Dovolená na Djerbě s 18ti měsíčním dítětem. Co s sebou?

uhlicek
2. zář 2008

Ahoj chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s dovolenou na Djerbě s 18m prckem-co sebou,hotel atd

bambusek
2. zář 2008

Ahojky, Djerbě je strašně špinavé moře. Kamarádka tam letos byla a říkala jsem ji to, ale i tak tam jeli. A hned první den mi psala, že jsem měla pravdu, že se to bylo strašně špinavý a není to pro prcka. Tak travili celou dovolenou v bazunu 😝

denisamertova
8. zář 2008

Ahojky, na Djerbě jsme byli s manželem před třemi roky a byli jsme tak zklamaný, že jsme si říkali nikdy víc ani zadarmo. Při představě, že bych tam jela s naší dvouapůl letou Adélkou ........ 😠 😒 😖 😢 🙄
Pokud budete s prckem jen v hotelovém komplexu a užívat si bazenů, pak možná.. Ale jak píše bambusek, nelze tam moc vycházet na procházky a moře je opravdu špinavé. Tam, co jsme byli my, byli skoro po celé pláži
hromady bahna,plastové a skleněné láhve atd.. Proč nezkusíte s prckem Chorvatsko. To máme s Adélkou už zajeté a je to tam super!!!! Vodička čistoučká a ta cesta se dá vydržet. Ale to je jen můj názor.. Třeba narazíš na někoho, kdo byl z Djerby unešen..

makelka
8. zář 2008

Ahoj, my byli na Djerbě před dvěma lety, musím říct, že je to tam hezký. Jako nijak zvláš´t mě to neuchvátilo, jsou hezčí lokality, nedá se tam večer kam jít, je tam naprd voda, toho bych se s prckem bála, musíš pít lahvovou a stejně nevís, jakou tam mají. Nic tam není k vidění, jedno muzem a výlet na Saharu, plus nějaký trhy, ale ty jsou super i v Itálii 😉 Djerba řekla bych určo není pro prcka, já bych se bála 😒 Mě se tam teda líbilo moc, ale asi proto, že to byla moje svatební cesta. Ale jak píšou holky, Chorvatsko bude určo lepší 😉

zevina
8. zář 2008

uhlicku, my byli letos v tunisu na pevnině (takže rozdíl asi trochu bude) tam teda moře i pláž byly krásné, čisté...
hotel jsme vybírali s animačními programy, orientovaný na rodiny s dětmi, tzn i nekořeněné, nesolené jídlo v bufetu, bezbariérový přístup do některých pokojů a všech společných prostor apod (doporučuju vyhledat v recenzích hotelů ten váš a budeš mít dost jasnou představu co očekávat 😉 )
vodu jsme v rámci all-inclusive měli k dispozici pořád, na noc dostávali ještě lahev balené s sebou na pokoj

jinak doporučuju vzít dostatečné množství plínek, my museli dokupovat, pampersky mají nehorázně drahé, ty jejich byly strašné (naštěstí ne nějaké igeliťáky, ale strašně objemné, prcek v tom měl zadeček jak kačer donald 😀 )
když jsme chtěli dokoupit granulovaný čaj, koukali na nás naprosto nechápavě, neuspěli jsme ani v lékárně, speciální čaj pro děti byl pro ně španělská vesnice, nabízeli nám místo toho UM 😅
po skleničkách a výživách jsem se nedívala, občas jsme malému kupovali jogurty, aktivia byla bez problémů k dostání a vycházela v přepočtu asi na 6 kaček (a to byla v celém chlaďáku nejdražší, ale jejich značky jsem nechtěla raději zkoušet) 🙂

a jinak musím říct, že vztah tunisanů k dětem je velice vřelý, musíš počítat s tím, že se ti občas naprosto cizí lidi vrhají do kočárku, hladí a pusinkují ti prcka, žvatlají na něj, ale působilo to docela mile

niki2
10. zář 2008

My byli na Djerbe se 14ti mesicnim prckem a moc jsme si to uzili. More bylo ciste, problem je na rozdil od pevniny, ze se neda nikam moc jit, nejblizsi mestecko 6km. Ale kamaradka byla na Zarzisu a to meli obchody a restaurace hned okolo.
My meli bezbarierovy hotel, coz jsem velice ocenila s kocarkem. Personal je velice vstricny, na neci pomery k malym detem az moc 😀 Mela jsem s sebou varnou konvici, abych mohla malemu uvarit na pokoji mleko a kasi, jinak jsme mu parkrat koupili jogurt (lednice na pokoji je super), ale to mu moc nejelo, tak spis ovoce, pecivo a na veceri vzdy od neceho trochu, treba testoviny.
Plen jsem mela s sebou dost, takze jsme na miste nic nedokupovali, tak cenove nevim.
V hotelich vetsinou maji detskou postylku a v restauracich detskou zidlicku, ja pro jistotu brala postylku nasi.
Vecer mivaji detske diskoteky, malemu se to hrozne libilo, vzdy zacinali stejnou znelkou a manzela hrozne pobavila moje veta, kdyz se mi maly kroutil pri prebalovani: "pockej, musim ti dat plenu, jinak nepujdes na diskoteku" 😀