Cestování letadlem s malým dítětem

toluma
16. čer 2017

Ahoj holky,chci se zeptat na vaše zkušenosti,ohledně cestování letadlem s malým dítětem.Na podzim se možná chystáme letecky do Řecka,v té době malýmu bude 1,5 roku.Zajímaly by mě zkušenosti ohledně přepravy,co je možné vzít si sebou na palubu ohledně jídla a pití pro dítě a v jakém množství.A jestli je možné,aby dítě mělo svoje sedadlo , (četla sem v nějakém článku,že to snad možné je),protože si nedovedu představit mít ho celou dobu na klíně.Aby se třeba nevztekal,že ho to nebaví apod. 🙂.Díky moc za odpovědi a pište všechno,na co si vzpomenete 🙂

hany_bany
16. čer 2017

My jsme letěli s malou, když ji bylo 13m a pak 17 m, byly to teda kratší lety. Při vzletu i přistání jsem ji kojila (aby nezalehaly ouska, lze nahradit lahvickou s pitím). Ke svace jsem brala ovocné kapsicky. Nebyl s tím vůbec problém, ani s dětským pitím. První cestu (Vídeň-Split) celou prospala, po cestě zpátky si přohlížela knížku, sklapela stolecek, stahovala okenice, koukala z okna... až na konci byla protivna, protože musela být pripasana a nesměla sklapet ten stolecek 😀 Další cestu už zvladala koukat na pohádky na tabletu, takže to jsme taky zvládli v pohodě. Se sedadlem navíc neporadim, možná to půjde, ale musí se připlatit?

plea
16. čer 2017

Ahoj, leteli sme pred dvomi mesiacmi s 10 mesačnými dvojčatami Praha-Kapverdy. Let cez 7hodín, pred ním ešte cesta autom Brno-Praha. Naspäť dokonca s jedným medzipristátím, tým pádom sa cesta ešte natiahla. Dievčatá to zvládli úžasne. Osvedčilo sa nám: brať chrumky, ov.kapsičky, piškóty... proste to, čo má dieťa rado a čo ho trochu aj zabaví. Vziať notebook/tablet. Naše milujú pesničky a klipy od Mira Jaroša a Fíha Tralala, takže sme im to púšťali, zabavilo ich to dvakrát tak na pol hodinu. Vziať hračky, ktoré ešte nikdy nevidelo. Vziať "hračky" vlastnej výroby - ja som na šnúrku navlieka mušľu, vrchnák od šampáňa a podobné etra lákavé predmety, ktoré im normálne doma na hranie nedávame 🙂. Inak dieťa može mať svoje sedadlo, iba ak ho zaplatíe. Pozor na váhu batožiny, niektoré aerolinky povoľujú vziať nejakú váhu aj na infanta, ale napr. Travel servis nie, takže sme veci pre ľudí museli zbaliť do limitu pre dvoch (to sa nám nepodarilo, ale nadváhu nakoniec nikto neriešil). Inak všade máte prednosť - na letisku pri odbavení, pri pasovej kontrole atď. Kočík odovzdávate až pri vstupe do lietadla, doporučujem vziať nejaké lacné bazárové golfky, my sme to tak spravili a ohli nám striešku, keby to spravili na našom Bugaboo, s ktorým jazdíme normálne, trafil by ma šľak. Inak vďaka deťom vééľmi privierajú oči čo sa týka tekutín. Na palubu sme brali 1,5 l kojeneckej vody, bála som sa, aby sme nemali problém zohnať po prílete, tak som ju chcela mať so sebou. Dali nám ju ochutnať, inak žiaden problém. Na letisku an Boa Vista nás teda vyzliekli z mandúc a jedna dcéra sa popestovala u pani policajtky, kým manžela kontrolovali 🙂

toluma
autor
16. čer 2017

Holky,tak děkuju za zkušenosti a za tipy 🙂

hanve
16. čer 2017

Vloni jsme leteli na Zakyntos s 13 mesicnim (neco kolem dvou hodin) a pak do Luxu. Vetsinu letu prospal,ptz jsme leteli v noci. Mela jsem pro nej připraveny knizky, krupky a tablet. Pak taky prozkoumal sedadlo, stolecek, operadla. Sedadlo si můžete priplatit, jinak sedí celou dobu na kline se specialnim pasem pro matku a dite. Tekutin jsme si mohli vzít,kolik jsme chteli,Měla jsem nekolik lahvicek s vodou a termosku s horkou vodou a nejake presnidavky a vsechno proslo bez problemu. Doporucuji vzít sebou starsi kocar,pri kazdem letu nam neco zdevastovali.

msimankova
16. čer 2017

@toluma do dvou let může dítě letět na klíně za malý poplatek, jinak se asi sedadlo dá koupit, ale přijde mi to na krátkou cestu zbytečné... Já jsem zatím letěla jen v dcerky 4,5 a 5,5 měsících, to ještě šlo, teď to tedy s o rok starší bude zajímavější, ale ty dvě hodiny nějak přežijeme, rozhodně schvaluji ty neobvyklé hračky 😀 My létáme s Wizz Air, ti dovolují i menší příruční zavazadlo pro dítě, jídlo a pití bez problému. Ale nejlepší je napsat rovnou dotaz na konkrétní společnost. Kočárek je kapitola sama pro sebe, chovají se k nim stejně, jako ke kufrům, takže ještě nevím, jak to udělám.

23363
17. čer 2017

My byli s malou v Řecku, taky měla rok a pů. Letěli jsme na začátku června (s cestovkou) letadlo poloprázdné, tak jsme seděli přes dvě řady... 🙂 jinak pokud nezaplatíte letenku, musíte ho mít na klíně. S sebou, jak píšou výše, křupky, hračky, knížky, tablet... k nezaplacení... s pitím u dětí nebývá problém, max. budou chtít, aby se dítě napilo. Voda atd. se dá koupit za kontrolou. Kočár jsme měli s sebou, přežil úplně v pohodě. Ale když vím, jak zacházejí s kufry... ale dá se připojistit... my nakonec měli hotel, kde se daly golfky půjčit, tak jsme ho táhli v podstatě zbytečně...