Chorvatsko - ostrov Pag, máte zkušenost?

h123
11. čer 2014

Dobry den. Pojedeme na dovolenou do Chorvatska - ostrov Pag - letovisko Mandre. Mame dve male deti 5 a 2. Chtela jsem se zeptat kdo byl na Pagu nebo primo v Mandre - jake mate zkusenosti, kam na plaze, co bychom nemeli prosvihnout a tak 🙂 predem diky!

helcenka
11. čer 2014

@h123 - na Pagu jsme byli, už ale přesně nevím, kde. Bydleli jsme kousek od písčité pláže, takže to bylo fajn. Nebyli tam ani ježci, kteří tam jinak všude jinde jsou. Moře je tam hodně slané, takže i léčivé a kousek přímo na pláži byl bazén s léčivým bahnem, tam se mohl kdokoli bahnem natřít. Byli jsme tam na výletě lodí - na ostrov Raab a bylo to i s prohlídkou, byla tam zrovna nějaká slavnost, takže super, oběd na lodi.
Jinak jsme chodili na vycházky, na zmrzku přímo do města, kde jsme si oblíbili jednoho prodejce a on asi i nás, protože jsme tu poslední dostali zadarmo... Dají se tam půjčit i vodní skútry a nebo kola. Mají tam také nějaké slavnosti, ale to chce zjistit kdy, protože to už fakt nevím, my je netrefili.

h123
autor
11. čer 2014

@helcenka jee diky za zpravu i za tipy...

efkas
12. čer 2014

@h123 přesně před rokem jsem touhle dobou balila a jeli jsme do Mandre.Bohužel to nebyla zrovna super dovolená,malá dostala od tě starší neštovice v den,kdy jsme vyrazili.Ale musim říct,že místní byli naprosto v pohodě a nikdo se tam nad ní nepohoršoval.Všichni jen nadšeně řikali:Jé koziceee!A prý,at jí hodně koupeme v moři.Domu jela vyléčená.
Přímo v Mandre jsou malé plážičky pod ,,promenádou",víceméně uměle vytvořené,ale hezké.My už Pag trochu známe,tak jsme jezdili i jinam.Ne na ty komerční.Dá se sehnat mapa,kde jsou vyznačené.Je jich tam opravdu hodně.Kdyby tě zajímalo neco více,písni.

h123
autor
12. čer 2014

@efkas jee diky za info. Tak to mela tvoje dcera nestovice presne v dobe jako nase dve deti - syn je dostal v pulce cervna, dcera na zacatku cervence. Jen skoda ze vam to ovlivnilo dovolenou. My mame jet pristi patek a ted lecime zanet uzlin a usi, snad to stihneme - holt deti co. S tou mapou je to dobry tip- diky - urcite se po nejake takove podivame. Budeme tam autem, tak muzeme popojizdet. Je na pagu jeste neco krome plazi, co by ocenily deti ? (I kdyz nase deti i deti znamych jedou k mori prvne, takze myslim ze budou zabaveni dost🙂)). Jeste jeden dotaz - jake jste tam meli loni pocasi? Je mi jasne ze je to pokazde jine, ale jestli bylo pekne a byla tepla voda? Jeste jednou moooc diky. Hanka

efkas
14. čer 2014

@h123 tak to je dobrý s těma neštovicema 🙂 Já doufala v zázrak,že je ta malá třeba nedostane 😒 ,ale taky jsme to přežili.
Co jiného pro děti?V Mandre je malé hřiště,ale nic moc.My měli aprtmán se hřištátkem(majitelé měli dvě holčičky.)
Prostě hezké počasí a celodenní koupačka.Večer procházka na zmrzku.Ta naše starší byla v šoku,kyž viděla ty obrovské porce zmrzliny a pořád opakovala,že to přeci neni jen jeden kopeček 😵
Já zase byla překvapená,jak bylo nádherně teplé moře,počasí luxusní.Po týdnu přišla malá bouřka a moře se dost ochladilo,ale počasí pořád super.
Já beru dětem na pláž kromě lopatiček a kyblíků pár gumových zvířátek a krásně si vyhrajou.

h123
autor
14. čer 2014

@efkas moc dekuji za info. My mame prave taky apartman s hristatkem za barakem - skluzavka pisek houpajda (pry tam maji dokonce i zelvicky), tak myslim ze v kombinaci s morem to bude dobre. Tak hlavne at jste na letosni dovce vsichni zdravi 🙂hanka

efkas
14. čer 2014

a nejedete do stejného 😀 ?já už nevim,jak se ta rodina jmenovala?želvičky jsou tam běžně

h123
autor
14. čer 2014

tak to by už byla fakt náhoda🙂)) jsou to apartmány Ivica. rodina je Čemeljic.

efkas
30. čer 2014

@h123 to není ono.My bydleli v malém domečku kousek nad kostelem.
Dej pak vědět,jak jste se měli.

h123
autor
9. črc 2014

@efkas ahoj, tak jsme se v nedeli vratili z pagu a musim rict ze jsme byli mooc spokojeni. Pocasi tak akorat, dvakrat bourka ale jinak super, jen more ze zacatku dost studene ale postupne se to lepsilo. Ubytovani super-apartmany velke, ciste, vyborne vecere. Zvladli jsme s manzelem na stridacku dokonce i navstevu syrarny a vychod slunce na sv. Vidu. Vyzkouseli jsme nekolik ruznych plazi, parada. My, deti i nasi znami jsme byli moc spokojeni a pristi rok mozna pojedeme zase. Jeste jednou diky za vsechny info a tipy.

efkas
9. črc 2014

@h123 tak to jsem ráda,že se Vám tam líbilo,a že Vám docela vyšlo počasí
Zatím všichni,kdo byli kolem nás ted v ěervnu,tak toho moc nenakoupali 😨
My se snad dočkáme a v srpnu taky vyrazíme

h123
autor
9. črc 2014

Tak to my se koupali porad, jen ty prvni tri dny to chtelo vic odvahy🙂) tak drzim palce at to v srpnu vyjde, to uz bude voda urcite jako kafe. Hezke leto!

velrybous
24. čer 2017

@efkas prosim mohla by jsi mi napsat kam se zajet podivat na jakou plaz? Nejlepe kde skoro nikdo nebude nebo kde jsou musle a lecive bahno, nebo i jine tipy, jsme ve stare novalje 🙂

naxii
25. čer 2017

Právě se vracíme z Istrie, je vedro k padnuti a voda teplá.. bylo to super.

Předloni jsme byli na Pagu v Metajne a nebylo to špatný jen tam není kde se schovat - chybí stromy a sprchy na plážích jsou snad jen na Zrce. Je tam dráž jak na pevnině a proflaknutem Rabacu kde jsme teď bylo týden.. už se nám tam po druhé nechce.

vendysm
25. čer 2017

Dobrý den, právě jsem se rozhodla, že bych jela někam nahoru do Chorvatska jen na prodloužený víkend. Byl mi doporučen ostrov Pag. Poradíte mi, kde to bude nejlepší pro děti 7 a 8 let? Ještě jsem slyšela dobré reference na Umag, že je tam i písčitá pláž uměle vytvořená a dobré pro děti. Máte někdo zkušenost?
Děkuji moc za Vaše názory a rady.

efkas
26. čer 2017

@velrybous Ahoj.

My jsme nejvíce jezdili na pláž Čista.Pokud by jste jeli směrem od Novalje,dáte se doleva z takového srázu.Neboj,už jsou to asfaltové silnice.Bohužel parkování již zpoplatněno.
My uhybáme asi až třetí sjezd,tam zatím asfaltka nebyla,ale i s Fábií v pohodě.Parkování zdarma.Je to i částečně nuda pláž,ale nikdo to neřeší.
Minimum lidí.Je tam i to bahýnko.
Ale to koupání jakoby v té zátoce.MušlÍ tam bývalo spousta.
Jinak vyhlášená pláž Ručica.Bohužel dost profláknutá.
Mile mě překvapila pláž Dražica za Zuboviči.
Pokud šnorchlujete,je tam útes,kde bylo na co koukat.
Malý stánek,WC i sprcha.

marily
25. črc 2017

@efkas Ahooj..prosim chystame se tam ve ctvrtek ( stejne apartmany jako @h123 😀 )..nemas nahodou porad ulozenou mapu kam vyrazit na plaze ? ( o tech jako cista, zrce, bosana vim 🙂 ) Diky moc..snad to tam bude fajn 🙂 vybirali sme s ohledem na 2leteho prcka 🙂

efkas
26. črc 2017

@marily Ahoj.Mapku nemam,ale najdeš na netu nebo přímo tam v informačních centrech mají letáky.

ivett25
18. srp 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, Vy, co jste už letos byla v Chorvatsku, jela jste i na občanku?
My v neděli vyjíždíme a já právě zjistila, že pas mám propadlý. ☹

elenapeterkova
6. zář 2017
Uživatel elenapeterkova je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elenapeterkova.

jaké jsou potřeba doklady do Chorvatska si přečtěte tady http://chorvatsko.ubytovanivchorvatsku.cz/jake-doklady-potrebujete-pri-ceste-chorvatska/, ale s občankou jsme problém neměli. Záleží jak to máš s dětmi, jestli jsou tam napsané nebo ne.

petaov
18. bře 2023

@h123 Ahoj, můžeš prosím doporučit ubytování a dobré pláže na Pagu?

h123
autor
18. bře 2023

@petaov Ahoj, byli jsme od ck novalja, mandre, apartmany Ivica. Zarizeni jednoduche, ale bezva. Apartmany velke, ciste, domaci super, vyborne vecere. Libily se nam plaze Rucica, Bosana, Cista, ale objeli jsme cely ostrov. Pag je nase srdecni zalezitost, jezdili jsme tam nekolik let za sebou. At se vam libi a dovca se povede. Kdyby neco, rada zodpovim.

petaov
19. bře 2023

@h123 děkuji. Taky jsem se na tohle ubytování dívala. Večeře píšou až v 7 hod., to se mi zdá pro děti pozdě, takže spíš bychom si tam někam na jídlo zašli. Je tam dost restaurací v okolí? A ta pláž na Mandre byla dobrá? Ráda bych našla ubytování, kde bude fajná pláž, ať nemusíme přejíždět. Jezdit po ostrově taky chceme, ale ne každý den. Když jste jeli na jinou pláž, platilo se za stání? Ještě se chci zeptat, jestli se dá na těch kamenitých plážích zapíchnout slunečník, nebo je lepší vzít stan? Zatím jsme vždy byli na písčité pláži, tak nevím. A jeli jste na ostrov po mostě, nebo trajektem? Děkuji

h123
autor
19. bře 2023

@petaov Restaurace tam jsou, ale chodili jsme max na drink, nebo neco maleho k obedu, takze v tomto moc neporadim. Kazdopadne je tam pekarna a ovoce, zelenina, takze snidane jsme resili na miste. Za mne ty verece byly fajn a zase tak pozde to neni, pani domaci je presna, v pul osme mate hotovo, pro nas bylo fajn, ze je kazdy den teple jidlo bez starosti. K tomu polevka a ovoce nebo zakusek, piti. Stihali jsme pak i zmrzku v mestecku. Uvidite, jak to bude vyhovovat vam. Plaz v Mandre je mensi, kamenita, ale cista a hezka, vzdy jsme tam byli dopoledne a odpo jeli jinam. Obcas je tam hodne lidi, podle toho, kdy pojedete. Chce to boty do vody, jsou tam jezci. Za stani u plazi se platilo pouze nekde, vetsinou ne. My odpo casto jezdili na plaz Prnice, vedle Ciste, neni daleko ale platilo se tam. Nebyla to ale velka castka, plaz byla piscita. Prvni rok jsme meli destnik, ale dalsi roky uz stan, je to mnohem praktictejsi a rychlejsi. Vetsinou jsme jezdili trajektem. Ten nekdy nejezdil kvuli vetru, to jsme pak jeli pres most.

alubif
19. bře 2023

My jsme tam byli v době kovidu, líbilo se nám tam, protože tam nikdo nebyl, ale úplně nadšení jsme teda nebyl . Pláže úzké tak pro jednu deku, na střídačku s betonovými placky a okrsky skalisek. Takže teď určitě bych tam v sezoně nejela, pac pokud si ráno neurves vuj kousek místa , tak smůla. Nemám ráda cestování po plážích, ráno chci sbalit lehátko a slunecnik a jít na pláž a ne korzovat po ostrově. Promenada krátká, nic moc v městečku není. Nahoře na kopci u COOPu je krásně dětské hřiště. Ale to je tak asi vše. Hezký výlet je novalja. Jinak ostrov Pag je za mě taková měsíční krajina. Oproti jiným lokalitám mě Pag k srdci nepřirostl.