Cestovní pas u malého dítěte

majajaja
31. srp 2017

Dobrý den, jaký má být cestovní doklad, v tom mám jasno. Syn má od půl roku pas, s fotografií z té doby. Pas je platný do listopadu a ještě v září chceme letecky v rámci EU. Nový pas už nestihneme. Můžu to v klidu risknout, když se jedná o pas s čipem, nebo je to velké riziko ?
Malý je okatý a je to očividné i na fotce z miminkovské doby, že je to on, ale ..... vrtá mi to hlavou.
Měli jste někdo takovýto problém při odbavování? Díky za názor

lennus
31. srp 2017

@majajaja Jde ti o to, že si tam není podobný? Vůbec se neboj, řešila jsem totéž, malý má pas z necelého půl roku, loni skoro před třetím rokem jsme letěli do USA, měla jsem obavy, protože je už samozřejmě dost jiný, i když pas má platnost až do r. 2019, kamarádka, ke které jsme letěli, zjišťovala situaci od kamarádů, kteří létají s dětma do ČR a prý to nikdo neřeší. Přeci jen jsou v USA dost přísní a kontroluje se kdeco. Vše prošlo bez problémů.
Ještě je možné vyřídit rychlý pas.

majajaja
autor
31. srp 2017

@lennus No já ho tam poznávám, paní na pasovém řekla že platný je a když prý říkám že si je podobný..:DDDD ( tak to nevím jestli ona si to myslela nebo jí to bylo jedno))) ... škoda, rychlý pas nenabídla :(
Taky mám foto rozdíl 4 roky, tak jsem myslela že vemu ještě rodný list a budu se modlit.

lennus
31. srp 2017

@majajaja Když to klaplo v USA, určitě to klapne, doporučuju si pasy okopírovat a mít i kopie a r.list je taky dobrý nápad. Mně si tam náš taky připadá podobný, ale vím, že ostatní to tak vidět nemusí. Kam letíte? Pěknou dovolenou!

lucylucaa
31. srp 2017

Rychlý pas stojí 2000,- oproti obyčejnému za 100,- 😕každopádně bych asi vzala i tu kopii rodného listu pro jistotu 🙂