Cesta letadlem se 17měsíčním dítětem, jak ho zabavím?

sarkai
20. led 2014

Máte nějaké fígle, jak zabavit 17měs. dítě při 4hod. cestě letadlem?

nonnni
20. led 2014

@sarkai to moc nevymyslis. Chodit, nosit, oblibene hracky, jidlo (ne sladkosti) a modlit se🙂 Pokud se utaha na letisti, tak muze spat...

sarkai
autor
20. led 2014

@nonnni Modlit se mě pobavilo....to budu asi dělat velice intenzivně 🙂. Kéž by byl ten let aspoň nějak časově rozumně..

nonnni
20. led 2014

@sarkai v kolik je? Nezapomen, ze predtim Vas ceka cas na letisti, takze je realna sance, ze alepon na chvili to zalomi.. Vekove je to blbe, uz se neda opit rohlikem, ae jeste se s nim neda vyjednavat. Ja eala uplne nejhorsi let prave s rok a pul starou dcerou a to lita od svych deviti tydnu...letame tedy kombinaci kratky let (do tri hodin) a pak dlouhy (kolem 11. hodin)...myslela jsem, ze nas vylozi nekde na Saharou...

sarkai
autor
20. led 2014

@nonnni Let právě ještě nevim, v kolik bude...Mně by i bylo jedno, že bude protivnej a poleze mi po hlavě, ale je mi to blbý vůči těm ostatním 🙂. Pamatuju si, že jsem sama neměla ráda ta uřvaná mimina co s námi cestovala 🙂 Takže na letišti co nejvíc řádit, aby v letadle padl za vlast ;)

nonnni
20. led 2014

@sarkai on nikdy nepoleze po hlave jen tobe, na 4 hodiny letu budete mit relativne male letadlo...fakt co nejvic utahat na letisti, pokud je to odpoledne/vecer, tak vynechat spanek...proste udelat co nejvic, aby dite zabralo v letadle...ale planovat muzes, jak chces...prte si to stejne udela po svem🙂 Kam letite?

sarkai
autor
20. led 2014

@nonnni Přesně, lepší to asi neřešit...z letadla nás nevyhodí, tak to tam budem muset nějak vydržet..Třeba nás mile překvapí 🙂. Na Rhodos...

nonnni
20. led 2014

@sarkai Tak si to pekne uzijte🙂

karchinka
20. led 2014

@sarkai My teď měli lítací období, taky jsem předtím zjišťovala, jak přežít v letadle, Petřík měl na podzim, kdy jsme letěli na Krétu a pak za ségrou do Michiganu, 18 měsíců. Nejlepší je mít zásobu nějakých dobrotek - gumoví medvídci, flaštičku s pitím, klidně i skleničku s jídlem (to všechno ti projde přes kontroly, je to povoleno, protože je to dětská strava) - hlavně u vzletu a přistání, kvůli ouškům. Taky malé hračky, které má malý rád - knížečku, plyš. zvířátko, autíčko, cokoliv, s čím si rád hraje. Na letišti nám celkem i pomohl kufřík Trunki, je to vlastně kufr a odrážedlo v jednom, ale u tak malého dítěte ho asi budeš pak muset tahat ty a možná je na to ještě malý - náš Petřík se o něj pravidelně pral se starším Adámkem, měli tam hračky a tahala jsem na něm oba. Pak je základ kočárek a nosítko (Manduca nebo něco podobného, my měli šité Mei Tai, uneslo i staršího). X-krát se nám stalo, že děti usnuli v letadle, takže jedno do nosítka a druhé na ruce, ten, kdo měl nosítko, tak tahal i příruční zavazadla, protože měl volné ruce 🙂 Kočárek většinou čeká u letadla, ale dostat spící dítě a příruční zavazadla z letadla dá zabrat 🙂 Jinak na ostatní lidi se moc nedívej, normální lidé jsou tolerantní a chápou, že děti jsou prostě děti a cestování je pro ně náročné a rodiče se většinou snaží, co můžou.

sarkai
autor
20. led 2014

@nonnni Díky ;)

sarkai
autor
20. led 2014

@karchinka Hračky, dobrůtky, pití, kočárek...základ- rozumim ;). Děkuju!

lucieandrlova
20. led 2014

To co píšou holky... Ve 14 měsících chodila s tátou po letadle, papala, spala... Akorát si trochu blinkla, tak být připravení a mít náhradní oblečení + halenku pro maminku...(letěla jsem na Krétu v poblinkané halence a fakt nic moc...), ve 22,5 měsících nám doktorka povolila kinedril, tak pak spala. Ve 2 letech měla sice kinedril, ale letadlo mělo 4 zpoždění, takže se děti vyspinkaly a pak řádily... Taky je dobré mít více druhů papání, kdyby něco dítko nechtělo... Kromě uvedeného zabíralo taky - pustit pohádky na tabletu nebo telefonu ( předem nahrát oblíbené). Z Portugalska jsme měli štěstí, že za námi seděla stejně stará holčička. Dcera si stoupla na sedačce směrem k ní a holky si skoro celou cestu vyměňovaly kukuřičné křupky, sušenky apod. a od obou byl pokoj...
Poprvé přišly dceři směšné nápisy v letadle, takže část letu s tátou četli: Záchranná vesta je pod sedadlem apod.
Taky někdy letušky nabízejí noviny. Ty malé děti zbožňují - doporučuji...
Pokud máte let na dovolenou, bude v letadle jistě hodně malých dětí a budou tedy rušit všechny... Chce to nestresovat se. Když je maminka nervózní, znervózní i dítě. Občas je protivný nějaký důchodce... Vždy si řeknu, že mají letět linkou a ne letem s dětmi...

terinaf
29. led 2014

My letěli do USA, po státech, zpět ...malý se díval na krtečka, cvrčka na malé MP4 se sluchátky,poprvé viděl Madagaskar... nakoupila jsem malé "okénkové" knížky, které jsem mu ukázala až v letadle a pak jsem měla mini krabičku s pexesem, které mělo jednoduché krásné obrázky a o těch jsme si povídali, dávali je dohromady apod. + mít mazlíčka a oblíbený polštářek na spinkání