Chorvatsko - konec září

lllucinkaaa
7. zář 2018

Ahoj holky, prosím o tip na super místo v Chorvatsku. Chtěli bychom vyrazit poslední týden v září a jelikož děti stráááášně "milují" cestování, tak jsme si řekli, že pojedem max. po Zadar. Ubytování ideálně do 200m od moře a pěkné pláže (oblázky nebo písek, je nám to jedno). Nechceme být úplně mimo civilizaci, ale v centru dění to také být nemusí, stačí když k restauraci, obchodu, nějakému náměstíčku budeme v docházkové vzdálenosti. Jo a ještě jeden bod...ideálně z pláže vidět alespoň kousek otevřeného moře, ať si nepřipadáme jak ve slaném Balatonu 🙂. Já jsem v Chorvatsku řadu let nebyla a když jsme tam jezdívali, tak to bylo vždy na Makarskou riviéru, ale ta je nyní pro nás pasé vzhledem ke vzdálenosti. Tak, kde se Vám nejvíce líbilo, hmm? 🙂

mku
7. zář 2018

@lllucinkaaa my jedeme ted v utery... na losinj.. jezdime tam roky...

blondynka400
7. zář 2018

@lllucinkaaa poslední týden v září a max po Zadar? Vždyť už tam bude zima .... Nemyslím si, že by to byl dobrý nápad.... Na konci září max do Dubrovníku a i to je už hodně na hraně.

hojda
7. zář 2018

Strejda byl loni koncem září a Chorvati prý chodili v zimních bundách, oni tedy vždy do moře vlezli, ale na pláži už být nešlo, takže jen vykoupat a hned pryč, prostě už byla zima. V centru dění určitě nebudete nikde, sezóna končí a to je pak znát i na tom společnském životě, kamarádka byla takle jednou a prý jí to přišlo hrozně depresivní, jak se všude zavíralo a balilo☹, na konec září bych to Chrovatsko fakt nenechávala, čím dřív tím líp, bude už i dříve večer tma.

lllucinkaaa
autor
8. zář 2018

@mku @blondynka400 @hojda holky díky za komentáře...změna plánu...pojedem v ČR na kola 😆

martiniquest
8. zář 2018

Jsme zrovna na ceste na Hvar a je to morda. Jeste nas cekaji 4,5hod...ale to je mimo vas rajon (a chapu proc) 🙂

lllucinkaaa
autor
8. zář 2018

@martiniquest no právě...ta cesta! Užijte si dovču 🤗

mku
8. zář 2018

@lllucinkaaa hele ono zalezi na pocasi... my jednou byli na losinji na 28.9., nikde ani noha, 30stupnu, plaz jsme meli pro sebe.. a dalsi rok tam ve stejnou dobu prselo a bylo deset stupnu..

anazuzzuzana
8. zář 2018

My byli minulý rok přelom září/říjen na takovém roadtripu po Bosně a Chorvatsku a byli i dva dny u moře pod Dubrovníkem a tam ještě pohodička, venku k 30st a voda po chvilce osvězovaní také ok. Což teda je dost níž než Zadar no ..ta cesta je hrozná, ale my to měli jako cestování, vždycky někde dvě noci a pak zase další lokalita, v autě max. 5-6hodin a nikdy ne v kuse, takže se to i s malým dalo 🙂

martaskaaa
8. zář 2018

My byli loni presne v tuto dobu a už nic moc. Ale letosni leto je lepsi. Pokud chcete vetsi vedro, tak jedine nekam dolu smer Dubrovník, ale i tak to neni zaruka na konci září. Nerikam, ze nahoře nebude teplo, ale žádnou slávu a teply more bych nečekala. Co nejaky last minute letecky?

lllucinkaaa
autor
9. zář 2018

@anazuzzazana @martaskaa Holky, počasí může být a nemusí, to je jasný a ne jen v Chorvatsku. Před dvěma lety jsme byli s 1,5 roční dcerou na Thassosu a to nebyl ani druhý týden v září a byla tam taková kosa, že jsme se prakticky skoro nekoupali a mám fotky od moře ve svetru a džínách 🙄 Zrovna dnes jsem četla, že příští týden mají být ještě třicítky i tady v ČR, tak nevím, no. Manžel letět s malýma holkama nechce, teda té starší jsou 3,5, ale té mrňavé 15 měsíců. Fakt ho nepřekecám. O tom, že letos nikam nepoletím, jsem věděla už na začátku prázdnin. V srpnu jsme měli zaplacený Balaton na týden a přišlo nám to jako super kompromis (koupání, ne doma, a v rozumné vzádlenosti). Jenže holky den před odjezdem měly čtyřicítky a starší pak i Atb., takže se jelo víte kam...No a já jsem si pak vymyslela Chorvatsko, že by tam na začátku září mohlo být ještě fajn. Jenže manžel mi to "opět" překazil, že kvůli práci nemůže a právě má volno až poslední týden v září. Už jsem se fakt smířila s dovolenou na kolech a možná spíš dáme nějaké termálky 🙂 Ale všem moc děkuji za tipy a rady. 😉

volfikovi
10. zář 2018

Jsme teď v Itálii na severu, máme tu kolem 26 až 29 stupňů a voda jak kafe. Cesta příšerná holky. 7 a 11, jeli jsme kolem. 9 hodin s menšími přestávkami a stejně se to byl maras, natož někam dál to bych se asi zbláznila. Nádherné termální lázně jsou v Rakousku u hranic nebo Tropical Island v Německu také není daleko 😉

hojda
10. zář 2018

@lllucinkaaa Maďarsko Sárvar, ale kolec září je svátek a je to už dost plnéa je tam i levno oproti Rakousku.