Dovolená first minute nebo last minute, co je lepší?

sunny222
7. led 2014

Ahoj stále koukám po dovolených a nevím nevím...Co je lepší first nebo last?Můžete mi doporučit nějaký tipy,kde jste byli a líbilo se vám??Ideálně Turecko,Řecko ve slušné cenové relaci...Jiným destinacím se též nebráním...Letecky a all inclusive a aby to bylo vhodné pro děti 🙂 Díky za všechny vaše postřehy a odkazy Sandra

lucieandrlova
7. led 2014

Ahoj, my jsme jezdili vždy v last minute, ale poslední 3 roky se to moc nevyplácí, resp. není moc výběr. Je to přebrané a nedá se moc najít, aby to bylo vhodné pro malé děti (vše blízko, krátký transfer, pozvolný vstup do moře, blízko doktor atd.).
A v last minute jsme nakonec zaplatili zbytečně více (i jiní mi to říkají), takže za mě momentálně jedině first minute (už máme objednáno... 🙂 )
Co se týče destinace, máme dobrou zkušenost s CK Alexandria (www.alexandria.cz) mají hodně hotelů klubových s českým animačním týmem, rozumné ceny. Co je v katologu, tak to i je... "Nekecají"... A mají u hodně hotelů 1 - 3 děti jen za letenku...
Také jezdíme s CK Firotour. Také mohu doporučit, ale ceny jsou trochu vyšší a občas trochu zkreslují popis (dělají to hezčí... 🙂 )

sunny222
autor
7. led 2014

@lucieandrlova a kam jste třeba jeli???

hrusti
7. led 2014

S detmi se urcite vyplati vic first moment. Cestovky maji akce dite zdarma a ruzne slevy 😉 jinak my jezdime s Fischerem nebo BlueStylem. Pro deti je dobre Recko nebo Mallorka.

sunny222
autor
7. led 2014

@hrusti máš konkrétní zkušenost kam?díky

hrusti
7. led 2014

S detma jsme byli na Mallorce v Alcudii. V Recku na Zaknthosu, hotel Poseidon Beach, a na Kosu v hotelu Tigaki Beach.

hrusti
7. led 2014

U toho first momentu je jedina nevyhoda, ze clovek do posledni chvile trne, aby mu tesne pred odletem deti neonemocnely. 😉

sunny222
autor
7. led 2014

@hrusti to máš pravdu,máme v létě svatbu tak chci někam vyjet díky za tipy něco se vám na něčem nelíbilo???

pellullinka
7. led 2014

S detma first minute,větší výběr atd.u,doporučuju pripojistit v cestovce změnu termínu právě pro případ nemoci

barborka09
8. led 2014

@sunny222 Tak vidím že jsem tady první, ale za mě určitě last moment. Aspoň co se ceny týče. Byli jsme takhle s malou poslední čtyři roky a cenu co jsme měli v last momentu bych ve first momentu nikdy neměla. Takže co se ceny týče vede last moment. Jenže už není takový výběr, takže když preferuješ určitou destinaci, hotel a ještě k tomu termín, tak můžeš mít problém. My se vždycky domluvíme od kdy můžeme vyrazit, máme sbaleno a čekáme co příjde. Poslední dobou jezdíme s firo tour. Jako jedna z mála cestovek v last momentu slevňuje děti. Třeba loni jsme byli ve Španělsku - původní cena 26990,-, my na LM 18990,-, malá původní cena 8990,-, LM 4990,-. Když jsem se ptala v prosinci na first moment, tak bychom buď měli dítě zdarma, nebo by byla sleva 15% na dospělé. Bohužel uplatnit dítě zdarma + sleva na dospělého nešla. Takže konkrétně v našem případě by ve first minut byla výhodnější ta sleva na dítě, takže cena za nás tři by byla 53980,- a na tom last momentu jsme vyšli na 42970,-. Ale jak píšu výše, není tak velký výběr, ale vybrat se určitě dá. My jsme ještě omezeni odletem z Ostravy o to je těch last momentů méně. Praha toho nabízí podstatně více.

Jinak co se destinaci týče, tak jsme byli
ostrov Kos - hotel Euro Village Achileas - maximální spokojenost.
ostrov Kréta - hotel Blue Bay - spokojenost
Tunis - hotel Omar Khayam - nejlepší pláž jakou jsem zařila. mě trochu vadil laxní přístup personálu s úklidem v jídelně, ale jinak jsem byla spokojena
Španělsko - hotel Portomagno - taky maximální spokojenost

sunny222
autor
8. led 2014

@barborka09 díky moc za vyčerpávající odpověď 🙂 my byli před 5lety když jsem byla těhotná busem ve Španělsku na Costa Bravě bylo to super a taky s Firem vše bez problémů akorát v půlce týdnu bordel na stolech v jídelně...
na ty hotely určitě kouknu...my zase tak náročný nejsme takže co bude bude 🙂

barborka09
8. led 2014

@sunny222 jestli nejste nároční tak budete spokojeni ať vyrazíte kdekoliv. Já po našem návratu ze Španělska četla recenze na náš hotel od lidí kteří tam byli s náma v tom turnusu. A nestačila jsem divit co dneska lidem vadí (číšník se málo usmíval, flek na koberci ve čtvrtém patře, na oběd malý výběr ovoce, bylo neustále, jabko, hruška, meloun, banán, blumy, brosve, hrozno). Prostě člověku někdy zůstáva rozum stát co lidem všechno vadí. Třeba do toho Španělska jsem jela dle recenzí (bylo jich málo) dost s obavami co mě čeká a bylo to tam super. Opravdu neřeším jestli je v koupelně nad vanou prasklá kachlička nebo ne. Přeji ti ať máte šťastnou ruku a užijete si to ať zvolít FM nebo LM.

sunny222
autor
8. led 2014

@barborka09 to taky nechápu důležitý je,že se mám,kde vyspat a najíst a tyhle detaily jdou fakt mimo mě...podle mě to jsou ty lidi co mají nos nahoru...koukala jsem na ten Tunis vypadá pěkně 🙂

alpinka1
8. led 2014

Ahoj, tak my vždycky jezdili first minute a spokojenost. Loni jsme využili last minute a myslím, že to bylo poprvé a naposledy 🙂 malý výběr a zbývaly jen horší nebo dražší destinace, takže ve výsledku to vyšlo cenově nastejno jako na first moment. A ty stresy, že ještě týden před odjezdem nevím kam pojedeme a jestli vůbec, to nebylo nic pro mě 😀 Jinak já byla spokojená v Tunisku, výhoda je, že hotely tam mají svou pláž, kde platí all inclusive a v ceně bývají lehátka a slunečníky, navíc vždycky krásně čisté a teplé moře. Mallorca je taky nádherná, ale nemá hotelové pláže.

barborka09
8. led 2014

@sunny222 V Tunisu jsme podle mě udělali jednu velkou chybu - jeli jsme po skončení toho jejich ramadánu a v hotelu bylo hodně Arabů kteří doháněli v jídle co se dalo. A co si budeme povídat je to jiná kultura a to jejich chování v jídelně nic moc pro nás evropany. Ten měsíc kdy byl ten ramadán a arabové nemohli nikde cestovat a seděli doma to tam bylo prý o dost příjemnější. Takže za mne - do Tunisu ano, nejlépe v době kdy mají ramadán a když tak spíš před ním než po něm. Taky počítej s tím, že areál hotelu pěkný, čistý, upravovaný, ale jak opustíš areál je to jedna neskutečná skládka. za hotelem už to prostě nikdo neuklízí.

sunny222
autor
8. led 2014

@barborka09 no uvidíme probereme to doma 🙂 a ještě někoho k sobě potřebujeme 🙂

hrusti
8. led 2014

@sunny222 my jsme byli spokojeni vsude. Na Kosu bylo jen jednoduche zarizeni pokoje, ale zase tam vyborne varili 😉 syn byl nadseny ze zakynthosu, ze zelvicek😀

evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkaminka
8. dub 2014

@barborka09 No vidíš a mě zas kamarádka říkala,že je lepší jet před ramadánem,protože v době ramadánu jsou protivní,že nejí,obchody pozavírané atd..Pracovala tam 😉

barborka09
8. dub 2014

@kkaminka Jo možná je lepší jet před ramadánem, to nedokážu posoudit. Ale zase může nastat problém s tím, že v hotelu budou arabové jako hosté. A myslím že to jejich stravování je stejně nekulturní jak před tak po ramadánu. Pak jedině vybrat hotel kde třeba vyloženě ubytovávají jenom turisty třeba z Evropy. Co se zaměstnanců hotelů týče, tak si osobně myslím že vzhledem k té bídě co tam je pracují pořád stejně pomalu ať je nebo není ramadán. No a že jsou pozavírané obchody by mě až tak nevadilo. Obchody kde se smlouvá, tak těm jsem se stejně vyhýbala obloukem a nějaký ten "market" kde mají všechny ty zbytečné krámy které jsou k ničemu najdeš všude.

penzionalenka
30. dub 2014

Vážené maminky,

hledáte rodinnou dovolenou v přírodě? Přijeďte nás navštívit do penzionu Alenka v LAST MINUTE termínech či v jakémkoliv jiném. Pro rodiny s dětmi jsme připravili zvýhodněné ceny. V okolí penzionu je spousta turistických tras vhodné pro vaše ratolesti či výlety s kočárkem.

Last minute: nabízíme poslední volné dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) v termínu 1.5. - 7.5. za cenu 390 Kč (dospělý/noc se snídaní) s minimálním pobytem 2 noci. Při pobytu na více jak 3 noci, cena 360 Kč.

Krásný jarní den.

Pavla

janak80
27. kvě 2014

@sunny222 Osobně bych volila pro děti raději Řecko nebo Chorvatsko. V Turecku jsem měla střevní potíže. Last minute bývá levnější než first minute, ale u first minute je lepší výběr termínů. Já vybírám dovolenou brzy, protože jezdíme do Chorvatska autem a chci, aby termín nebyl od soboty do soboty, kdy jsou přeplněné dálnice.

leas99
11. pro 2014

No my si nevieme vynachváliť španielsku Andalúziu. Boli sme tohoto roku na pobreží Costa del Sol a neverila som očiam. Krásne , všetko upravené, čisté, plno zelene, promenády pozdĺž pobrežia. Toto treba vidieť. My sme s deťmi bývali v apartmáne, priamo pri mori, v komplexe bola velikánska záhrada, nádherne upravená, palmy, kvety, trávnik, bazény. K moru , s pieskovou plážou sme to mali 20 metrov. Varili sme si sami čo nám vyhovuje aj kvôli deťom, pretože varili sme to čo im chutí a nie tie hotelové stále opakujúce sa jedlá, ktoré naše deti nechcú jesť.
Aj cena bola super, 2 dospeli + 2 deti, ubytovanie s letenkou a dopravou autom na apartmán z letiska aj na letisko nás vyšlo okolo 1100 € .Boli sme tam v Júni a môžem odporučiť. Boli sme tam cez mladú rodinnú cestovku www.andaluziatravel.sk . Je to slovenská rodina, ktorá tam žije priamo pri mori a tak nám všetko vedeli zariadiť a odporučiť. Všetko bolo super , pomohli nám aj snákupom, keďže sme nemali auto. Na ďaľší rok tam ideme opäť , už sa tešime 🙂

sunny222
autor
17. pro 2014

@leas99 tak jsme ve first minute vybrali Španělsko Menorcu 🙂