Dovolená bez dítěte. Jak to mimčo zvládlo a jak vy?

natits
22. kvě 2023

Ahoj, mám zaplacenou dovolenou - já, dcera 8let, dcera 18měsíců. Letíme s mojí rodinou, sestry každá svoje děti. Bez chlapů 😄
Přemýšlím, že mladší nechám doma s tátou a s babičkou. On by radši, abych ji nebrala s sebou, že je ještě malá. A taky kvůli mě, abych si odpočinula a nemusela lítat kolem mimča.
Já bych to brala, dovolenou si určitě zasloužím 😁 Ale nevím, co malá. Ta by to snad zvládla, jen se bojím, že jí bude smutno. A mě samozřejmě taky.
Láká mě užít si dovču v klidu, ale na druhou stranu 🤷‍♀️
Otázka zní: Jela některá takto bez mimča a bylo týden doma? Jak to mimčo zvládlo a jak vy? Děkuji 🙂

konidana
22. kvě 2023

@natits nejela, ale udělala bych to tak. Syn byl doma s tátou od roka a já naplno v práci. I třeba celý víkend (i prodloužený) byli spolu beze mne a úplně v pohodě. A já tedy děti přes rok už rozhodně neberu jako mimina, to jsem měla tak do půl roku. Pak už to lezlo a běhalo😅. A vlastně i starší dcera jezdila sama s tátou na celé víkendy pryč od toho 1,5 roku 🙂

pribylovapetra
22. kvě 2023

Tohle udelala známá,starší vzala a malá zůstala doma. Byli pryč asi 10 dní a ta malá to těžce nedávala a to mela skvělou péči. Po návratu se od mámy nějakou dobu nehla ani na krok. Takže za mě ne.

janule0123
22. kvě 2023

@natits je zvykla i byt bez tebe ? Pokud Jo, tak bych jela … ubyde ti starosti, jinak si to uzijes a malá si to myslím s babickou užije víc než cestovat na dovolenou a tak…. Myslím, ze tu dovolenou stejně ještě plně nedoceni 😀pokud teda ty budeš v klidu ze je dobře postaráno a nebudes panikarit …

natits
autor
22. kvě 2023

@janule0123 malá je na babičku zvyklá, troufám si říct, že ji miluje 😁 Bývá s ní často přes odpoledne a dvakrát už tam spala. Postaráno bude, toho se nebojím. Spíš aby neplakala v noci nebo tak 😳

martinka_33
22. kvě 2023

Batolata na dovolenou zásadně neberu ☝️ Jen co odpadnou od prsa, odlétám bez nich 😁

konidana
22. kvě 2023

@natits já bych jí zkusila nechat u babičky na zkoušku třeba 2-3 dny a uvidíš🙂

janule0123
22. kvě 2023

@natits a když vyzkousis třeba nezávazně víkend s babickou ? A dle toho uvidíš ? Nase malá byla ve dvou letech u babicky na tři dny (potřebovali jsme pohnout s rekonstrukci a babička nebydlí úplně za rohem) no kdyz jsem ji dovezla hrdinka me vyhanela a kdzy jsem si pro ni přijela ještě nechtěla odjet 😂 trauma žádné, spis se hlásí kdy zas pojede k babičce … z toho její bratranci se netvari ještě v osmi letech ze by u babicky zůstali na noc bez maminky 😂😎

natits
autor
22. kvě 2023

@janule0123 To vyzkoušet chceme, jenže bydlíme ve stejné vesnici a to by bylo, abych je nepotkala a netáhlo mě to tam 😬🤔 Ale jo, vyzkoušet se to musí, asi mi to taky hodně napoví..
Ještě dodám, že malá by spala u nás doma s babi, aby taťka mohl jít 3dny do práce. Dva dny plus víkend by byl aji taťka. Aby si malá nepřipadala,jakože najednou přišla o domov i mámu.

janule0123
22. kvě 2023

@natits tak my to máme hodinu autem 😂😂takže jsem v klidu 😎a nevyplatí se jet jen tak na kavicku 😂plus pokud to půjde tak si to myslím víc užije i starší dcera a užijete si sebe navzájem, protože určitě dost pozornosti šlo k nejmladsi za poslední dobu …

natits
autor
22. kvě 2023

Moc děkuju za názory 🤗 Potřebovala jsem slyšet něco takového 😊

izz76
22. kvě 2023

U mě a mých dcer by to v tomto věku neprošlo,ale znám případy kde to funguje. Pokud bude batole v pohodě,tak proč si neužit dovolenou. Moje kolegyně,teď měla na týden vnuka 10mesicniho,rodice letěli na dovolenou,klucik byl úplně spokojenej. Pro mě nepochopitelne,ale jde to😃

anetka1701
22. kvě 2023

Jela jsem takhle se starší, mladší byla snad ještě menší 😅 byla s tátou a užili jsme si to všichni. Jeďte. Batole z toho nic mít nebude a starší bude rada

janule0123
22. kvě 2023

@natits akorát teda doporucuju nevolat s babickou.: napsat si třeba ..: sestry malá je spokojena a v pohodě na prázdninách než zavola maminka … a pak má smutnou chvilku

sorboni30
22. kvě 2023

@natits ano jela bych abych se mohla věnovat starší dceri, protože ji čas od tebe určitě chybí a tam by ses věnovala jen ji a sourozenec by byl doma. Jinak mám dceru roční a syny dvojčata 8 lete. Syn před měsícem musel na operaci akutního slepaku. Musela jsem tam být s ním v nemocnici. Prostě mě potřeboval, takže jsem byla 5 dní v nemocnici bez malé. Platila jsem si ubytování i stravu.Malá byla i s bráchou doma s tatínkem a měla úžasnou péči. Dcera si s tatínkem vytvořila hezké pouto..protoze byla většinu času se mnou on v práci a díky tomu tak ted trávil čas on s ni. Já se věnovala v nemocnici synovi a je to vážně i potřeba. Takže za mě? Ano. Nemáš jen jedno dítě, ale dvě. Ta starší tě taky potřebuje a víc než si myslis a díky tomu si budete budovat lepší vztah..i když se ti nezdá, ona bude stastna, že tě bude mít jen pro sebe a nebude muset se dělit o tebe se ségrou 😉

lauriak
22. kvě 2023

Mne by bolo luto jedno dieta vziat a druhe nie 🤷🏼‍♀️ Ale chapem, ze ma 18 mesiacov a este z toho nema rozum. Ja to mam tak, ze bud berem obidve alebo ani jednu ☺️ Inak myslim, ze to problem neni, babicka s tatinkem sa verim zvladnu postarat o jedno batola 😅😅

fyii
22. kvě 2023

asi pujdu proti proudu, ale ja deti nikdy nedelim. Litam s nima hodne od mimin a dovolenou si uzijeme i tak.. me by bylo lito, ze jeden byl a druhy ne.. more prospiva vsem

natits
autor
22. kvě 2023

Tak ona malá té starší moc chybět nebude... Bude tam se stejně starou sestřenicí a to ony sou furt spolu a maj svůj svět. Malá je věčně akorát obtěžuje 😬😄 Loni byla jen ona sama s babičkou a s tetkama.

alubif
22. kvě 2023

Úplně v pohodě. Takové nabídky se neodmítají 😉☺️

me_druhe_ja
22. kvě 2023

Jeeeeeeeeeeeď!!!!!

Nebuď blbá. 😀 😀 bože, po takové nabídce bych skočila a nepustila. 😀

andelka
22. kvě 2023

My dělíme, máme velké rozdíly, stejně jako vy. Malou bych nechala doma. Ve stejném věku jsem taky vypadla, děcka doma s tátou a babičkou. Ale šlo o víkend, tedy dvě noci. Nicméně i týden se dá. Bude doma, mezi svými, bude mít zábavu..a ty taky potřebuješ oddech a mít čas jen na starší.

lenickakl
22. kvě 2023

Jela a bylo to bezva. Kluk mel rok a ctvrt v ty dobe. Byl u moji mamky.

1pomnenka
22. kvě 2023

Pro tebe to dovolená nebude, když pojedeš se dvěma dětmi. Mladší bych nechala doma.

ondul
22. kvě 2023

Syna jsme takhle ve dvou letech nemohli od babicky a dedy dostat domu ani po sesti dnech, vuubec jsme mu nechybeli 😁

antoinet
22. kvě 2023

Asi jsem byla matka závislačka, ale mně by bez té malé puklo srdce steskem, takže bych si to neužila. Ale věřím, že dítě to zvládne 🙂

areh
22. kvě 2023

@natits byla jsem na dovče, když synovi bylo 19 m a bylo to super. Po obědě spal na lehátku u bazénu nebo v kočárku a já odpočívala. 8l dítě už je celkem samostatné. A jestli tam budou i jiní dospělí, tak se zabaví mezi sebou. Celá dovolená zní super!

honatko092
22. kvě 2023

Ano, jela jsem v roce dítěte na týden pryč jen s manželem, byli jsme v ČR. Dítě odmala na UM, odmala zvyklé na hlídání a na všechny babičky, nikdy neměl separační úzkost. 3 dny hlídala moje maminka, 3 dny tchýně, prostřídaly se u nás doma. Dodržovaly režim, ony jsou zlaté obě dvě. Dítě si to maximálně užilo, naučil se spoustu nových věcí. Nikomu smutno nebylo a bylo to boží 🙂👍🏻 Teď se dvěma a kojeným miminkem už to nejde 😏

g_m
22. kvě 2023

Jela jsem na devet dni bez dcery, kdy mela 18m,byla doma s manzelem a byla max spokojena. Mela sice tatinkove obdobi, ale i tak to bylo uplne v pohode. Dokonce ji manzel oddudlikoval 😁💪

anika6
24. kvě 2023

Určitě bez miminka,teplo a komáři asi moc miminku dobrou náladu nezaručí pak klimatizace a vy si pak neužijete dovolenou.Když jak píšete má se kdo postarat ,neváhejte a pak i doma to budete mít pak růžovější když budete vědět jak se umí manžel hezky postarat.🙂.

azanka
24. kvě 2023

Záleží na dítěti.. u staršího by mi to v tomhle věku prošlo, u mladšího ani omylem. Vyzkoušet a uvidíte 😉

piskle89
26. kvě 2023

Jela jsem, když bylo staršímu 15 měsíců. Sice jen 3 dny, ale bylo to bozi!
A teď jedu se segrou na 6 dní na Korfu. Starší 5 let, mladší 18 měsíců. Oba budou tou dobou s babičkou na chalupě ještě s dalšími dětmi z rodiny.