Dlouhá cesta letadlem se sedmiměsíčním prckem

zuza2008
20. lis 2013

Ahoj holky, potřebovala bych trošku uklidnit 🙂 . V březnu máme jet s manželem a synem (nyní 4 měsíce) do USA. S pobytem tam si nedělám starosti, žije tam moje rodina a už jsme tam mnohokrát byli a máme tam zázemí. Co jsem ale nervózní, tak z letu s takhle malým prckem. V podstatě jinou možnost (kromě neletět) nemáme, tak bych ráda znala nějaké zkušenosti maminek, co s takhle malými dětmi lítaly a poradí, co případně udělat pro co největší pohodu nás třech i spolucestujících. Malý je zatím moc hodné dítě a po ČR s cestováním není problém, ale bůhví co bude za čtyři měsíce. Díky za rady a pokud možno uklidnění 😉

petrasipkova1
20. lis 2013

nejde o to jaký prcek jde, jde o to, že takto malé dítě nezvládá změnu tlaku v letadle, vzpomeňete se jak je to Vám nepříjemné, mě teda uší kolikrát bolely pěkně, a takového prcka, ten se z toho musí zbláznit, já bych s dítětem neletěla, pokud by to nebylo důležité, dvakrát jsem letěla s prckem na palubě, jednou prořval 3hodiny, podruhé asi 4. V kuse, nešel utišit, maminka s ním celou dobu chodila v uličce, dělala psí kusy, ale takové malé děcko nic nezaujme, jiné je to po tom roku, když už se zajímá o hračky a dá se utišit, ale mimi je v letadle chudák a celou cestu protrpí. Známá letěla do mexika, a říkala, že nějaká tamní obyvatelka vezla z ČR novorozeně a to prý řvalo neskutečně, tak nevím, myslím, že ty chuďátka musí strašně trpět.

katyxq
20. lis 2013

klidně leť - s takhle malým dítětem se cestuje dobře 🙂, jen při vzletu a přistání rozhodně kojte nebo dávejte napít, pak změnu tlaku zvládne v pohodě 😉.
Osobně doporučuju letět s British airways, jsou sice o něco drazší, ale přístup k dětem, rodinám s dětmi super 🙂. A mají velmi slušné jídlo 🙂. S sebou do letadla vem třeba nějaké hračky, ale malá se nejlíp zabavila zkoumáním předmětů z letadla (reklamní časopis, sluchátka, kartáček na zuby) a pozorováním letušek (manžel ji vzal do náruče a šli až k jejich části paluby, neměli s tím sebemenśí problém, naopak byly milí, dělali cukrblíky, ukazovali jí, jak to tam chodí). Přebalit se dá v pohodě v letadle na wc, je tam sklopný pult, ne moc velký, ale dá se, malá se nejdřǐv trochu bála, ale pak už spíš se zájmem poslouchala, co to kde hučí.
Nevím, kam letíte, jestli na východní pobřeží, tak můžu doporučit cestu tak, aby odlet byl brzo odpoledne zdejšího času a přílet tam byl večer, cca po osmé, deváté tamějšího času, malá v letadla sice moc nenaspala, ale pak v motelu spala v noci stejně jako my a změna času proto proběhla úplně v pohodě. Zpátky jsme letěli z USA v sedm večer, takže jsme spali v letadle a doletěli dopoledne, takže změna času taky celkem bez problémů. Kdybys ještě něco chtěla vědět, napiš 😉.

zuza2008
autor
20. lis 2013

@katyxq díky moc Katy 🙂 Letíme do Denveru, takže střed až západ. Letenky už máme koupené. Koukala jsem na Lufthansu a British airways a u L mě informace k letu s dětmi přišly vstřícnější - neomezovali velikost kočárku, psali o té postýlce na cestub (ale jak píšeš, tak tu mají i BA). No a s L jsi náhodou neletěla s malou? My vždycky volili tyhle dvě společnosti a teď už do Denveru ani nic jinýho nelítá 🙂
A jak stará malá byla? Myslíš, že v těch sedmi měsících by malého mohly uspávat zvuky letadla? Na to trošku spolíhám, že ho to hučení uspinká.
Jinak let jsme zvolili tam dopolední, protože je nejkratší, tak tu změnu času bude muset malej nějak překonat. Jedeme na 14 dní, tak bude dost času.
Co letušky? Věnují se víc když máš mimčo?

mamkamarketa
20. lis 2013

@zuza2008 bud v klidu. My poprve leteli do usa v 6ti mesicich. Letame na stredozapad 😉 uplne v poho, kojeny nebyl. Mela jsem sebou kojeneckou vodu a UM, letusky mi vzdycky ohraly vodu a v pohode.
Jinak letame s LH, prijdou mi co se tyce deti nejlepsi.
Jedine co me stve, ze maji nejake omezeni co se tyce prirucnich, maji to ted nove a netusim zdali se to tyka i kdyz s tebou leti infant. Kazdopadne s druhym poletime hned po 6ti nedeli. Nebala bych se toho. Uzijte si to

smisekivuska
20. lis 2013

@zuza2008 mám zkušenost, když rodinka letěla s dítkem. Letuška se jim nevěnovala nijak, kromě toho, že donesla pás. Malošek celou dobu plakal a kopal mi zezadu do sedadla. Můžu říct, že docela nepřijemná cesta a jen jsem chtěla, ať už doletíme. Takže určitě radím nespoléhat na to, že to malé usne, ale mít s sebou i věci na zabavení 🙂

zuza2008
autor
20. lis 2013

@mamkamarketa tak to je super, že máš s LH dobrou zkušenost. A dá se do té jejich postýlky pověsit nějak hračka? Nemám nějak představu jak to vypadá, jestli to má síťku, je to plné........Deku ti asi dají, že? No a co jsem četlu, tak že kočárek ti vezmou až přímo u vstupu do letadla, takže ho snad ani jako příruční zav. nemáš, ale to budu ověřovat až před odletem. Co mě ještě štve, tak že nám nenabídli místa blíž k wc. živě vidím, jak se malej pokaká a poběžím s tím zápachem přes p§l letadla 😀 . To už ale budou muset lidi pochopit 😉 .

zuza2008
autor
20. lis 2013

@smisekivuska jj, taky už mi dítko pokopalo ledviny, ale právě to tak být nemusí, tak se snažím zjistit, co udělat pro pohodu všech. na usnutí nespoléhám, ale je to moje představa ideálního letu 😉

mamkamarketa
20. lis 2013

@zuza2008 lidem co maji male deti davaji vetsinou pri rezervaci mista hned za business class (pokud ti to nenabidnou, tak je vyzaduj!) jsou to totiz jedina mista kam se da umistit ten "kosik" a je to hned u wc.
My sme ho nikdy nemeli, tehdy nam rekli, ze to je pro miminka 0-6. A 6ti mesicni se tam nevejde. Nastesti to vyslo tak, ze sme meli 3sedacku pro nas 3, takze malej lezel tam. Kocarek sme nebrali, ale golfac. Ale to uz byl starsi. Meli sme manducu. I tak sme meli kramu az az. Nicmene kocarek ti vezmou az tesne u letadla, coz je super!

mamkamarketa
20. lis 2013

@zuza2008 jinak deky davaji, ale ja se jich stitim 😅 vozim si svoje. Na deti urcite!
A mej hoodne nahradniho obleceni, a cepici pro mrnouska.

zuza2008
autor
20. lis 2013

@mamkamarketa no vidíš, mě tvrdil chlapík, že to jsou jediná místa pro děti a ta jsou uprostřed - hned za sekcí kuchyně. no nic, zavolám tam ještě jednou a ověřím to. ok, takže beru extra deku a oblečení. v těch sedmi měsících už by malej krom kojení mohl asi i nějaký čajík z lahve, tak pro jistotu i to. no a vidíš, nevíš jak to je s vlastním jídlem (příkrm) pro tyhle prcky? je na to nějaká výjimka, že ho můžeš mít na palubě?

mamkamarketa
20. lis 2013

@zuza2008 a mas pravdu moje chyba, za bussiness class jsem sedavala jako bezdetna, je tam vic mista.
Mas pravdu. Za kuchyni je ta stena kam se davaji miminka, mas pravdu.
S jidlem problem nebyl. Meli sme svoje UM, kojeneckou vodu, presnidavky, leky. Maximalne te donuti to ochutnat, loni sme vezli kubika a v pohode, manzel se pred celniky napil a bylo to,
Jinak LH podava i kojenecka jidla, ale vemte si svoje. Na co je prcek zvykly 😉

katyxq
20. lis 2013

@zuza2008 my zatím lítali jen s BA, když jsme letěli do USA, tak jí bylo skoro 7 měsíců a při letu zpátky jí bylo 8 měsíců a kousek. Jinak malou zvuky letadla spíš budily, taky zvuky lidí (jako třeba kašlaní). Letušky se nám věnovaly dostatečně, nevím, jestli víc než jiným, ale nic nám nechybělo.

kajamalkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irennn
19. čer 2014

Když jsme letěli na líbánky jen 5 hodin letu, tak tam bylo 8 měsíční mimčo...celou dobu strašně plakalo od startu až do přistání, chvílemi doslova šílený histerák, letušky si braly maminku i s tím dítětem dopředu, ale stejně to nepomohlo.Chudák bylo skoro modré jako švetska od toho křičení a už jen chroptilo... :( Rodiče z toho byli nešťastní a my cestující v šoku. Každé dítě to snáší jinak. Snad budeme mít pohodový let a zvládnete to bez problémů! Jen nevím,jak to bude třeba s plazením,lezením....nám malý prostě nevydrží sedět ani ležet...

cestysdetmi
20. čer 2014

Máme za sebou let do Mexika s naší roční dcerou. Cestování se určitě dá zvládnout, jen člověk musí zůstat v klidu. Co se týká kočárku, neodbavuje se, člověk si ho může vzít až ke Gatu nebo přímo až k nástupu do letadla. Záleží na letecké společnosti. Posádka ho pak dá do zvláštního zavazovadlého prostoru. Kočárky se přepravují zdarma a nepočítají je jako zavazadlo.
Jídlo a pití pro děti má výjimku a může se brát na palubu. Takže rozhodně všechno s sebou.
Baby basinet je spíš závěsný košík než postýlka, roční dcera se do nej v pohodě vešla, bývají tak do 12ti kilo. Posádka vám ho dá poté, co skončí vzlet (Během vzletu a přistávání nesmí být zavěšené). Někdy je třeba se připomenout nejlépe hned při nástupu do letadla.
Naše malá let zvládla v pohodě, většinu prospala, až na konci už byla hodně aktivní a chtěla chodit. To u vašeho ale ještě nehrozí. Měli jsme s sebou nosítko, abychom se s ní mohli chvíli projít, kdyby byla neklidná.