Cestování s miminkem a změna prostředí. Co myslíte?

bereninka
20. čer 2009

Holky,

chystáme se na dovolenou po Čechách na 14 dní.
Do té doby jsme s malým byli 3x na chalupě (120 km od Phy). Vždy když jsme se vrátili, byl rozhozený, plačtivější a velmi špatně spal. To trvalo vždy tak týden, spíš dva.

Teď máme být 14 dní pryč a pak asi za další 2-3 týdny máme jet na týden zase jinam.
Co myslíte, vadí tolik jiných prostředí (+jiných lidí atd.)? Nebo si na to zvykne?

Divím se, že si nezvyknul na tu chalupu... Tam to ani tak zle neprožíval, ale ty návraty byly blbý.
Nebo se mám radši na tu jednu dovolenou týdenní vykašlat?

svataterezicka
29. čer 2009

Já se teda spíš bojím, že nevezmu dost věcí, popř. že doma něco zapomenu.. Máme jet na 14 dní na šumavu na lipno. Tam je bud šílené vedro nebo kosa... Jak často dítko převlíkáte pokud se nepoblinká, neprokaká oblečky apod? A co nezapomenout doma - hlavně co se týká lékárničky?

garfie
29. čer 2009

sv.terezicka: já myslím že jde o dovolenou, mimořádná událost-a určitě se malé nic nestane když ji budeš převlíkat méně často než doma. Nejedete nikam mimo civilizaci, určitě autem, takže prostě všechno zvládneš 🙂 v nejhorším vypereš a nějaká lékárna se v okolí také jistě najde. Oblečení musíš zvážit-na Šumavu určitě i něco teplejšího a co se týká lékárničky, já bych to nehrotila-pokud nemáte nějaké problémy. Podle mě stačí teploměr, paralenový čípky a něco na komáří kousnutí-třeba sudokrem 🙂
Hlavně nestresuj 😵

berenika39
29. čer 2009

ahoj, my jezdíme od dubna od pétových 7 měsíců každý víkend s manželem a sportem po celé č, pokaždé jiný hotel, penzion. vyrážíme pá ráno a vracíme se neděle na koupání 😀 😀 . Je to hodně o přístupu, my jsme se na to hodně těšili, máme koelm sebe fajn lidi, prcek je asolutní pohodář a stačí, když respektuju ten jeho integrovanej budík, má rád, když spí ve stejnou dobu, jí ve stejnou dobu. a to se á v pohodě udržet. hodně chodíme celý dny veknu, je na vzduchu, spokojenej. možná to i pomohlo k tomu, že ho minulo takový to odobí "separační úzkosti", klidně je s někým jiným než se mnou, lidi má rád 😀 .

Večey řešíme svérázně,to jsem ani babičkám nevyprávěla, by je kleplo. Aby měl péta svůj klid a řád, vždycky ho manžel v jeho půl osmou vezme do sprcháče, vykoupem,dáme večeři, pyžamko. Pak na to navlíknem teplákovku,zakutáme do kočárku a jdem ven. Okamžitě spí. Pocouráme, posedíme,dáme si večeři někde na zahrádce s přáteli, vínko. Nemusíme nutně "pařit" do rána, to moc nemám ráda, kolem desáté, jedenácté se vrátíme, pétu jen vyloupnem do postele a spí se v klidu do rána. Tak to na mě nepráskněte 😀 😀 😀 .

sv.terezicko: klídek, dneska si všude v případě potřeby dokoupíš, neboj, užijte si to.

svataterezicka
29. čer 2009

No já se vždycky snažím na nic nezapomenout a pak doma nechám něco fakt důležitýho 🙂 tak se tomu snažím předejít.. Paralenový čípky jsou na co?

berenika39
29. čer 2009

na teplotu, když přesáhne 38. vozím sebou pořád malou lékárničku,rychloběžku, nurofen - na teplotu a bolesti - lezou nám zuby, ted to vypadá že všechny najednou 😀 😀 , fenistil na štípance, babycalm na bříško a na zoubky Calge.
Co bys mohla zapomenout? Já jsem už stará skleroza, už párkrát jsem vzala krabičky s "mlíčkem s kaší" od nestlé, ale už ne lahvičku na něj. Tak jsem v dm za 39 koupila novou. Mám jich už doooost 😀 😀 . Nebo jsme jednou nevzali plínky, měla jsem jen 3 v tašce na kočárku. Na pumpě jsme koupili baík a jelo se dál. Bud v klidu poradíš si.l

svataterezicka
29. čer 2009

a jak často stavět při cestě autem? malá v sedačce naštěstí zaspí vždycky

berenika39
29. čer 2009

vždycky vyrazíme tak, aby byl jeho spací čas, nejezdíme dálky, max tři hodiny, ale častěji kolem dvou hodin. takže to prospí skoro celé, když ne, stavíme jednou, někam se plácneme na deku u lesa, aby se "proběhnul 😀 😀 ", dáme sváču.
Verunak ti určo velkou část cesty na šumavu prospí, je malá, pak si zastavíte, projdete se a pak to dojedete. Není to konec světa.

mimi198
29. čer 2009

ahojte ja mam tiez problem s malym sice nie je to az take hrozne , jemu cestovanie az tak nevadi ale ide o to ze ak ideme na chatu tak je tam cela rodina vzdy vela ludi a maly je s toho nervozny, ked ho chcem dat spinkat alebo odpocinut tak ho stale nosia ani mi ho nechcu daat,he no co uz je im vzacny to chapem, len je to take zle pre maleho.. , to je asi skoro kazde dieta take mrzute ked je kolem plno ludi..

svataterezicka
29. čer 2009

Jojo díky za rady 🙂 My pojedeme totiž ještě se psem tak stejně budem muset stavět, jen se ptám na vaše zkušenosti.

briketa
29. čer 2009

na dovolenky beriem - proti teplote, proti alergii (ustipnutie bodavym hmyzom)+repelent, infekcia uska+lekarensky alkohol (kvapka alkoholu vecer do uska je vyborna prevencia proti infekcii), na chore brusko a hnacky (typicke v tropickych krajinach) a na drobne poranenia, plus spalenie od slnka.

pattie
30. čer 2009

Nevím, my s malou cestujeme pořád, na chalupu, na dovolenou atd. Poslední dva měsíce jsme pořád někde jinde. A myslím, že to zvládá v pohodě... beru jí s sebou oblíbené hračky, má svojí cestovní postýlku.... Zase si říkám, že ať si zvyká....

janeyzelvicka
30. čer 2009

My jsme se teď v sobotu vrátili z dovolené ve Vysokých Tatrách, takže pro malou celkem změna - čistý vzduch, přes den túry, kdy se nosila... Přes den byla v pohodě, vysmáté sluníčko... akorát v noci se budila mnohem častěji než doma (ale když jsme přijeli, zase v pohodě).
Terezičko, neboj, v civilizaci budeš, co zapomeneš, dokoupíš 😉 já jsem ocenila, že jsem nezapomněla na panadol a teploměr, malou poslední den chytila horečka, takže jsme využili. Vezla jsem i další léky, ale to už spíš pro nás dospělé.
Oblečení jsem měla přiměřeně, ale bylo nějak rychleji zašpiněné než obvykle - koupili jsme mýdlo s jelenem a večer jsem přepírala.
Jinak to už tady holky psaly... Určitě si to užijete 🙂

olusenka
16. kvě 2012

Pojedeme koncem června na dovolenou do apartmánu tady v ČR na týden i s naším miminkem, kterému bude v té době 5 měsíců a 2 týdny.
Kdo máte zkušenosti, poradíte, zda a jak se na to připravit, aby to malý zvládl? Doteď jednodenní cestování poměrně bez problému, nové věci ho děsně zajímají, ale dosud nikde jinde než doma přes noc nespal. Máme to radši jednou zkusit? Nebo nejde ani tak o prostředí jako změna postýlky? Doma má dřevěnou se šprynclemi, matraci v nejvyšší poloze, na dovolené bude v cestovní postýlce a matrace úplně dole( tam to ani vlastně polohovat nejde, pokud vím).
Doufám, že v té době bude ještě stačit plně kojit a najeli bychom na příkrmy po návratu na šesti měsících a že mu třeba nezačnou růst do té doby zuby...

garfie
16. kvě 2012

@olusenka Já myslím že žádná speciální příprava není třeba-cestovat s takovým prckem je podle mě brnkačka-určitě snažší než třeba s chodícím....cestovní postýlka mívá někdy i závěsné lůžko, ale myslím že malému to bude fuk-spíš pro tebe bude nepohodlné, že je nízko....podle mě malé dítě zvládne cokoli-pokud je blízko rodičů-to je jeho svět....teda jsou i vyjímky, ale myslím že se nemusíš bát....🙂

cernalu
16. kvě 2012

@olusenka vůbec bych se toho nebála, já jezdím se synem od mala k našim, je to 180km, a nikdy nebyl žádný problém, poprvé jsme jeli asi v jeho 5ti týdnech..... když mu bylo necelých 6 měsíců byli jsme na týden na horách, spal také v cestovní postýlce a opět bez problémů, a to jsme do toho ještě začínali s příkrmama 🙂

olusenka
17. kvě 2012

@garfie
@cernalu Moc děkuju za odpovědi. Myslíte tedy, že je zbytečné zkusit jednou spát jinde, třeba u prababičky, tam má postýlku dřevěnou, nebo doma mu rozložit tu cestovní na 1-2 noci na zkoušku? Nejdál jsme byli zatím v Praze, cesta asi 1,5 hodiny, teď to bude asi 3-4hodiny cesta. Jedeme do Frant.Lázní. Na dovolenou tu naši cestovní nebereme, tam nám půjčí a prý tam mají v ní klasickou matraci vloženou. Povezeme mu jeho oblíbené hračky, přemýšlíme i vzít kolotič nad postýlku, ale bude ho mít vysoko, když v té cestovní leží až na zemi.
A co monitor dechu? Máme nechat doma? Manžel ho brát nechce.

amouramour
17. kvě 2012

my planujeme ist o tyzden s trojmesacnou na svadbu, cesta autom bude trvat asi 3 hodky, nastastie mame vanicku ako autosedacku, tak snad tam aj pospinka...ale itak mam troska stres🙂

garfie
17. kvě 2012

@olusenka
@amouramour Holky hlavně žádný stresy, to dítě vycítí-myslím že se bude cítit stejně jako vy-takže optimismus a dobrou náladu 🙂
Kolotoč bych netahala, oblíbené hračky určitě a jestli máš obavy, tak můžeš zkušební noc pro klid duše vyzkoušet....