Cestování s batoletem. Kam k moři?

kata29
1. říj 2010

ahoj,

plánujeme dovolenou u moře letos v listopadu. Máte někdo zkušenosti s exotikou a malými dětmi?
Uvažuju nad Dominikánskou republikou,ale nevím jak s 18měs holčickou přežít let a taky se obávám zdravotních komplikacích v místě pobytu?
Napište prosím Vaše rady, zkušenosti a typy.

díky
Kateřina

moravanka
2. říj 2010

Ja v Domikanske byla, ale s ditetem si to nedokazu predstavit. Leteli jsme z Vidne a protoze byl silny vitr, tak letadlo muselo pristat nekde na ostrove u Portugalska a tankovat. Tam jsme stravili 3 hodiny. Pak se pokracovalo, cesta umorna. V Porto Plata na letisti nas vyzvedl autobus a v noci a unaveni jsme cestovali dal do hotelu. A kdyz jsme tam konecne dorazili, tak jsem dostala takovou migrenu, ze jsem 3 dny nevylezla z postele. Jinak tam jsme byli v petihvezdickovem hotelu a fajn, ale ta cesta!
My planujeme dovolenou az pristi rok v lete a to v EU, bud Recko nebo Spanelsko. Pro me je dulezite, aby v pripade nemoci ditete byla k dispozici nemocnice a lekar evropskeho standartu a v pripade potreby nebyl presun domu moc slozity a dlouhy.

petka80
2. říj 2010

Ahoj, no, my cestujeme dost i s dětma, ale Dom. rep. bych se asi bála, už kvůli té cestě a taky časovému posunu. Vloni v zimě jsme hledali taky nějakou dovolenou u moře a uvažovali jsme o Kapverdských ostrovech, tam je výhoda, že tam není časový posun (nebo jenom minimální), nakonec jsme ale měli strach, hlavně kvůli případné zdravotní péči. Letěli jsme místo toho na Kanáry a pohoda, voda sice studená, ale koupat se taky dalo, hodně jsme výletovali a moc jsme si to užili. A já byla klidnější, že kdyby náhodou něco, jsme v EU 🙂

reynocek
2. říj 2010

Ahoj, my byli s malý letos na Ibize a bylo to moc prima. Cesta necelé 2,5 hodiny (letěli jsme teda z Mnichova, takže ještě cesta na a z letiště), ale malý cestu autem i letadlem tam i zpět skoro celou prospal a při když nespal, tak při cestě autem jsme dělali pár přestávek. A užili jsme si to moc. Doktora jsme naštěstí nepotřebovali, ale taky jsme hledali hlavně něco v EU.

luthien.k
2. říj 2010

@kata29, co zkusit Madeiru? Let něco kolem čtyř, pěti hodin (nevím, jak od nás, taky jsme letěli z Mnichova), krásná příroda, která kvete celý rok, kvalitní ubytování, milí obyvatelé, časový posun jen jedna hodina... 😉

kata29
autor
3. říj 2010

ahoj
no na casovy posun jsem uplne zapomnela 😖 Ale to bychom snad zvladli. My stejne nejaky vojensky rezim uplne neresime.
Dovolenou v ramci EU bych taky rada,ale muzem az fakt v listopadu nejdrive. A v lete uz zas nebudeme moct,protoze to uz budeme mit dalsiho prcka.
Ted je teda nase jedinecna prilezitost uzit si dovolenou pod slunickem ve trech.

Na dominikane jsme byli pred par lety na silvestra jeste bez prcka a bylo to uzasny. Teploucko, vyborny servis,strava a vse okolo. financne to vyjde uz skoro stejne jako luxusni kanary s all incl. Znami takhle cestovali s dvojcatky krizem krazem po svete uz od malinka a jsou v pohode.
ale taky mam strach, co kdyz se neco stane. co potom????

kapverdy me taky oslovili,ale tam asi taky nebude teply more/ocean

petka80 -a Vy jste leteli kdy a kam presne? Kanary jsou dost vetrny,ne? a cestovali jste pujcenym autem?

pattie
3. říj 2010

My jsme byli s malou v 8. měs. na Kanárech a potom, to jí byl rok, dostal manžel práci v Portugalsku a posléze v Emirátech, takže jsme se s malou nalítaly dost a dost 🙂)) V podstatě se s dítětem dá cestovat všude, ale je fakt, že do Emirátů mi nejkratší let - 6,5 hod naprosto stačil.... Chce to zemi, kde nehrozí nějaké závažné onemocnění (jako třeba malárie) a je tam slušná lékařská péče (člověk nikdy neví)

kata29
autor
3. říj 2010

a prosim poradte- kam presne na Kanarske ostrovy???????
a s jakou cestovkou?

pattie
3. říj 2010

My jsme byli s Fischerem a měli jsme kombinaci týden na Tenerife a týden na Gran Canaria, protože jsme tam prvoplánovitě jeli kvůli horám, což se zadařilo a za těch 14 dní jsme oba ostrovy procestovali. Osobně se mi víc líbila Gran Canaria, ale to záleží, co tam člověk chce dělat.

morgan
3. říj 2010

Ahoj, taky doporučuju Fischera, mají dobrý ceny. My byli na Fuerteventuře a na Grand Canarii a líbilo se nám obojí. Na Fuertě je míň lidí, podle mého...Mě spíš záleželo, aby jsme od letiště už nejeli takovou dálku autobusem do hotelu, protože malý toho měl po té cestě taky dost. Jinak super dovolený, doporučuju! 🙂

kata29
autor
3. říj 2010

ahoj,
diky za info

a jak s koupanim? asi u bazenu,co? pisi ted 23C ocean 😝

petka80
4. říj 2010

My byli taky s Fischerem na Grand Canarii. Moře je tam dost studený furt, to jo, byli jsme v lednu a manžel se teda koupal normálně a Anička běhala v těch vlnách po břehu a nevadilo jí to. Plus jsme měli i v hotelu malej vyhřívanej bazén. Na výlety jsme jezdili hlavně místníma autobusama, většinou jsme dělali takový spíš půldenní výlety, třeba popojet kousek autobusem, tam se projít nebo vykoupat a zpátky třeba lodí a tak.

petka80
4. říj 2010

A kdy čekáte druhé mimčo? My byli právě na těch Kanárech v lednu, že si jako užijeme poslední dovču ve třech, protože se pak nikam nedostaneme, no ale letos jsme byli stejně u moře zase, i s tou mladší, a dobrý 🙂

morgan
4. říj 2010

My jsme byli naposledy teď v dubnu a v oceánu se koupal se i malý, ale on je otužilec jako já 😀. Bazény jsme vyhřívaný neměli, takže jsme se v nich koupali sami, na německé důchodce (kterých je tam nejvíc 😉 ) to bylo studené 😉

pattie
5. říj 2010

My jsme se na Kanárech moc nekoupali, na Tenerife vůbec na G.Can. jen lehce. Jeli jsme tam hlavně do těch hor 😉

martinaj23
3. led 2011

Ahoj, nemáte některá zkušenost s nějakým konkrétním hotelem na Gran Canaria? Poletíme s půl ročním klučinou a kamarádi s roční holčičkou.

nilika
18. srp 2011

@kata29 ahoj.................narazila jsem na tvůj dotaz ohledně dominikány......byli jste tam i s mimčem?plánuji tam vyrazit s 16 ti měsíčním raráškem a docela bych uvítala nějeké rady.Díky.

mahulka75
19. srp 2011

@kata29
@nilika Ahoj, na Dominikánech jsme byli loni. Malé bylo 20měsíců. Let zvládla možná lépe než my 😉 , pro jistotu jsem měla od dětské diazepan na spaní. Časový posun jsme překonali snad během dvou dnů. Co se týká pobytu tam... nádhera. Moře a bazény teplé jako voda ve vaně, malá nechtěla vůbec z vody. Jídla množství, ovoce, zelenina, obrovský výběr všeho. Pro malou jsem vezla jen plenky do vody, a i ty jsem nakonec objevila v hotelovém marketu a léky, které naštěstí nebyly potřeba. Byli jsme v pětihvězdičkovém hotelu. Za mě tedy určitě ano, my si to strašně užili. Letos by se mi to taky líbilo, manžel hlasuje pro SAE, tak uvidíme 🙂 .Pokud byste chtěly nějaké podrobnější info, písněte třeba i do IP.

mahulka75
19. srp 2011

@kata29 Až teď jsem si všimla, že moje odpoveď je dost opožděná 😉 , doufám, že jste měli krásnou dovolenou ve třech a teď úžasné léto ve čtyřech.

pattie
9. led 2012

@martinaj23 My jsme na Gran Canaria bydleli v takovém designovém hotelu, který byl úžasný, ale v informacích na pokoji bylo napsáno, že to je hotel určený pro starší klientelu bez dětí 🙂) (cestovka nás poslala do jiného hotelu než jsme si objednali, ale do lepšího, tak jsme to neřešili). Na podzim jsme byli na Tenerife v Puerto de la Cruz v Bahia Prencipe de San Felipe a byl baby friendly a naprosto super!

pattie
9. led 2012

@mahulka75 V SAE jsme chvíli bydleli (na přelomu 2009/2010) kdybys chtěla nějaké info, napiš do IP 😉