Chorvatsko na blind, máte zkušenost?

metallico_mondo
23. čer 2013

Máte někdo nějaké zkušenosti a jaké se dají na místě pořídit cca ceny ubytování ? Děkuji za odpovědi.

metallico_mondo
autor
23. čer 2013

nikdo ? ☹

urbisa
23. čer 2013

@metallico_mondo my tak jezdíme každý rok,ubytování seženem max. do hodiny,cena 10 až 15 eur na osobu.Letos nás jede 15,nemám strach,že bychom nic nenašli,samozřejmě počítáme,že nebudem všichni bydlet v jednom domě.Místo si určujem až pruběžně cestou,chlapi zavelí,že už nejedou,tak pak se rozhodujem,jezdíme max. k Vodici... 🙂 Letos máme vyjíždět 3.7.,snad děti neonemocní,právě kvuli jim to tak řešíme,jsou často nemocní,tak žádné zálohy na ubytování u nás nehrozí...

metallico_mondo
autor
23. čer 2013

@urbisa a prosímtě domluva s místníma je v pohodě?

urbisa
23. čer 2013

@metallico_mondo většinou je to v pohodě,my neumíme žádné cizí řeči,nejlepší je napsat si lístek o délce pobytu,kolik osob,to mužete ukázat,oni řeknou cenu na osobu na noc,někdy je v tom pobyt. taxa,někdy to chtějí navíc,ale to je jen 1 euro na osobu na den,mužete i smlouvat.Ukáží vám nejdřív apartmán a potom většinou řeknou cenu,mívají i cedule před barákem,nebo stojí u cest s cedulí free apartman,i na pláži na ně natrefíte.Nejlepší je si napřed vybrat pláž a pak hledat co nejblíž,opravdu to není problém,přes internet se to taky dá,ale cena je rozhodně vyšší než na místě a kolikrát tomu fota vubec neodpovídají..

metallico_mondo
autor
23. čer 2013

@urbisa právě proto chceme ubytko na místě, a to je asi nejlepší naplánovat pčíjezd na sobotu že než v týdnu ? A ještě nevíš jak se cca pohybujou dohromady dálniční poplatky atd?

urbisa
23. čer 2013

@metallico_mondo v sobotu je asi víc lidí u cesty s cedulemi,ale my jezdíme v týdnu kvuli volnějším cestám,sice od 1.7. je Chorvatsko v EU,tak se bude projíždět prý přes jednu celnici,ceny dálničních poplatku neznám,my kupujem jen rakouskou na 10 dní,slovinskou nekupujem,to objíždíme na Ptuj a v Chorvatsku se platí mýtné,ale to nevím kolik dělá,přečti si diskuzi dovolená v Chorvatsku-nevím přesně,tam to popisuje myslím,že mima,nebo tak nějak se jmenuje,určitě to tam někde je,nemusíš číst všechno,je to v loni před dovolenou,tak hledej podle datumu

metallico_mondo
autor
23. čer 2013

@urbisa děkuju za rady. diskuzi jsem bohužek nenašla...

urbisa
24. čer 2013

@metallico_mondo já jsem jen našla dálniční známky RAKOUSKO 10denní 8.30EUR,SLOVINSKO 7DENNÍ 15 eur,Chorvatsko mýtné podle ujetých km cca 40kun za 100km,teď vyšlo v pátečních nebo sobotních Lidových novinách malá příloha Chorvatsko,ve směnárnách taky budou mít Rady na cestu do Chorvatska,tam je i vyznačená objíždka ve Slovinsku,aby se nemusela kupovat dálniční známka-je jen na 7 dní,předražená a délka dálnice jen 45 km.Když si zadáš do vyhledávače mýtné v chorvatsku,tak určitě taky něco najdeš,jde o to kam chcete jet a přes které státy,my přes Maďary nejezdíme,je to pomalé a Slováci mají taky dálnice,my jsme ze Zlína ,tak raděj jedem Rakousko,Slovinsko aChorvatsko.Pokud budeš chtít popsat objížďku ve Slovinsku,tak ti to napíšu,přesně podle brožury,nebo stačí zadat do navigace přes co chcete jet,poprvý jsme měli brožuru a navigaci a pak jsme to jeli popaměti,není to složité...

pccolor
25. čer 2013

mi jsme si krásně našli v katalogu kam by jsme chtěli jet - byl to asi střed černé hory. No dojeli jsme tam a vůbec to neodpovídalo katalogu, vše hnusné zanedbané, ale levné. A tak jsme jeli dál po pobřeží až k hranicím Albánie. Tam už začínaly být rozstílené domy, všude azbuka, u silnic vypálená auta. A tak jsme to otočili a jeli zpět do chorvatska. Měli jsme za sebou asi 1800km cesty, bylo to úmorné. Nakonec jsme dojeli na nádherné pobřeží asi 5 km před dubrovníkem v dědině Soline kde jsme se ubytovali v prvním apartmánu za 12E . Všude krásné pláže, v moři plno ryb a 30cm velké škeble, kusek od nás historický Dubrovník. Fakt to nebylo špatné. Ženuška celkem plyně šprechtí anglicky a tak to domlouvala ona a úplně v pohodě. Alě co vím tak dobře rozumí i německy a rusky.

mustangs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
johnny008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tereeezz
23. bře 2015

Doporučuji ostrov Hvar, hotel Timun. Loni jsme tam vyrazili na svatební cestu přes CK NOVALJA ...příště vyrazíme určitě na blint...Projeli jsme Chorvatsko křížem krážem, ale sem se chceme určitě jednou vrátit! 🙂

profiss
23. bře 2015

Také jezdíme a je to super. Když se nám líbí nějaká destinace, tak zaparkujeme a jdeme hledat ubytování. Chorvati jsou opravdu pohostinní 🙂

markyskaaa
19. čer 2016

Tý jo já vás teda obdivuju, že si ty ceny apartmánů na místě někdo takto pamatujete! My jsme taky takto dřív cestovali a pecka, já jediné co vím je to, že ceny byly příznivé. Ale s děckama bych si takto netroufla...mě bylo jedno i kdybychom jednu noc spali v autě, ale s miminem si to nedovedu představit... naposledy jsme pro jistotu jeli s CK, našli jsme tu co se specializuje vyloženě na Chorvatsko, (CK Atlantika kdyby někoho zajímalo..) a taky nás to vyšlo v pohodě... Každý to má asi jinak, ale já bych byla asi celou cestu ve stresu kdybych věděla že nemám zajištěné ubytování...

andy82
21. črc 2016

@markyskaaa ale právě, když víš, že tam všude stojí lidi, tak se toho nebojím, taky jezdíme na blind, jednou jsem to měla domluvené dopředu a na živo bych si to bydlení nevybrala teda.

mysicka2008
1. srp 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Ja určitě doporučuji apartmán Bratuš. Nachází se v letovisku Baška Voda. Je velmi příjemným ubytovacím zařízením, které je vhodné nejen rodiny s dětmi. Malebná krajina a klidná oblast zajistí klidnou dovolenou v Chorvatsku mladým i starším párům, kteří nechtějí být v centru největšího cestovního ruchu. Příjemná je i skutečnost, že pláž je jen pár metrů od samotného apartmánu. Pozvolný přístup do moře, které je opravdu čisté, jistě potěší nejen rodiče s dětmi. V okolí najdete příjemné posezení v restauraci, která se nachází na konci. Za mě a mojí rodinu mohu říci, že se jednalo o velmi zajímavě zvolenou oblast pro naši dovolenou a rozhodně se tam ještě někdy vrátíme. Informace o apartmánu i dalších v blízkosti najdete zde http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/baskavoda/

hejsa
2. srp 2016

Máme hodně zkušeností,prakticky každý rok jezdíme do Omiše-písečné pláže a pomalý sestup do vody-výhoda s dětmi.Vždycky si ubytování vezmeme až tam - od 10 eur apartmán..všude jsou poutače,radím,nejdřív si trošku projet místo,kde budete chtít pobývat,nebrat prvního ,naháněče,-bývá nejdražší. Je zbytečné platit za zprostředkování.