Dítě zapsané v pase matky

veruska007
16. říj 2009

Dobrý den,
ckci se zeptat maminek, které již s dítkem podnikly zahraniční dovolenou, do kterých turistických destinací / zahraničních států musí mít dítě vlastní pas a kde stačí, je-li zapsáno v pasu rodiče. Na ministerstvu mi neporadili 🙄 . Děkuji.

My totiž chceme na dovču k moři, malému už bude přes rok.

mart.s.
16. říj 2009

My jezdíme s každý rok do Itálie , máme dva kluky ( 3 a 9) a oba mám zapsané jen v pase. 😉

minea
16. říj 2009

Verusko, musíš si to zjistit přesně pro tu konkrétní zemi, pravidla pro vstup se můžou lišit. My jsme teď byli v Řecku a malou jsem si do pasu nechala zapsat jen já, stačilo to. Tatínek ji má zapsanou v občance, to ale nikde nepoužil.
Další info najdeš tady
http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html

veruska007
autor
16. říj 2009

Tam jsem to hledala, ale třeba Tunisko/ Djerba tam tyto informace nemají a z ministerstva mi napsali, ať se obrátím na další úřady... je to na dlouhé dopisování, doufám, že od maminek, co už někde byly, se to dozvím rychleji 😅 .

jabber
16. říj 2009

Dítě do 10 let může být zapsáno v pase rodiče, ale zrovna tak může mít i vlastní pas. Myslím, že na destinaci nezáleží 😉

jabber
16. říj 2009

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/podminky_vyc...

Hned první odstavec 🙂 ¨

Oni to zapisování do pasu rodičů tehdy zničehonic zrušili, takže i kojenec musel mít vlastní pas, ale pak naštěstí přišli na to, že je to blbost a od 1.3.2008 už se zase děti do pasu rodičů zapisují. Normálně si ho nech zapsat do pasu a je to vyřešené 😉

veruska007
autor
16. říj 2009

Maleho v pase zapsaneho mam, ale upozornili me u prepazky, ze ne vsechny staty toto uznavaji a do nekterych destinaci dite mit vlastni pas musi. Toz nevim ☹ . Psala jsem i na urad pro Tuniskoa a odepsali mi salamounsky: zapsani ditete do pasu je sice mozne, ale pro predejiti neprijemnosti je lepe mit pro dite vlastni pas 🙄 . No, asi budu stavet na tom, ze zapsani ditete do pasu rodice staci 😅

trixi
16. říj 2009

veruska, tak ako na Slovensku aj v CR staci mat zapisane dieta v pase. Ja mam maleho zapisaneho vo svojom pase, cestujeme bez problemov po celom svete. A to este ma syn tatinove meno a nie je to ziadny problem aj ked cestujem bez draheho, sama so synom. Priznam sa, ze v ramci EU casto cestujem bez pasu, pretoze obcianku mam stale pri sebe, ale pas nie.

jabber
16. říj 2009

Tak to nevím, to jsem ještě neslyšela, že by někde vyžadovali vlastní pas dítěte a byl nějaký problém se zapsáním v pase rodičů 😅 Já myslím, že tohle si upravuje stát, který pasy vydává, každý sám. A i by to na těch stránkách ministerstev psali, tady je třeba přímo režim vstupu do Tunisu :
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afr...

Ale pro klid duše se můžeš ještě zeptat holek v tématu Dovolenka v Tunisku 😉

hancas
16. říj 2009

mi jsme nechali udělat dětem svůj pas a myslím si že je to lepší .aspon se pak nemusíme někde hádat.mají v tom pase u čipy kdyby náhodou je chtěl někdo ukradnout ☹ tak oni vystopuji kde se zrovna pohybuje nebo tak něco je to pojistka proti tomu jak když manžel/ka ujradne děcko a neřekne kam jede.je určo lepší mít svůj pas.mají tam černobílou fotku a je to moc hezký.Mi byli jen v chorvatku a měli svůj pas.

hancas
16. říj 2009

a tyky je to dobré v tom že kdyby se něco stalo rodičům nebo někomu a dítě nemělo svůj pas tak musí zůstat v tom příslušném státě kde se to stalo,ale pokud má svůj pas tak může jet zpět do čr třeba s baičkou....

monkula
20. říj 2009

U nás má jarko vlastný pas, a chiaru máme obaja napísanú v pase.... A vlastne tam máme aj jarka.... A ja som niekde čítala, že dieťa od 5.tich rokov musí mať pas vlastný... 😕

mart.s.
21. říj 2009

U nás můžou být děti zapsané v pase rodičů do 10 let. Od 10 musí mít vlastní.

kulimka
22. říj 2009

Ahoj my jsme byli letos v Bulharsku, děti mám obě v pase a v pohodě.

jessicca
27. říj 2009

ahojky,my se teď v sobotu vrátili z Turecka, a v pohodě. malého mám v pase a ještě se jmenuje po otci a vše ok...Iv

sakura77
28. říj 2009

aj ja mam maleho zapisaneho vo svojom a ziadny problem,a to sme boli napr v spojenych arabskych emiratoch-a este k tomu viza boli ovela lacnejsie ako ked by mal vlastny pas 😉

latvia
14. bře 2010

na SR moze byt dieta zapisane v pase rodicov do 5.roku, potom uz musi mat vlastny 😉

melouna
17. bře 2010

Já jsem si pas vyřizovala loni v květnu, jeli jsme s malou do Chorvatska. Mám už ten s čipem a otiskem a mám jí zapsanou u sebe. Někde jsem četla,teď nevím od jakého roku, že i u nás budou muset mít třeba i batolata svůj pas, pokud s ním budeme chtít někam jet a bude stát v uvozovkách pouze 100Kč.
Ale jak je při vstupu do jiných zemí to nevím. Nám tohle zjistila přímo cestovka.
Tak to si tu dovolenou pořádně užijte.
Malá tenkrát měla přesně jeden rok a byla úplně úžasná, ty děti se na té dovolené chovají jinak....prostě skvělé 😀

binki
17. bře 2010

první pas jsem nechala malému udělat, když měl jeden měsíc, teď má druhý a já ho mám i zapsaného, doporučuju všem maminkám nechat zapsat, dokud lze a udělat i jeho vlastní. pravidla se dvakrát změnily během dvou let, napřed musel mít svůj, pak to šlo zapsat, teď zase chtějí zápisy zrušit a...

v Turecku a Emirátech by to jít mělo bez, ale sleduj konzulární info daných států