Cestování s dětmi. Jak ste to vyřešili vy? Co jste sebou vezli?

nonames
28. říj 2007

Zdravím všechny, a prosm o rady.
Potřebovala bych s dvouletým dítětem odcestovat na slovensko, ale nejsem si jistá, jestli to zvládne. Není zvyklí na dlouhé cestování, po půl hodině v buse je nervní. Vybrala bych spoj přes noc, ale nejsem si jistá, jestli by 12 hod v buse vydržel.
Máte podobnou zkušenost? Jak ste to vyřešili Vy? Co všechno, ste sebou vezli (hračky, jídlo, ...)

mallorry
17. bře 2009

gabka diky, budes moc hodna, urcite mi pak napis sem prosim 🙂 😉

malej ma neco pres sedm kilo a hlava mu necouha a nesedi...prave se mi ale zda, ze se mu ve vajicku nelibi a cetla jsem, ze ty vetsi autosedacky jsou polohovatelne, ze jdou jako zklopit, ze se tam uplne nesedi, ale i tak to asi neni vhodne pro nesedici deti no...uvidime...

e.k.t
17. bře 2009

přestávky super, pokud bude spát tak nechat, jinak určitě na přestávky i kočárek pro narovnání zad 😉

jela bych dopoledne, jednak nebude ještě tolik teplo a jednak drobek bude pravděpodobně po odpočinku v pohodě 😉

mallorry
17. bře 2009

ekt diky, mas asi pravdu, dopoledne hned po probuzeni vyrazit, dokavad nebude moc unavenej vid? kocarek berem...kolik prestavek myslis, ze by clovek mel udelat? predpokladam, ze kdyz vyjedem treba v osm, tak bude vzhuru do deseti, to bychom udelali prvni, nakrmila bych ho, nechala lezet a pak dala do autosedacky spinkat...tam by spal hodku a pul treba, tak pak dalsi prestavka, delsi, kdyz bude vzhuru....a pak dojet az na moravu? nebo jeste pak udelat dalsi na jidlo asi... 😕 😅

gabka32
17. bře 2009

Mallorry ty polohy u těch většich sedaček jsou minimální . brácha nedávno koupil Romera, tak jsme byli omrknout a ta "odpočinková" poloha je asi jen o 4cm rozdíl oproti norm. takže vajíčko bude asi nejpohodlnější. a jak píše ekt, když bude vzůru tak ho zabavit - možná lepší sedět u něj vzadu a přestávky.

gabka32
17. bře 2009

třeba bude spát 2hodky 😅 no uvidíš, to se asi nedá dopředu naplánovat.

mallorry
17. bře 2009

gabi jojo, vzadu budu sedet stopro, to je jasny 🙂 a budu ho bavit, ale bojim se, ze nevydrzi, ale co, tak se udela vic prestavek no...
chm, budu muset ty autosedacky velky obkouknout v realu, ty 4 cm je o nicem 😝

gabka dve hodky a zbyle 3 ho budu muset bavit 😀 😉

titida
17. bře 2009

mall tak my byli v lednu (takže 7 měsíců) v Itálii (9hodin jízdy), jeli jsme přes noc a prospala to, teda s jednou přestávkou na kojení a to je dost nespavec, v noci se furt budí, normálně ve vajíčku
ale bych se toho nebála, buď v poho ty a bude i Davča 😵

gabka32
4. kvě 2009

ahoj mallory. tak první dlouhou cestu máme za sebou - do Prahy je to od nás 400km. Sašula je taková žížala, takže jela ještě vzadu ve vajíčku. vyrazili jsme kolem 9h - to je doba kdy chodí dopol.spát (v 7 vstáva, pak jí, hraje si a kolem 9 se unaví a spí..) takže i v autě hned usla, spala tak 1,5hodky, pak si hrála s hrazdičkou (tu jsme jí vytáhli po delší době - na autosedačku, takže se zabavila) zastavovali jsme asi po 2hod - nakrmili a pak už vyžadovala pozornost, tak jsem si k ní sedla a podávala jí hračky... ještě jsme jednou zastavili - celkově po 3,5hod no a to už pak zabral jen časopis, který si mohla trhat 😀

a zpátky jsem vyjížděli až po o., ale dopol.se jí moc nechtělo spát, tak jsme si více hráli a už bylo vidět že je hodně unavená, spala skoro 3hodinky, takže to prošlo s jednou zastávkou. 😉

andrealiskova
25. říj 2009

No já jsem byla s dětma nedávno v Anglii. Cesta letadlem byla docela v pohodě- hlavně proto, že jsem na ně nebyla sama- přece jen Týně bude 20....