Cestování s dětmi autem do Chorvatska, máte radu?

pistolnice1
13. srp 2012

Ahooj maminy, máte některá radu či typ jaké bylo cestovat s dítětem v autě do Chorvatka, jaké místo jste vybrali a jak se to líbilo prďolovi?

simonceli
14. srp 2012

@pistolnice1 Ahoj, my byli minulý rok na Brači v Sumartinu a cestu tam jsme jeli v noci a teda děs. Na hranicích, na každé mýtné bráně se nám vzbudila a pak byla v noci 2 hodiny vzhůru a koukala na pohádky. Máme ve střeše zabudované dvdčko, tak jsme pouštěli pohádky. A cestu zpět zvládla v pohodě. To jsme jeli přes den. Ráno jsme byli u moře pak v 11h jsme najeli na trajekt, na makarské jsme dali oběd a pak unavená z moře usnula v autě a vzbudila se až za 4 hodiny. No a pak jsme dělali běhací zastávky. Cesta sice trvala dýl, ale pro nás všechny lepší než ta v noci. Aspoň jsme nebyli tak rozbití jako když jsme jeli přes noc.

pistolnice1
autor
15. srp 2012

@simonceli my chtěli také vyjet na noc takl uvidíme, my chceme jen do Omiše, což je asi na 12 hod. jízdy, a jak starou jste měli holčičku?

simonceli
15. srp 2012

@pistolnice1 tehdy měla rok a půl. My jsme to měli 11 hodin cesty.

pistolnice1
autor
15. srp 2012

tak nám je teď taky tak, akorát jsme hrozně živé 🙂 už jsme jeli autem do Rakouska v březnu tak to šlo to bylo jen 8 hod.,ale teď mám strach ☹ bude to delší...ještě uvažujeme o cestě letadlem...tak uvidime, každopádně děkuji 🙂

luciana5558
17. srp 2012

Ahoj,jeli jsme letos s prckem autem do Chorvatska (Biograd na Moru 12h). Bohůžel to vyšlo,že se jelo ve dne, malému bylo 9 měs.. Ale cesta v pohodě. Na autosedačku jsem přidělala různé hračky a pokud nespal, tak se co 2 hod.stavělo. Ale i tak většinu cesty prospal. Konec už byl dlouhej,tak byl otrávenej a protivnej. Takže dítko v poho,ale pro větší pohodu je letadlo ideální varianta 🙂 To nám spí celý let 😎

jennyska
14. bře 2014

Ahoj @pistolnice1 @luciana5558 @simonceli a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Cestování s dětmi https://www.modrykonik.cz/cestovani-s-detmi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s cestování s dětmi, pomůžete další spoustě maminek, které se na cestu s miminky nebo malými dětmi chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

hankatrdlinka
29. bře 2014

@luciana5558 Dobrý den, můžu se zeptat??? K moři se letos nedostaneme, mám termín posledního srpna, ale ten další rok bych chtěla, ale prcek nebude mít ještě rok....po Vaší zkušenosti je to dobrý nápad? Chci taky Chorvatsko a autem, není to tak daleko......co myslíte? Tuším, že je to asi individuální od miminka, ale i tak a jak dlouho jste byli???? Děkuji Hanka

michamicha
18. kvě 2014

@hankatrdlinka my byli s malým v Chorvatsku když mu bylo 11m a tam jsme jeli přes noc, cesta šílená, jeli jsme přes Německo po dálnici, do Rakouska, objeli jsme Slovinsko kvůli dálničnímu poplatku a pak Chorvatskem až do cíle. Už na na česko-německých hranicích (bylo kolem 9 večer) náš syn i ségry dcera (jeli druhým autem a té bylo 9m) začali šíleně plakat, takže zastávka co hodinu 😝 V Rakousku se opravoval kus dálnice tak jsme zabloudili na jednom sjezdu, ale pak už v noci pohoda 🙂 Zpátky jsme jeli přes den, vyjížděli jsme už v 6 ráno, dokud nebyl takový pařák, cesta byla už v pohodě 😉 Jen teda doporučuju dát i na noc do okýnka plenku nebo roletku, která fakt hodně zatemní, měli jsme takové ty průhledné zatemňovací nesmysly na přísavku a bylo to k ničemu, plenka je prostě nejlepší 😉 a když je horko, tak jí můžeš namočit a zvlhčit vzduch v autě 😉

hankatrdlinka
19. kvě 2014

@michamicha A co pobyt tam? Co všechno jsi měla sbalené? Myslím pro malého 😉...já mám na to času dost, ale zabíjím tak čas, když jsem furt doma 🙂....
Kdyby bylo po mém, tak už balím teď 😀...
Jinak cesta je šílená, ale do Chorvatska je to ještě pohoda, to my jsme před dvěma lety jeli auty do Bulharska....to byl hnus, doba se nám prodloužila pomalu o 12hod, když jsme na jejich silnicích vjeli do díry a udělali defekt na pneu - tzv bublina. Zbytek cesty cca 150-200km, už nevím přesně, jsme jeli asi 90km, už bylo poledne, vedro jako krááááva, že to tak musím napsat, v autě všichni na nervy, protože se jelo ve třech autech, takže jsme brzdili zbytek.......byl to děs!!! Už nikdy více

michamicha
19. kvě 2014

@hankatrdlinka tak do Bulharska bych asi autem nejela, ale letěla 🙂

hankatrdlinka
19. kvě 2014

@michamicha my raději tím autem, nemuseli jsme se spoléhat na žádnou dopravu, na nic, když jsme chtěli, vyrazili jsme na výlet, byli jsme např. ve Varně v delfináriu a po cestě zpátky jsme koukali po plážích, zastavili jsme kdekoli nás napadlo....to je velká výhoda vlastní dopravy 😉.
Letadlo má velké plus, jste na místě za pár hodin, paráda, ale nevím, jestli by mě do letadla ještě někdo někdy dostal....nemám z toho dobré pocity ani po cca 5 letech, kdy jsem s maminkou letěla do Řecka ☹

allisv
19. kvě 2014

@hankatrdlinka my byli loni v chorvatsku (Biograd nad morom). Male bylo 11 mesicu. Vyjeli jsme na noc a usnula asi za pul hodky. Vzbudila se jen, kdyz jsme staveli a to pak zase behem chvile usnula. Bylo to uplne super. Taky jsem se bala, co s ni budeme delat a ona to cely prochrnela. To samy cesta zpet - opet jsme jeli na noc.

hankatrdlinka
19. kvě 2014

@allisv tak to jste byli šťastlivci....a zkoušeli jste s malou, než jste jeli do Chorvatska, cestovat po republice nějaké delší vzdálenosti, abyste zjistili, jak reaguje na jízdu v autě, nebo jste prostě vyjeli?

michamicha
19. kvě 2014

@hankatrdlinka s malým jsme byli nejdál asi 300 km (několikrát návštěva u babičky na Moravě) pak rovnou 1100 km 🙂 s malou teď jsme byli nejdál na Lipně, což je nějakých 180 km? ale ona je celkově větší pohodářka než byl malej, tak snad to proběhne dobře 😉 jinak co se týče té vlastní dopravy, tak to máš pravdu, z toho důvodu jezdíme jen do Chorvatska, letos chceme i výletovat, ve stejnou dobu jako my, tam budeme mít i přátele, jen o kousek dál, tak chceme podniknout něco společně 🙂 ale to Bulharsko mi přijde hodně daleko, stejně tak bych nejela autem/autobusem do Řecka, to je sebevražda co jsem tak slyšela vyprávění od známých, byli jednou a víckrát už nikdy 😅

allisv
19. kvě 2014

@hankatrdlinka jezdime hodne autem, porad trajdame nekde po vyletech. Takze na auto je zvykla. Ale takhle daleko to bylo poprvy. Rikali jsme si, ze budto dojedem a nebo nekde cestou v penzionu prespime.

radka35
23. kvě 2014

v 5měsících cesta do chorvatska byla v pohodě.prcek prospal celou cestu.Jako starší a už 2děti to bylo náročnější.Poprvé jsme vezli i pár balíků kojenecké vody z domu,včetně plenek a tak.A bylo to v pohodě,taky jsme bydleli 4metry od vody,takže prcek mohl spát v kočárku(vezli jsme ho sebou) nebo v pokoji na posteli.A my leželi pod oknem v dosahu.

jananerova
18. dub 2018

Já jsem zastáncem neustálé zábavy na cestě. Děti si musí hrát, zpívat nebo si povídat. Zajímavé tipy najdeš i na https://pohadkova-rise.cz/cim-se-vybavit-cestov...

sandrabriksova
14. zář 2019

Ahooj, my jezdíme do Chorvatska s malým každý rok. Moc se mu tam líbí. Nejlepší je za nás Brela. A taky jezdíme autem, vždycky na noc. Našla jsem fakt užitečné rady, jak takovou cestu zvládnout tady http://bit.ly/cestyautem , třeba to pomůže i někomu jinému 😉