Chata, chalupa v jižních Čechách, máte tip na dovolenou?

vcelaranka
6. led 2013

Letos se chystáme na dovolenou do JČ, celkem 3 rodiny, takže potřebujeme ložnice min. 2+2+3 a postýlka (můžeme vzít svoji). Proto prosím, kdo máte tip na nějakou chalupu, chatu, privát v jižních Čechách pro 6 dospělých + 1 dítě na přistýlce a 1 v postýlce poraďte. Po předchozích zkušenostech je mou podmínkou čistota a pak dostupnost turistických cílů. Móóóc díky 🙂

ikarkulka
6. led 2013

Andělský dvůr, Světce

vcelaranka
autor
7. led 2013

mrkla jsem, vypadá to moc hezky, ale pro nás dost peněz na to, že není k dispozici celý objekt jen pro nás. Hledám spíš pronájem celé chalupy, s kuchyňkou.

elisa_day
16. led 2013

@vcelaranka Můžu doporučit chalupu ve Smržově - cca 11 km od Třeboně, podrobnosti posílám do pošty 😉

papuchalk
17. led 2013

@vcelaranka My byli s kamarády jednou tady - http://www.pensionkovar.cz/pens_kovar.htm (to jsou Novohradské hory) a jednou tady - http://www.e-chalupy.cz/jizni_cechy/penzion-har... (Suchdol n./Luž.).

@elisa_day Můžu taky poprosit o podrobnější info do IP?

hojda
17. led 2013

@vcelaranka V tom Vlkově je to fungl nové, loni poprvé začali pronajímat, a přímo ve vsi je báječná pískárna na koupání.

hojda
17. led 2013

@vcelaranka Ten lovětín je zase přímo na trase úzkokolejky z JH do Obrataně ( z JH pak vede další trasa až do Nové Bystřice), takže krásné výlety vláčkem, jezdí dokonce i parní vlak, pro děti zážitek!

vcelaranka
autor
15. únor 2013

díky za tipy, určitě mrknu na odkazy 🙂

petulka2013
17. únor 2013

Ahoj ,můžu Ti doporučit na dovku Marínu Orlík,Chrást u Záhořan,supeer pro děti,jídlo taky,přijatelný ceny a fakt čisto,minulý rok otvírali poprvé,moc se nám tam líbilo

consti
18. bře 2013

@hojda Ten Lovětín z vlastní zkušenosti nedoporučuji! Myslím tím teda tu Pohádkovou usedlost. Nejhorší dovolená, co jsme kdy byli. Špatný přístup majitelů, "apartmány" malinkaté, slyšeli jsme tam vše, co si sousedi říkají, zima a neochota v takovém počasí přitopit. Postele proležené na péra...Nebyli jsme tam teda s dítětem, ale shodli jsme se na tom, že mít tam dítě, tak jedeme ještě ten večer pryč. Majitelé to vedli stylem my se tu taky rekreujeme, tak jestli jste po nás chtěli rohlíky k snídani, tak si počkáte tak do 11., ale až se my vyspinkáme a dojedeme pro ně 😝 . Za bazén se na místě platil ještě poplatek. Večeře se daly objednat den předem, ale pod pojmem grilování, si opravdu představujeme něco jiného než mleté šišky ze supermarketu naložené v koření 😅 . Ve finále nám majitelé v den odjezdu vypnuli vodu, asi abychom rychle vypadli...což jsme udělali a už se tam nikdy neukážeme. Bohužel stránky mají hezké, tak asi lidi nalákají, ale v reálu katastrofa.Ale nevím, lidé, co tam byli s námi byli spokojení, netušíme s čím 😅 .

consti
18. bře 2013

@vcelaranka i pro tebe tedy můj příspěvek viz výše! 😉

hojda
18. bře 2013

@consti Tak to nevím osobně to tam neznám, jen vím, že to tam je.

vlkovan
17. dub 2013

Ahoj, jak již psala Hojda, pojeďte k nám do Vlkova na Třeboňsku. Máme tu krásné pískovny, lesy, cyklostezky bez aut a krásnej novej penzion velkou oplocenou zahradou, s hřištěm pro děti a vůbec vším, co malé děti chtějí a potřebuji. Pro rodiče pec a pípa emoticon Koukněte na www. vlkov.eu. Hodně k nám rodiny s dětmi jezdí a asi jsou spokojeni, protože se k nám vrací znovu a i s dalšími přáteli. Jo a máme půjčovnu sportovního vybavení se zaměřením na děti🙂

janneufuss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janneufuss
23. črc 2013

Pokud hledáte ubytování pro vaši rodinu, přijeďte k nám! Pronajímáme apartmán kousíček od Lipna, najdete tu pohodové ubytování a krásnou přírodu. Apartmán je přizpůsobený dětem, máme např. dětskou postýlku i velkou zahradu s venkovním posezením a grilem. Kukněte na naše stránky pod tímto příspěvkem.

markule29
6. lis 2014

Ahoj, je nás podobný počet, jako vás a letos jsme byli s dětmi ve Stachách. Mají tam hezké dětské hřiště, velké pískoviště, trampolínu a za plotem se pásly krávy - to bylo něco pro děti 🙂 . Je to tam hezký a čistý a hlavně klid.

lovetin
10. lis 2014

@consti

Vážená paní, nevím co se vám kde stalo ale vy jste u nás ubytována nebyla. Jelikož popisujete něco co naprosto neodpovídá realitě včetně apartmánů, snídaní a večeří a tak dále. Hlavně v období podzimu a jara máme většinou zavřeno..... jak píšete 18.3.2013.

consti
11. lis 2014

@lovetin Byli jsme u vás ubytovaní a to v létě, ne na jaře. Zrovna jsme bohužel měli škaredé počasí. Víc bych k tomu ale nepsala, nechci se s nikým hádat. My jsme prostě spokojení nebyli a o vašich službách ať si každý udělá svůj obrázek. Stačí se podívat na vaše internetové stránky, ke píšete, že recenze jste zrušili kvůli negativním komentářům, dle vás od konkurence. Bohužel negativní komentáře měli asi i jiní návštěvníci a ne konkurence...Nemám jediný důvod vás nějak pomlouvat, třeba se vaše služby zlepšily, napsala jsem naši zkušenost. 😎

lovetin
12. lis 2014

Dobrý den,
bohužel si nejsem vůbec vědoma toho co popisujete a pokud jste to tak cítili , je mi to líto, měli jsme to řešit na místě nějaku slevou nebo stížností. Každý rok se snažíme něco nového vymyslet a každý rok dělame něco nového a zlepšujeme naše služby i úroveň okolí statku. Recenze, které se objevili byli zjištěny a IP adresy byli z penzionů z okolí, to tak bohužel bylo a to, že se nejde zavděčit službou všem je také pravdou. Tento rok byl statek plný personálu, tak, aby spokojenost byla co nejvyšší. 😔

dovolena2015
6. pro 2015

@consti ..nejhorší dovolená na které jsme kdy byli .. Při prvotním kontaktu majitelka celkem příjemná, nic není problém....vše pro vaši krásnou dovolenou 😀 Pro začátek podotýkám ..Cena ubytování s polopenzí II (ta lepší) byla pro jednu osobu na týden 4.200 Kč !!! Celkový pobyt pro 2+2 děti stál 15.680 Kč + další poplatky.. S ubytováním problém nebyl, pokoje byly hezké, čisté, jen umyvadlová a sprchová baterie v koupelně nějak stávkovaly. Zvolili jsme dražší menu, takže jsem očekávala jídlo na úrovni, ale první večeře se nedala. Maso bylo tvrdé, nechutné, omáčka opravdu nepoživatelná a navíc bylo jídlo vlažné, že i sousedi, kteří seděli vedle u stolu se ozvali a jídlo vrátili. Když jsme si šli ráno na snídani - RAUT - rohlíky, chleba, nějaký salám, sýr, marmeláda, med. Navíc některý den vejce natvrdo, párek, míchaná vejce apod...kdo přišel později, měl smůlu..Jinak další snídaně i večeře opravdu podprůměr, jediná dobrá večeře byla v tom týdnu grilovaná ryba. Za veškeré nabízené aktivity se platilo ! Použití bazénu, svezení na koni, posilovací stroje měly na sobě cedulku s cenou za použití a největší lákadlo ryby ..RYBNÍK u objektu 😒 No byla to asi bývalá hasičská nádrž 40x20 m- když jste si chtěli zachytat, samozřejmě zaplatit a rybu pak donést buď majitelům (oni ji pak udělali a prodali na druhý den) nebo rybu pustit zpět. Co mě ale dostalo nejvíc ..rozhodli jsme se, že nám nestojí za to, zůstávat poslední noc a požádala jsem majitele již ve čtvrtek večer, aby nám připravili na páteční večer účet a nějaký balíček místo sobotní snídaně. Když jsem platila účet, tak mi ASI OMYLEM ZAPOMNĚLI ODEČÍST KAUCI 1.000 kč, kterou jsme museli platit při příjezdu. Když jsem se ozvala, byl mi účet neochotně přepočítán bez zmíněné kauce a omluvy! No balíček na snídani jsme nedostali, asi paní majitelka neměla čas ..Jinak pan majitel s Vámi seděl (s námi jen první večer protože ty řeči se více večerů poslouchat nedaly) klidně do ranních hodin, zval na panáky, protože předpokládal, že je pak otočíte a on bude mít kšeft..No a ráno sedl do auta minimálně se zbytkáčem a frčel pro rohlíky. Když jsme se vrátili z této dovolené hledala jsem recenze a našla takové, že kdybych je četla, nikdy bych do pohádkové usedlosti Lovětín nejela. Chtěla jsem tuto rezenci připsat k paní, která se rozepsala o tom, jak chtěla dělat v usedlosti svatbu, ale bohužel jsem ty negativní recenze nenašla. Měli jsme možnost mluvit s lidmi z obce a nikdo je tam nemá rád, většina si raději koupí pivo domů, než by šli k nim na zahrádku ..Majitel je bývalý pražský taxikář a to mluví za vše ..prostě vychcánci, že jsem opravdu takové ještě nepotkala. Jetě jedna taková perlička ..dole v přízemí bydlela rodina s malým miminkem a říkali nám, že tam mají velkou zimu, že požádali majitelku o nějaké topení. No majitelka topení přinesla, ale se slovy, že si to budou muset zaplatit. (Abych nezapomněla, elektřina se také platila navíc..cena za pokoj/týden cca 500 Kč..)
Vidíte a to jsem si dala se psaním načas, abych vychladla a zbytečně se nerozepisovala 😀 😀
Prostě kdo chce prožít krásnou dovolenou ROZHODNĚ NEJEZDĚTE DO POHÁDKOVÉ USEDLOSTI LOVĚTÍN (protože jak řekl majitel ..ten název pohádková jsem dal schválně ..lidi na to letí 😖 😠 )

consti
7. pro 2015

@dovolena2015 K tomu nemám co dodat. Škoda jen, že majitelé průběžně negativní recenze pravděpodobně mažou 😝 . Aspoň, že v této diskuzi to zůstává a díky tomu snad nezažije někdo další zklamání jako my a vy 😕 😔 .

dovolena2015
9. pro 2015

@consti tak jsem se dívala na google, kde jsem tuto recenzi napsala také přímo asi na stránky usedlosti a je smazaná 😀 😀 😀

von_smallhausen
29. čer 2017

@consti Mám podobnou zkušenost, akorát novější a horší. Při našem pobytu majitel fyzicky napadl hosta, podle mě bezdůvodně. Tedy důvod byl zřejmý, majitel byl nalitej a agresivní. Následně pak ještě napadl svoji ženu, což bylo slyšet ven i přes zavřené dveře. Hlavně kvůli ní, jsme zavolali policii. Báli jsme se, aby jí něco neudělal.

Když zjistil, že jsme zavolali policii, tak, jako správný hrdina, sedl do auta, samozřejmě stále pod parou, a odjel do vedlejší vesnice do hospody. To jsme se dozvěděli až dodatečně, takže jsme tam hlídku nemohli poslat.

Nemám slov pro šmejda, co nejen napadá hosty, ale neváhá vztáhnout ruku ani na svou ženu. Jediné co se dá udělat je nepodporovat podnikání takového hajzla a jet prostě jinam.

Omlouvám se za vulgarizmy, v tomto případě to jinak nazvat nelze.