Dovolená na horách s 9ti týdenním miminkem

amelik
16. pro 2010

Ahoj maminy,

ráda bych se Vás zeptala, zda máte někdo zkušenost s dovolenou (5 dní) na horách s 9 týdenním miminem. Manžel chce jet na hory, ale já se bojím, jelikož nemáme ještě všechny očkování (zatím máme jen TBC a 1. dávku proti rotavirové gastroentitidě). Máme jet do Špindlu do hotelu, ale v těchto mrazech a s takovým prckem se bojím. Předem děkuji za rady.

slavkah
16. pro 2010

no jet muzes, ale podle me si to moc neuzijes, stejne vetsinu casu stravis s malym v hotelu

shaula
16. pro 2010

Souhlasím se @slavkah. Já bych z tohoto důvodu nejela, 9týdenní mimino si teprve hledá nějaký svůj režim, navíc doma mám vše potřebné při ruce a nemusím nic shánět po hotelu nebo tahat sebou... 😖
O očkování podle mě vůbec nejde, tak jako tak s ním nejsi stále zavřená doma nebo ano? 😉

maart
16. pro 2010

@amelik Tak ja taky souhlasim s holkama...budes za tech 5 dni v hotelu asi vic stahana, nez bys byla doma. Mam vlastni zkusenost 😉 . Kdyz bylo moji dceri 8 tydnu, tak jsme jeli na hory na prodlouzeny vikend. Chtela jsem jet za kazdou cenu, protoze to bylo po prve, co stal muj mladsi syn na lyzich, starsi syn uz lyzoval, takze ten stal moc o to, abychom na hory jeli. Tak jsme jeli. Vybrali jsme tedy aspon apartmanek, ktery byl primo urceny rodinam s detma....takze vsechno cistoucke, postylka pro mimco, oddelena loznice pro kluky....vyborne vybavena kuchynka, ale i tak muzu rict, ze jsem domu prijela pomerne vystavena 😀 !
Mela jsem s sebou sice lyze, ale pochopitelne jsem se na ne vubec nedostala. Teoreticky jsme se meli na sjezdovce stridat s manzelem, ale dopadlo to tak, ze pod sjezdovkou (s malou ve vaku) jsem stala jenom ja....chodila jsem "domu" prebalovat a kojit, pak zase rychle zpatky na sjezdovku, abych neprisla ani o jeden pokrok mych klukanu, no sranda. Majitelka byla ale ohromne vstricna a mila (sama mela 3 male deti), takze i kdyz to bylo kapanek narocnejsi, tak mam na tech par dni v podstate pekne vzpominky. Ale jela jsem tam jenom kvuli mym starsim detem, kdybych mela jenom toho maleho kojence, tak by me na hory nedostali ani heverem 😉 😀 !

pampalini
16. pro 2010

Já bych určitě nejela. Jak píše maart, užije si to tam maximálně tvůj manža, ty budeš podle mě akorát "rozhozená" i s prckem, že nejste doma. O tom, že by sis zalyžovala nemůže být asi ani řeč 😒 Určitě bych byla doma 😉

berenika39
16. pro 2010

😉 poslala bych manžu, at se vyblázní a vylyžuje, a ty budeš mít doma klídek jenom na miminko a žádný starosti 😉 odpočinete si oba, a nebudeš nc riskovat🙂. a pro malé to asi smysl nemá, spíš potřebuje klídek domova a zázemí, na které si teprve pomalu zvyká, možná by mu to mohlo být i nepříjemné, jiné prostředí, a jestli si ted utváří nějaký systém ve spinkání, jídle, tak by ho to mohlo rozhodit. určitě t tu někdo napíše, s jak nejmenším dítětem byl, každý to má jinak, ale pokud se ptáš, tak já bych počkala, březen na horách, první sluníčko, to jde taky, ne?
my jsme začali jezdit víkendy s manž.spotrem v petrových 8 měsících, a to už šlo. a každý prtě je jiný 😉

amelik
autor
16. pro 2010

Holky moc dekuji za rady. Zkusim jeste s manzelem promluvit a pripadne ho poslu samotneho 🙂

ffidorka
22. led 2011

@maart Napsala bys mi, prosím, kde jste byli ubytovaní. Chtěli bychom na hory s naším prckem a ocenili bychom něco osvědčeného. Díky🙂

maart
23. led 2011

@ffidorka Je to tady www.dumalois.cz .....Dum Alois. Nebudete zklamani, velmi pekne, ciste a prijemne ubytovani. Majitele uzasni 🙂, takze opravdu doporucuju i s malymi detmi.

majajaja
1. led 2013

Pokusím se o obnovení diskuse, syn má 11 týdnů, rádi bychom na dovolenou, manžel pracovně může do začátku března, ale nelyžujeme . Má někdo tip na ubtování s vnitřním vyhřívaným bazénem? Protože jak jsme to hledala já, tak asi budeme doma :(

svoba
1. led 2013

nejela bych. příležitostí na rodinnou dovolenou ještě bude 🙂

aneta0707
1. led 2013

@majajaja ja bych taky nejela, tyhle bazeny , i soukromy, jsou chlorovany a deti do nich nesmi. spis bych nasla nejakou prijemnou, zasitou chatu v prirode a vzala malyho i manzela na prochazky 😉