Dlouhý let s ročním dítětem - jak ho zabavit?

bayt
27. led 2019

Dobrý den, máte někdo zkušenost s letem cca 10 hodin délky? Jak to vaše děti zvládly, čím jste je zabavili atd.? Je to let přes noc...

brookmichaela
27. led 2019

@bayt s malým cestujeme od 3 měsíců. Doporucuji sebou tablet, na nejake hry, filmy, pisnicky. Taky nejakou novou hracku, kterou nezna. Knizku, malovani. A vzdy se hodi krupky a celkove jidlo 🙂

bayt
autor
27. led 2019

@brookmichaela To jo, on už letěl ve čtyřech měsících, ale krátce. Ale to bylo miminko, teď leze jak ďas, ale lézt v uličce asi nemůže :D

neomenia
27. led 2019

@bayt klidne bych nechala lezt, lepsi nez nechat brecet. Letela bych. A s sebou hooodne hracek🙂

makronka222
27. led 2019

Presne, tablet, mobil, pisnicky, nova hracka, jidlo. Sedet tam v kuse nebude. Ja s malou chodilamv ulicce sem a tam, letadlo bylo velky. Lepsi si vybrat nocni let. Proste aby pak dite na par hodin usnulo

cilkat
27. led 2019

Pokud nejsou turbulence, klidně lézt může... Ale z nočního letu snad většinu prospí.... Narozdíl od rodičů.

brookmichaela
27. led 2019

@bayt muzes se s nim klidne prochazet. Vsichnk ti vyjdou vstrit 🙂 jen aby dite neplakalo :D ale vetsinu casu prospi. My ted posledne leteli pres 11h , neco prospal, neco prochodil atd. Neboj, ono se to operativne vzdy nejak vyresi. Krasnou dovcu 🌷

bayt
autor
27. led 2019

@cilkat
@brookmichaela Buď můžeme letět z Prahy s přestupem, nebo z Vídně přímo...tak si říkám, jestli není lepší z té Vídně. Do Vídně to jsou čtyři hodinky vlakem i s dětským koutkem, pohoda. A pak se letí z Vídně na noc a to mi snad prospí (já asi usnu trochu s ním).

brookmichaela
27. led 2019

@bayt vzdycky je dobry primej let. Z vidne to das. A bude spinkat. My leteli pres den a spal cca 3h ale cesta zpet byla nocni a spal pres 8h. Kam letite?

cilkat
27. led 2019

@bayt záleží taky na načasování... my letěli jednou 2x6h s asi 3 h přestupem, usnul v půlce prvního (v době, kdy normálně usíná), pak o vzbudilo přistávání, celej řestup prolítal po letišti, vzlítli jsme a v zápětí opět spal (prakticky komplet druhý let). Takže pokud by to byl odlet z Vídně řekněme v devět večer, považovala bych tu Vídeň za ideál... pokud je to třeba z prahy v pět a přestup pak někde v deset večer, volila bch spíš tu Prahu a počítala, že většinu prvního letu prolezete...

janinacermak
27. led 2019

V deseti mesicich deset hodin s prestupem. Nam pomohla zasoba jidla, nova hračka a co mozna nejvic dodržet denni rituály. Při nočním letu převlíknout do overálku a nechat ohřát kaši, atd. Moc pomohl kojící polštář. Jak na spaní, tak na sezení - zabořila se a nikam nesjížděla a nespadla při spaní. Při denním jsme jí nechali i lézt do uličky dokud nepřekážela. Hodně zabaví také ostatní spolucestující. 😉

bayt
autor
28. led 2019

@janinacermak a mohla jsi spát i s ní?

bayt
autor
28. led 2019

@cilkat Je to tak, že buď z Prahy a přestup cca okolo půlnoci, nebo z Vídně let přímý cca v pět odlet a ráno brzy přílet....tak nevím

bayt
autor
28. led 2019

@brookmichaela Myslíš, že se vyspím i já? Letíme do Male.

cilkat
28. led 2019

@bayt Půlnoční přestup mi přije blbý... malá akorát zabere a už se bude budit. To ta Vídeň zní líp.

janinacermak
28. led 2019

@bayt Mohla. I když jsme neměli zaplacené sedadlo, snažili se nám ho uvolnit sami od sebe. Zvedla jsem opěru, zapřela jí kojícím polaštářem, poskládala se na sedačcce a cca pět hodin spala. A já taky. Ale na ten polštář fakt nedám dopustit.

janinacermak
28. led 2019

A jinak bych brala tu Vídeň. Po vzletu se bude rozkoukávat a blbnout, unaví se a pak bude pár hodin spát. 😉

sudylichozrout
28. led 2019

@janinacermak ju, ty mas ten polstar ze stejne latky (asi stejna znacka), co jsem mela prvni dupky pro prvni dcerku 🙂 Tyhle puntiky mam hodne hluboko v srdci 🙂

bayt
autor
28. led 2019

@janinacermak
@cilkat Akorát jsem si blbec uvědomila, že samozřejmě neberu v potaz časový přesun. Až tam doletíme, jakoby tady byly třeba čtyři ráno. Ale jako buzení ráno mi přijde nějak snesitelnější, syn má stejně nad ránem mnohem lehčí spaní a tak. Nebo teda nevím, jak pořádně tu délku letu počítat.

bayt
autor
28. led 2019

@janinacermak Moc díky za fotky!! Tak to jsem ráda, že jsem kojící polštář nevyhodila 🙂 Mám podobný, jen v modré.