Dovolená Indonésie, Bali. Koupím tam jídlo pro mimi?

furaha
6. únor 2011

Máte někdo zkušenosti? Chci vyrazit s ročním miminkem. Pleny určitě někde budou, co jídlo? Co malárie a jiné nemoci? Očkování? Dostupnost lékařské péče? Asi bychom se drželi na Bali, případně udělali výlet na Jávu. Jel někdo dál? Díky

beruska2x
6. únor 2011

Ja bych teda takovouhle dalku a exotiku s malym ditkem nejela, je to uplne jine klima, jine neevropske bakterie atd - co se tyce vody, jidla i prostredi... nevis jak muze ditko reagovat - muze dostat horecky, prujmy atd a na lekarskou peci bych se tam nespolehala - mozna nekde ve velkych mestech jakz takz ale neriskovala bych to...

je hafo dovolenych kde neni tak dlouha cesta a da se to s prckem uzit, vyzkouset jak bude reagovat, snaset takovou zmenu a pak vyrazit nekam dal, az bude mit odolnejsi organismus.. nehlede na to ze takova ockovani (malarie co pises atd) nikdo tak malemu diteti nenaockuje...

marrakech
8. únor 2011

@furaha Ja uz s malym relativne daleko byla - Maledivy. Cesky nazor: "mame deti, tak do jejich 15.narozenin sedime doma" moc nesdilim. Na Jave jsem byla jeste bez mimina, Bali neznam.
Cestovat se urcite da, jen zalezi, co od cesty ocekavas. Musis prizpusobit program diteti, asi bych nedala nejaky narocny poznavaci program. Pozor taky na velke vedro. Na Maledivach je "pouze" okolo 30stupnu a i tak jsem vetsinu dne byla s malym nekde uvnitr. Venku - i ve stinu - na nej bylo moc horko.
Urcite bych nejela nekam, kde je zapotrebi brat leky na malarii a podobne nemoci. Zatezovat tak maly organismus ockovanim na cesty - pockala bych a zatim jela do "bezpecnejsi" zeme.
Jidlo - vezla jsem s sebou jen um.mleko, normalni jidlo (ovoce, zelenina) je v Asii v tuto dobu mnohem kvalitnejsi nez v Cechach.
Prijde mi, ze to neni o vzdalenosti, ale o bezpeci a urcitem "stupni civilizace" dane zeme. Radeji bych letela do Australie nez do Sudanu. 😉
Dobre rozhodnuti a skvelou dovolenou!

furaha
autor
8. únor 2011

@marrakech díky za názor. ano, řeším civilizovanost a nemoci. byla jsem v Thajsku v turistických centrech i v divočině, v Ugandě jsem chytla malárii, tak o tom něco vím. Zajdu se poptat do centra na tropické nemoci, jak je to s tou malarií - má snad být až na Lomboku a dál, ale jistota je jistota. nechci být na nervy, to pak nemá smysl. očkování navíc také nechci, takže doktoři rozhodnou. Plánuju pohodu, Bali, koupání a třeba pomalý výlet směr Jáva. Zdála se ti Jáva bezpečná? - myslím, že se cítíš dobře, když jdeš ve městě po ulici? (menší město, nemyslím Jakartu), jsou lidé příjemní? je tam hodně služeb zaměřených na turisty? Prostě pro mě třeba Thajsko je fakt pohoda - kdyžtak pojedeme tam. To je třeba dle mého názoru bezpečnější než Tunis nebo Egypt.

marrakech
9. únor 2011

Myslim, ze antimalarika si na Bali turisti neberou. Je to docela bezpecna destinace. Vzdyt tam jezdi na prazdniny pulka Australie! 😉 Java se mi moc libila. Byli jsme tam spis za pamatkama, poznavat. Jakartu neznam, jen jsme tam pristali a ihned odjeli. Uplne sama jsem se prochazela ve meste Yogyakarta a naprosto v pohode. Obyvatele mili, atmosfera rusna, ale pratelska. Tak turisticke jako Bali to asi neni, ale sluzby v pohode. Co se tyka sluzeb okolo deti opravdu netusim, byli jsme tam presne rok pred narozenim prcka.
Thajsko laka ted me, jeste jsem tam nebyla. Jinak bych moc rada do Barmy, ale to s malym rozhodne zatim riskovat nebudu.
Je to krasa, kdyz clovek muze cestovat, kam se mu zachce a nemusi resit viza (skoro). 😵

mahulka75
11. únor 2011

@furaha Ahoj, my byli s takhle malou v Dominikánský. Takže jiným směrem. Ale cestu zvladla naprosto s přehledem, to jsme zpatky letěli přes Salvador- takže cca 21hod. Měla jsem v záloze od dětské doktorky něco na spaní, kdyby bylo nejhůř. Ta mi říkala, že nevidí problém, pokud má za sebou dítě naše povinné očkování. Dominikánská žádné zvláštní nepožaduje, jak ja to na Bali netuším. Malá už jedla nělaké příkrmy, vezla jsem mlíko a kaši, kterou ve finále nechtěla. Banán se našel vždycky, nebo jsem jí namačkala brambor, těstoviny. A plenky jsem si tedy vezla.Na výlety to nebylo, vedro. Takže jen bazény, moře a relax.
Krásnou dovolenou

furaha
autor
12. únor 2011

holky, děkuji. poptám se na ty nemoci, zůstanem v civilizaci. 🙂

valentynka
15. únor 2011

ahoj,
tak já bych teda rozhodně s ročním dítětem na Bali nejela !!!
Na Bali jsme byli 2x, po druhé jsme to měli kombinované i s Jávou... je to náročné pro dospělého, natož pro dítě...
Poprvé jsem na Bali něco chytla a proležela skoro tři dny v horečkách a průjmech... raději jsme si nepřála jít tam někde k doktorovi....
Lidé jsou tam všude příjemní, jak na Bali tak na Jávě.. všichni usměvaví.
Jídlo na Jávě celkem hrůůza, měla jsem tam rpoblém něco si dát ... jak já se těšila domů na české jídlo. Pro roční dítě nevím co byhc mu tam dávala, jedině vzít jídlo sebou, pokud je kojený,tak toho stačí málo.
Thajsko je oproti Bali a Jávě už o 1000% civilizovanější.. tam bych se s tímr očním dítětem nebála.. ale tohel bych fááákt neriskovala!!!
ke všemu ta cesta !
a opravdu bych se báal, kdyby se něco stalo, tak ohledně doktorů
a pokud stejnak budete někde u bazénu ve stínu, tak se určitě najde jiná destinace

beruska2x
15. únor 2011

@marrakech nevim kde jsi ten nazor vzala Cesky nazor: "mame deti, tak do jejich 15.narozenin sedime doma" moc nesdilim., myslim ze neic takoveho tady nidko nerekl a ani si nemysli...

my jsme byli uz loni s cca dvouletym a v pohode ale 2,5 hodiny letu ..

to ze netaham rocniho prcka nejakych 14 hodin v letadle do zeme kde pece neni ani pro mistni natoz dostupna turistum... 😖 neznamena ze sedim na zadku doma...

je hafo peknych destinaci s rozumnym zazemim a jestlize chci dovoleu travit ve stinu u bazenu tak to se fakt nemusim tahnout na Bali - to tam muze jit az bude prcek vetsi a bude z toho taky neco mit.. ted je mu to stejne jedno, je to zbytecny risk a jet nekam jen proto ze jsme tam byla 😅 s rocnim ditkem mi prijde snobsky 😖

valentynka
15. únor 2011

my byli loni s 19měsíčním synem na Krétě, vybírala jsem taky co nejkratší let a ještě že tak !!!
při zpáteční cestě už nám volné sedadlo nenechali a tak jsem ho měla celou dobu na klíně, nic moc 🙂)

ale opravdu vzhledem k té zemi a její necivilizovanosti a dálce letu, bych toto nepodstupovala.. tot můj názor

Bali je překrááásná země a určitě to chce jí procestovat a jelikož je tak malá,tak se to krásně za ten pobyt dá ... i Jáva je krásná, my projížděli 4 dny východní Jávu a jejich " trajekt " to byla hrůůza, když jsme to viděli,tak jsme se báli aby jsme vůbec přepluli 😀D

levandulova
15. únor 2011

Ahoj,

já bych teda s ročním dítětem na Bali také nejela. Byli jsme tam na dovolené a cesta trvala asi 27 hodin! I pro dospělé to bylo šíleně náročné - dlouhý let do Korei, tam osm hodin čekání na letišti, nevyspání, klimatizace a pak člověk vylezl v tom vedru. Také v hotelu byly velké teplotní rozdíly - venku tropy a uvnitř mráz. V letadle na cestě tam vedle nás cestovali s dvěmi asi také tak ročními dětmi a bylo to utrpení pro všechny. Ta cesta je opravdu dlouhá a pro miminka trápení. Očkování jsme tedy nepotřebovali a s jídlem jsme také problémy neměli, ale vše bylo kořeněné, ostré a ne každý žaludek se s tím srovná. Náš známý byl druhý týden na dietě a každý z nás tam prodělal několik dní s průjmy... Pokud budete stejně jen u bazénu, nebo na pláži, tak to asi opravdu nestojí za to. Ještě bych na závěr podotkla, že jsme byli ve velmi luxusním resortu s nádhernou pláží, ale kvůli neustálému odlivu se tam vůbec nedalo koupta - buď moře ustoupilo, nebo bylo zamořené naplavenými řasami. Takže na pláže jsme stejně přejížděli jinam, kde zase byli obří vlny (takže také nic pro malé dítě) a nebo jsme byli u bazénu. Na dovolenou jsem si nestěžovala proto, že jsme hodně cestovali, ale to vy asi nebudete....
Tak šťastné rozhodování a hezkou dovolenou! L

janinkaves
15. únor 2011

Ahojky
@furaha teď jsem se trošku pousmála, mi řešili jestli bude malá v pohodě když všichni pojedem na konci prázdnin, kdy bude mít devět měsíců, do Chorvatska, aby to zvládla a to chceme jet vlastním autem, aby jsme se mohli kdykoliv vrátit a vy chcete letět s takovým prckem takhle daleko. Máš můj obdiv, asi máš hrozně zlaté děťátko a oplíváš velkou dávkou trpělivostí, mě stačil par hodinový let minulý rok se synem, to měl dva roky, na mallorcu a měla jsem toho plné kecky. Kdyžtak pak napiš jak jste to zvládli, budu držet pěstičky, aby jste si dovolenou všichni užili 😀 !!

valentynka
15. únor 2011

jojo na Bali to koupání je o ničem, pokud se nenajde suprová pláž 🙂
taky jsme měli velké odlivy a pak řasy,ale nevadilo nám to, prootže jsme celý pobyt procestovali a zbylé dva dny jsme odpočívali u bazénu 🙂

valentynka
15. únor 2011

Jani, prosím tě, kde jste byli na Mallorce, nemáš někde odkaz na hotel ?

furaha
autor
19. únor 2011

Tak jedu na Kypr 🙂
Konzultovala jsem to na tropické medicíně, pročetla internet. doporučuji tyhle stránky - http://www.mdtravelhealth.com/destinations/asia...

Malárie na Bali a Jávě není problém, nutno hlídat hygienu kvůli žloutence a břišnímu tyfu. Tyto nemoci se běžně očkují, ale ne u takto malých dětí.
Rozhodla jsem se sedět v Evropě zejména kvůli horečce deng, která je nyní na vzestupu. Pravděpodobnost nakažení je malá, ale pro malé děťátko je nebezpečná. Navíc na kojence nesmíte používat repelenty DEET (horečku přenáší komár).
Prostě nakonec sečteno podtrženo mi to za to nestojí.
Takže tak. díky za názory a všem cestovatelům přeji zdravé návraty.

furaha
autor
19. únor 2011

a tady nemocnice pro ty, co přece jen vyrazí:

http://www.bali-online.com/web/search.php?keywo...

dujinka
3. led 2012

@furaha myslím, že jsi se rozhodla správně a nebudete litovat..na Kypru jsme byli loni v červnu, když bylo synovi 5měsíců a úplná pohodička..
mě to teď taky láká někam dál, jenže chceme být jen u moře a relaxovat-těžko malého budou bavit památky, a tak přemýšlím kam, kde jsme nebyli a zároveň to nebude úplně šílená dálka..