Co když nestihneme matriku, přiznání otcovství, včas?

d333d
24. črc 2016

Zdravím mam dotaz :( Bohužel přitel je pracovně vytížený a matriku jsme nechavali až na dobu kdy budu na mateřské a nebudu řešit vycházky ale nastal problém...nemužeme najit rodný list otce což by se ještě dalo vyřešit na místě duplikátem ale horší je že si nechtic rozsedl občanku na dva kusy tudíž ted budeme muset začít občankou což bude trvat určitě minimalně dva týdny a já mam termín za 6 týdnu tak se bojim aby sme to stihli. Ještě mě napadlo tam zajit sama a pak otce dopsat ale timpadem by měla malá přijmení moje což nechceme :/

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

cestovní pas? náhradní doklad totožnosti?

d333d
autor
24. črc 2016

bohužel nemá ani řidičský průkaz nic

j.a.n.i
24. črc 2016

@d333d Tak to prostě případně vyřešíte po porodu no, ono se houby stane. A jinak tedy nějak nechápu proč by to nešlo stihnout, když máte ještě 6 týdnů a OP je hotová v průměru tak za 3, to máte stále ještě další 3... akorát tedy pozor na to, že duplikát RL nemusíte rozhodně dostat na místě, ale možná bude muset na matriku dle svého místa narození.

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

@d333d to nevadí, až půjde nahlásit ztrátu na obecní úřad, vystaví mu takový papír, který dočasně občanku supluje.
Co proboha dělá, že nemá ani řidičák? Já si v dnešní době neumím představit práci, kde by nechtěli řidičák B

kvakuska
24. črc 2016

@d333d proč bys chodila na matriku sama, sama tam nic nevyřešíš, že jsi matka, o tom v porodnici nikdo pochybovat nebude 😉 ... a chlap tam v nejhorším půjde přiznat otcovství po porodu ... malá by tak měla v porodnici tvoje příjmení, ale při vyzvedávání jejího rodného listu byste nachali přítele zapsat jako otce a rovnou byste nechali její příjmení přepsat na partnerovo, pokud jste tak dohodnuti 😠

j.a.n.i
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Nejsem si jista, ze ten papir uznaji, neb na nem neni fotka a mohl by s nim prijit kdokoliv.

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

@j.a.n.i v tom případě je ten papír k ničemu

berulu24
24. črc 2016

Holky, vim, ze to sem nepatri a omlouvam se za spamovani prispevku ale treba mi poradite. Kdy je nej zajit na matriku kvuli priznani otcovstvi? Je to jedno? Jsem zatim 12tt. Ale rikala jsem si ze treba za mesic bychom tam s mym dosli, at pak.mame klid... Diky

rsr
24. črc 2016

Na papír, který je náhradou občanky, moc nevyřídíš. Ale jde nechat udělat dočasnou občanku na 1 měsíc. Ta je za poplatek 100Kč a musí se přinést fotka. Tuhle občanku ti udělají na počkání.

andreaandrejka
24. črc 2016

Kamarádka ted řešila něco podobného, její přítel zapoměl, že mu končí platnost..Nicméně duplikát jim neuznali, malá po narození dostala jméno po matce, ted dostal přítel novou občanku a vyběhávají změnu jména..
Ale ve tvém případě nevidím problém, stihnout by jste to měli.

andreaandrejka
24. črc 2016

@berulu24 Máš ještě čas 🙂 Stačí před porodem.

berenika39
24. črc 2016

Zajdete po porodu. Dítě se narodí s tvým jménem, až to dořešíte, bude mít jméno nové. Rodila jsem 5 týdnů předem (úraz) a taky jsme to neměli vyřízené. Klid. 🙂

mcellinka
24. črc 2016

přesně jak píšou holjy. Nechte to po poridě já takhle řešila obě své děti. Naridili se s mím příjmením a po poridě jsme tam zašli s mužem a vyřešili to 🙂

j.a.n.i
24. črc 2016

@mcellinka Jojo, taky jsem to u obou dětí řešila po porodu, u nás se totiž musí RL vyzvednou na matrice osobně, tak nevidím důvod, proč tam lézt dvakrát...

j.a.n.i
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Jo, to se nepopírá... je k ničemu,

d333d
autor
24. črc 2016

Holky díky moc za rady 😉
🙂 spíš mi šlo o to kdybych nahodou rodila předčasně tak at nejsou pak problemy 🙂

j.a.n.i
24. črc 2016

@d333d A jaké problémy by měly být?

luj89
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Já zase moc prací, kde je ŘP nutný neznám. Může dělat cokoliv a navíc nám do toho nic není :D. Mimochodem, můj muž taky řidičák nemá a překvapivě žije normálním životem (a má i práci :D).

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

@luj89 divne, mne se na pohovorech ptaji, jestli aktivne ridim a mam vlastni auto. To je zajima nejvic

luj89
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Víš, to že se Tebe ptají neznamená, že to tak je u všech... záleží na jakou pozici se hlásíš. Třeba u takového obráběče nebo kuchaře to nutné nebývá. Nehledě na to, že se třeba neptají proto, že bez ŘP by Tě nevzali.

koordinatorka_odboje
24. črc 2016

@luj89 kdyz nekdo reken, ze je prilis pracovne vytizeny, predstavim si pozici, kde je potreba ridicak, zadneho kuchare ani obrabece kovu. A pokud by bez rp nevzali, tak tim tuplem se na to ptat budou

karlajasmine
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Taky muze byt treba manager na vysoke pozici vcetne zahranicnich sluzebnich cest a ma problem si vybrat vubec dovolenou a proto je pracovne vytizeny... neznam moc manageru, kteri by potrebovali v praci nekam ridit... jezdi taxikama nebo MHD (Praha)... a znam mnoho lidi, kteri nemaji ridicak a normalne chodi do prace... ve vetsich mestech auto neni uplne potreba.

luj89
24. črc 2016

@koordinatorka_odboje Tak někteří kuchaři jsou pořádně vytížení. Mě se třeba na ŘP u pohovoru taky ptali a mám i kolegyni, která ho nemá. Přesto nás obě přijali. Spíš se ptali kvůli školení řidičů nebo prostě aby měli nějaký záznam v evidenci zaměstnanců, kdo by v případě potřeby mohl řídit auto. Ale nechci tady spamovat tuhle diskusi, takže tímto příspěvkem končím a přeju hezký večer všem se stejným i opačným názorem.

d333d
autor
25. črc 2016

Holky řidičák měl a mít bude ale má ho pozastavený kvuli vlastní blbosti :D a práce kvuli nastavajícímu mimču má dvě protože jsme se narychlo rozhodli změnit bydlení za lepší ;) jinak než sem nastoupila na nemocenskou/mateřskou taky sem byla ve vedouci pozici a řidičák sice mam ale už 10 let sem za volant nesedla a ikdyby se stavěli na hlavu moje prac. výkony jim byly cennější, než to že mě občas musi někdo vozit ;)

mcellinka
26. črc 2016

@d333d Mě přijde docela vtipný že ses ptala na věci okolo matriky a začal se tu řešit řidičák a v jaké práci je ho potřeba a jestli se na něj ptají u pohovorů 😀

holky holky vy mě umíte někdy pobavit 😀