Cesta do Itálie - Lignano/Bibione/Caorle

zeneva
7. únor 2012

Ahoj všem, pojedeme v létě k moři a chci se zeptat na tipy na cestu na sever Itálie - Bibione, Caorle, Lignano. Kudy jet z Prahy? Kde se co platí a případně kolik? Tankovat raději v Rakousku nebo Itálii? Díky!

evulik6
9. únor 2012

@zeneva tak to ti isto poradi nasa Martinka..ona chodi tiez z Prahy 🙂 (mart.s)

luciakubista
2. únor 2013

my jedeme do italie 3.rok. Poprve jsme byli v bibione, pak v Lignano a ted jedeme zas do Lignana. Libilo se nam vic.
Jinak z prahy jedeme na Pisek, Linz, Villach, Udine ,exit Latisana a jste tam. Minuly rok jsme to udelali pres noc za cca 8 hodin.
Plati se dalnicni znamka v rakousku, pak v rakousku platis asi 9,9 eur tam i zpatky pres taky prusmyk, v italii platis myto za dalnici.... uz to presne nevim, ale na poplatcich na dalnici jsem dali asi 58 e ,dohromady
Nejaky velky rozdil v tankovani v ITA nebo RAK jsem nepostrehla ( uprimne tankuju kdy je potreba)

hanka44
3. srp 2013

Prosím poraďte, chystáme se do Caorle z Prahy, dívám se na cestu viz výše přes Salzburg, Villach, Udine.....ale navigace ukazuje 10 hodin!! 😲 Počítala jsem tak těch 8-9............

bramburka
12. srp 2013

@hanka44 no spíš je to jeste o pár hodin více, lepší si dat pauzicku, aspon hodinku na obed a hodinku na vecerii, pokud jedete pres noc, da se to, ale my pak byli 2 dny mrtví... my jezdime pres Rakousko a vzdy dame na pul cesty 1 noc v nejakem penionku, je to na pohodicku, bez unavy a je to prostě dovca na 10 dni.

hojda
23. črc 2014

@bramburka Mohla bych poprosit o nějaký tip na ubytování po cestě? děkuju

kocicinka
23. črc 2014

@hanka44 Tak 10 hodin to není ani náhodou, natož 8 🙂 My jsme to jeli 13 hodin, možná 14. Jeli jsme přes noc. Přes den si to neumím představit, i v noci bylo na silnicích husto.

mart.s.
25. črc 2014

@kocicinka nevím odkud a kudy jezdíte, ale my to z Prahy jezdíme za 8 - 9 hodin. Podle toho, jestli se někde trošku zdržíme.