Cestování s dětmi do Tunisu

arbilia
24. črc 2017

Maminky, měla bych prosbičku. Letos poprvé se chystáme s dětmi (5,5 a 3) letecky k moři - do Tunisu. A tak bych byla moc ráda za každou radu, co s sebou do kufru, do letadla (léky, hračky aj.) a zároveň i za Vaše zkušenosti. Předem moc děkuji. 😉

magdanaty
25. črc 2017

Nevím, Já býCh se asi s malými dětmi držela raději v Evropě, tamní lékařské péči atd kdyby se něco dělo moc nevěřim, ale na to ses neptala😉

arbilia
autor
25. črc 2017

@magdanaty No, to ne. 😀

surykata
25. črc 2017

Proč zrovna do Tunisu? Ja bych tam uz nejela. Zkuste radeji Bulharsko. Je to tam bezpečné a mnohem lepsi servis.

arbilia
autor
25. črc 2017

@surykata I tuto možnost jsme zvažovali (vč.Řecka), ale to byla dosti drahá varinta. Měli jsme finanční strop. A nehledě na to, že sehnat pokoj pro rodinu na Last minute bylo docela náročné. Dneska není bezpečno nikde. Já mám již zkušenost s Djerbou a nemůžu si ji vynachválit. Třeba dovolená na Kanárech - na Fuerteventuře - byla šílená!!! A to byla naše svatební cesta. To se nedá vůbec s Djerbou srovnávat. Ale co člověk, to názor. A proč byste do Tunisu už nejela? Mně jde o to, že dřív jsem letěla k moři sama, teď už je nás víc...a ty zkušenosti nemám. Proto se ptám, kdo by byl ochoten se o ně podělit. 🙂

hrasok100
25. črc 2017

Jezdíme do Tuniska (btw. Tunis je hl. město, Tunisko krajina 🙂 ) již 9 let, přesdtím bez dětí, teď už i s nima (taky máme 5 a 3 leté). Moje shrnutí výhod a nevýhod: plusy - málo lidí (v porovnání s evropskými destinacemi obrovský rozdíl), hotel je vždy na pláži (žádne sbalení se ráno na cestu na pláž...), 100% jistota slunečného počasí (za 9 let co tam jezdíme pršelo dvakrát po 20 minut), velice milí personál i domorodci, písčité pláže, pocit bezpečí (velice hlídané hotelové pláže, doprovod z letiště...ale zase někdo to může vnímat i jako pocit ohrožení...), všechno je tam relativně levné. Nevýhody: hodně ruských turistů (ti jsou už snad všude a jejich chování kazí dojem z čehokoliv ☹ ), slabší pokrytí internetem (asi záleží na hotelu) a občas ufrflaní čeští a slovenští turisté 🙂. Máme vyzkoušeno několik destinací, ale nejraději chodíme do Mahdie - malá oblast (pouze 14 hotelů), má nehezčí pláže, ale zase mimo hotel s dětmi moc nechodíme. Když jsme ještě jezdili bez dětí, tak jsme oběhali vše kolem, medinu, přístavy, trhy, dokonce jsme byli od několik domorodců pozváni i domů, teď je ale prioritou zábava dětí, takže jsme nonstop ve vodě, jak v moři tak v bazénech. Jídla se nemusíte bát, za posledních 5 let neměl nikdo z našich turnusů ani střevní ani jiné potíže, strava je tam výborná, určite si každý vybere. Jeden rok sme vyměnili Tunisko za Bulharsko a popravdě už to víc neuděláme....bylo tam sice taky fajn, ale s Tuniskem je to nesrovnatelné.

surykata
25. črc 2017

@arbilia bohuzel mame spatne zkusenosti s kistnimi obyvateli. Neni prijemne, kdyz vam mistni pri ceste na letiste zatarasi autobus a vy musite jit se sklopenou hlavou spalirem domorodcu na letiste pesky, .... tenkrat byli na Djerbe jakesi nepokoje... jiz nikdy vice..

arbilia
autor
25. črc 2017

@hrasok100 Tak to je paráda! 🙂 A čím zaujmete děti v letadle, když se na palubu moc toho vzít nedá? A měly děti někdy střevní potíže? - jak jste je řešili?

arbilia
autor
25. črc 2017

@surykata Tak to Vás chápu.... ☹

surykata
25. črc 2017

Nicméně my ppjedeme letos jen na Machac 👶, takze Vam ten Tunis muzu jen tiše zavidet. Uzijte si to tam. 😘

allisv
25. črc 2017

@arbilia ahoj 😊s dětmi létáme už od malička, tak snad ti mé tipy k něčemu budou 😉na palubu vzít neokoukanou hračku, nějaké mlsky, pití (při kontrole ho jen ochutnat a pro děti ti ho nechaji), malý polštářek, omalovánky, pastelky.. hrají už nějakou společenskou hru? Dělám jim i svačinu, na krátkých letech je jídlo velmi omezené, ne- li žádné. Dětem jsem stáhla do mobilu dětské puzzle a to je dost zabavilo . Dále mají rády samolepky a ty sešity s úkoly dle věku.. hodí se vlhčené ubrousky, teplé oblečení (bývá od klimatizace zima). Nastupovat do letadla mezi posledními - ať nesedíte v letadle, než nastoupí zbytek... třeba mě ještě něco napadne 😁nebo se ptej...😉

tulikiss
25. črc 2017

jeste je dobre do tabletu nahrat pohadky(pokud u toho deti vydrzi)

hrasok100
25. črc 2017

@arbilia Naše děti nikdy střevní potíže neměli, takže neporadím jak na to, ale z doporučení delegátů bych to asi řešila návštěvou místní lékárny a tam vzít nějaké léky místní...prý zabírají mnohem lépe než naše živočišní uhlí. ale do jistoty jsme sebou (na doporučení lékarnice) měli Hylak. A zábava dětí v letadle - není to moc dlouhá let, tak se nemusíte bát. Nejvíc se nám osvedčili malinké postavičky (cca. kinderkové hračky), se kterými jsme si hráli na nějakou pohádku a pak tablet s pohádkami a puzzle.

arbilia
autor
26. črc 2017

@allisv Ahoj 🙂 Tak super, díky moc. 😉 A třeba co se týká léků s sebou - často tam bývají střevní problémy....

arbilia
autor
26. črc 2017

@tulikiss No, to je trošku problém, protože tablet nemáme... ☹

tulikiss
26. črc 2017

@arbilia tak budu drzet palce at ti to dopadne tak jako nam, po vzletu deti usnou a vzbudi se az pri pristani 😀 zatim letely do Spanelska a na Maltu a vzdy to prospaly.
jinak nevim jak tunis ale v Egypte vim ze na ty trevni potize sem kupovali leky az tam nase vubec nezabraly, jmenovalo se to Antinal a stacilo prijit do lekarny rict problem ukazat na bricho a hned nam to podaval 😀, nebylo to nijak extra drahe max 2-3 dolary.

pepina126
21. srp 2017

Ahojky ženy, mám dotaz nejede někdo z vas náhodou do Hammametu v září? ;)

arbilia
autor
21. srp 2017

@pepina126 My jsme byli v Hammametu před týdnem. 😉 Super dovolená.