Cesta autem do Chorvatska s 15měsíčním dítětem

galley82
29. črc 2015

Maminky poraďte a podělte se o své zkušenosti jak zvládají vaše 15 měsíční děti cestu autem do Chorvatska. Chtěli bychom na dovolenu autem právě do Chorvatska ale trochu se bojím cesty. Syn nevydrží být moc dlouhou v klidu, po chvíli ho to tam nebaví a začne prostě ječet. Máte nějaké typy jak děti zabavit? Nebo by byla lepší varianta vyrazit na noc? Po obědě pravidelně chodí syn spát a spí až i 3 hodiny, tak vyrazit v tuto dobu? Nemáme ještě zkušenost s cestováním na delší vzdálenosti tak budu ráda za vaše zkušenosti a typy jak to relativně nějak zvládnout. Děkuji

luucia
29. črc 2015

My jsme loni i letos jeli s dětmi na noc..vzbudili jsme je ve 3, letos v 5 a v pohodě v autě ještě usly a kus cesty prospaly 😉 jinak koukaly na pohádku, každý 3 hodky jsme zastavili, aby se proběhly,.. Zvlád,y to v pohodě 😉

petule12
29. črc 2015

My jezdíme přes den a cestu dělíme a přespáváme např. ve Slovinsku. Obě holčičky mám hodně živé, ale kupodivu cestu zvládly naprosto v pohodě, až jsem se divila 😉 U nás teda jede DVD v autě, pak posloucháme písničky, koukáme po okolí, když zastavíme tak pořádně vyběhat, tak se třeba chvilku honíme a tak. Což asi DVD asi už vás ještě moc ne 🙂 ale nějaké písničky, říkanky by třeba mohly chvíli fungovat.
Třeba nějakou novou nebo neokoukanou hračku na cestu na zabavení.
Mladší co jsme jeli loni tak měla 14 měsíců a teda převážnou část cesty prospala. Chvíli vždycky koukala a pak jí auto zase uspalo. Pokud nemáte chronického odmítače ježdění v autě tak to zvládnete, neboj 😉

pajik82
31. črc 2015

Ahoj, taky nás letos čeká premiéra se 17ti měsíčňákem a ne zrovna cestovním dítkem ☹ Mám z toho strach, ale chceme jet na noc - vyjíždět tak kolem 18. hod. Snad většinu cesty prospí, pak tedy DVD s krtečkem, písničky, knížky, malovací tabulku a chci mu koupit nějakou novou, nejlépe interaktivní hračku, kterou mu dám až v autě, ale ještě nevím teda co přesně 🙂 Čeká nás něco kolem 1200km, asi jsme pro začátek měli vybrat nějakou Istrii, ale už je pozdě, musíme to dát 🙂

shine2015
31. črc 2015

Upřímně řečeno moc nechapu,když víte, že dítě nevydrží ho už tak malé vlacet takovou dálku a vůbec když v ČR jsou taky tepla.....přijde mi to trochu na hlavu. Pokud dítě v autě že zkušenosti delší dobu nevydrží....navíc je malé a ne každé i větší to v pohodě zvládá.
My máme štěstí, naše děti zvládají....od mala, postupne vydržely 4hodiny cestu autem k babičce ....tak jsme jezdili - mohli i dal...i letadlem. Každé ale takové není.
Každopádně jet na noc, není teplo ...zastavovat a zbytečně neprotahovat čas v autě - ještě hodku vydrzime když vidíte že už začíná být nervózní atp. Zastavte hned, mějte s sebou deku,hračky...buďte venku klidně hodku hodku a půl......do auta jídlo pití i třeba mrkev atd do ruky....a tablet za mě ne....ani DVD. Nám se holky vždy pozvracely a to ho měly třeba jen 15 až 20min.

Ať se cesta i dovolená vydari.

alisek
31. črc 2015

Za mně 100% jen na noc, pokud dítě špatně snáší cestování, sice pro řidiče nic moc ale zase budete mít klid v autě a to je hlavní! Mám dvouletého syna a cestování je s ním peklo, nechce být v zavřený v autě, sedět v sedačce, odpoutává se, ječí, brečí..no hrůza, cesta jen na Lipno (230km) s ním byla peklo, takže jsme zvládli přes den max. 4h.jídzy víc by nevydržel a to část prospal..při návratu domů z dovolený (cca 500km) jsme jeli na noc, byl v klidu a spal..

alcar
31. črc 2015

My pojedeme v 17 mesicich male na Istrii, casove nejakych cca 8 hod cesty a jeste vyhoda v tom, ze pojedeme na konci prazdnin v pondeli, takze snad nebude provoz a zbytecne prodlevy. Urcite nepojedeme na noc, protoze mala by se urcite v sedacce nevyspala a my bychom taky druhy den byli nepouzitelni. Ale budeme vyjizdet kolem 4.hod ranni, takze si v aute snad jeste par hodin pospi. A my budem aspon trochu vyspani.
Jinak do auta beru tablet, kde nahraju pisnicky a blbustky, co ma rada. No a budu ji prubezne nabizet veci, ktere ted patri mezi jeji top "hracky" - klice, pet flasky, sustive obaly, kukuricne krupky, bryndaky, varecky, lzicky. 😀 A urcite koupim nejakou novou hrajici, blikajici a barevnou hracku, kterou dostane az v aute pred cestou, tak snad se tim zabavi. Musime to nejak zvladnout... Vzdycky si vzpomenu na film S tebou me bavi svet, jak tam cestovali vlakem s hafem decek vc. mimina a zavazadel. Takhle se drive jezdivalo a taky to vsichni prezili. 🙂