Chorvatsko - potřebuje dítě OP nebo pas?

martaskaaa
12. čer 2019

Prosimvas byl ted nekdo v Chorvatsku s malym mimčem? Opravdu musi mit pas a občanka mu nestačí??

corry21
12. čer 2019

Proc by nestačilo? Je to v rámci EU, jedeme na op

meronym
12. čer 2019

@martaskaaa Stačí OP. Zde oficiální stanovisko MZ: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_do...

rickym
12. čer 2019

Mně na úřadě říkali, že tím, že nejsou v Schengenu, dělají občas s OP problémy🤷🏼‍♀️

bayt
12. čer 2019

@martaskaaa To jsem ještě neslyšela, že by byl s občankou problém.

corry21
12. čer 2019

@rickym na op jsem tam jela i v době kdy ještě nebyli v EU a ježdění na op byla jen taková nepsana dohoda před vstupem . Teď jsou, doklady jsou pro celou EU jednotné , takže ani schengen není argument... Nebo máš osobní zkušenost?

rickym
12. čer 2019

@corry21 nemám, já jezdila vždy s pasem. Jen mi to teď říkala úřednice, když jsem byla s malou vyřizovat pas, že jí to už x lidí takto říkalo...

martaskaaa
autor
12. čer 2019

@rickym právě proto se ptám,ale po nas teda nikdy ani doklady nechteli vzdycky mávli rukou at jedem dal 😂

corry21
12. čer 2019

No prave, bud nechtějí vůbec nebo rychle občanka a jedem. Myslím že to není věc názoru daného celnika jestli tě pustí do země na platný doklad 😄

gabrolo
12. čer 2019

Určitě stačí OP je to EU takže nemusí být pas 😉

ah1234
12. čer 2019

Nemozu po tebe chciet nic ine ako obcianku. My vybavujeme pas kvoli Bosne ale dokonca ani tam ti netreba pas. Pozri si oficialne stanoviska ministerstva.

klllarinka01
12. čer 2019

Minuly rok jsem malemu nechala radeji udelat pas. Jeli jsme do Chorvatska a nekolikrat nas kontrolovali. Hlavne teda Slovinci. Ale s OP jsme my dospeli jeli v pohode 🙂

astyna88
12. čer 2019

Holky a co v pripade,ze s ditetrm nejede rodinny prislusnik? Nas 3lety jede s babickou a s dedou sam do Chorvatska v lete. Staci tedy obcanka a nejake prohlaseni nas rodicu o souhlasu?

ah1234
12. čer 2019

@klllarinka01 tak Slovinci su v schengene, tam od teba mozu naozaj chciet len OP ako identifikaciu..

j.a.n.i
12. čer 2019

@ah1234 Chorvatsko je v EU, takze taky nemohou vyzadovat pas a musi jim stacit OP.

j.a.n.i
12. čer 2019

@corry21 Tak ona to nebyla zadna nepsana dohoda, ale normalni dvojstranna dohoda mezi CR a Chorvatskem o vzájemném uznavani OP.

ah1234
12. čer 2019

@j.a.n.i no ved to pisem nie 😏

corry21
12. čer 2019

@j.a.n.i aha vidíš to sem ani nevěděla. Ale i tak jsem jezdila na op a problém opravdu nikdy nebyl

martaskaaa
autor
12. čer 2019

@astyna88 to netusim, ale v podstatě muj syn ma jine příjmení než já a jao bych dokazala, že jsem jeho máma? RL sebou preci tahat nebudu, ne? Podle me mit žádný papír nemusíš, kdyz bude mit doklad, ale fakt nevim

ah1234
12. čer 2019

@martaskaaa mojmu priatelovi moj tatko hovoril, ze moze pre istotu nosit rodny list (maly ma priezvisko po mne), ale tiez dodal ze za 11 rokov v zivote nevlastnu mamu nekontrolovali.. ale podla mna to teoreticky riesit mozu, ale v praxi skor americania asi 😂 mna sa kedysi na kanadsko-americkych hraniciach pytali ci ma rodicia neuniesli.. v Europy okrem ruska a Bieloruska a ukrajiny si to neviem predstavit, skoro ani nekukaju na pasy nikde.. precestovala som cely Balkan a vsetkym som bola sumak

julielim
13. čer 2019

@astyna88 nase mala jezdi do Italie s dedou a babi, ma udelany pas a pro jistotu jsme nechavali delat souhlas a na poste nechali overit podpis. Chtela to cestovka, aby pripadne nebyly problemy. overeny podpis stoji par korun

j.a.n.i
13. čer 2019

@martaskaaa Ja treba kopii rl vozim, ty 2 papiry navic uz me nezabijou, kdyby to chtel nekdo resit.

klllarinka01
13. čer 2019

Ale podle rodneho listu podle me nedokazes ze se jedna primo o tvoje dite. Sice nejaka identifikace tam je, ale fotka je fotka 😉

j.a.n.i
13. čer 2019

@klllarinka01 Jaktože nedokážeš, je tam rodné číslo jak tvoje, tak dítěte a to stačí porovnat s rodným číslem na OP, to zvládne i cvičená opice...