normál jejich), z jídla jsem mu tedy nedávala nic moc tam, už si to moc napamatuju, ale pečivo a nějaký sýr určitě jo. Hodně jsme ho mazali 50 faktorem, měl ty plavky takovej ten overálek a čepici (na fotce), byl spokojenej. Já už bych se osobně ale do Egypta nevypravila, pro mě to byl opruz, let zpět byl taky zážitek, tam jsem si chvíli neodpočinula jak byl malej....ale to bys pak nemohla jen nikam 🙂

sariss
autor
23. únor 2012

@marooshka Diky, nakonec to asi nechame byt,mam obavy i ohledne bezpecnosti, sice by to melo vyt uz ok ale proste radsi zustaneme v Evrope, pojedeme na dovolenou i v lete tak si teplo jako takovy uzijem az pak.

vsem dik za prispevky 🙂 a preju peknou dovcu!

luciferinka
10. led 2013

Zdravím všechny maminky 🙂 .Ráda bych obnovila diskuzi a načerpala nějaké zkušenosti a názory.Rozhoduji se totiž,jesli jen začátkem června s 15 měsíčním dítětem,do lokality sharm el sheikh. Chtěla bych se zeptat,jestli jste některá byla s dítětem podobného věku,jak dovolená probíhala a zda bylo vše v pořádku,nebo proběhly nějaké nepříjemné komplikace pro vás či pro dítě.Děkuji,budu ráda za každou zkušenost