Dovolená na Rhodosu, máte zkušenost s hotelem?

martinattt
6. led 2014

Před rokem a půl jsme si parádně užili dovolenou na Kosu, kde proběhla velká romantika a žádost o ruku při západu slunce. Letos bychom se chtěli podívat na Rhodos, máte zkušenost s nějakým krásným hotelem, u kterého si užijeme krásnou pláž a nebudou nás rušit letadla, která přistávají na letišti?

berynka
6. led 2014

@martinattt my byli na Rhodosu před pár lety a ubytování zrovna pod přistávací osou a letadla byla slyšet minimálně. Hotel byl cca 10 min od letiště na severu ostrova a docela tam foukalo a moře nebylo úplně klidné, takže jsme využívali spíš bazén.
Tak bych asi doporučila hledat něco na východě nebo jihu ostrova, pak se teda delší dobu jede autobusem. Zkus se podívat na hodnocení podle tvých požadavků na booking.com 😉

sofie1974
6. led 2014

Já na Rhodosu byla 2x, moc krásný ostrov. Dej si pozor, na kterou část ostrova by jsi případně jela-západ je hodně větrný, východ má klidnější moře. Za sebe můžu doporučit středisko Kiotara, je to kousek od Lindosu, bydleli jsme v hotelu Rodos Princess-skvělý hotel u moře, all inclusive, moc hezké animace ( a toje normálně nemusím). Jen se jede cca 1 h 40 minut z letiště, ale člověk aspoň viděl kus ostrova-kdyby Tě něco více zajímalo, tak pískni🙂

blanka.k
7. led 2014

@martinattt Byla jsem ve stejné lokalitě lokalitě jako @sofie1974 , asi 5km severně, Lindos Princess Hotel (vybírali jsme Last Minute kamkoliv do Řecka, takže jsme žhavili hodnocení na tripadvisor.com ) Měla jsem strach, je to obrovský hotel, ale bydleli jsme v úplně boční "uličce" v takových 2 patrových budovách , takže klid, AI super, asi 7 bazénů (z toho 3 pro děti..synovi bylo 2,5) a co mě dostalo nejvíc, skoro všude byl nějaký český zaměstanec, bylo jich tam několik desítek, takže konverzace super a ještě nám doporučili co a kde v okolí (manžel sice umí dobře anglicky,ale bylo to prostě příjemnější 🙂
Půjčili jsme si auto a jeli na výlety - městečko Lindos s Akropolí....nádhera 🙂 Nahoru /dolů se dá vyjet pomocí místního taxi - oslů (ale syn se bál, tak jsme nevyzkoušeli), tam jsme jeli autobusem, co jezdí po ostrově, stavěl u většiny hotelů po cestě 😉 Do hl.města jsme jeli busem, ty větší města hned na jih od něj se mi nelíbily, moc "šrumec" - v hl.městě jsme navštívili Akropoli, muzeum (nevím už název, ale byly tam podmořské potvory jako chobotnice, atd v akvárkách atd) , přístav, kde stál KOlos, a pak Staré město (já si zaplatila prohlídku Paláce velmistrů).... a cestou zpět jsme se stavili v Údolí motýlů....nádhera 😉

martinattt
autor
7. led 2014

@blanka.k
@sofie1974
@berynka
Holky díky moc za tipy, doufám, že nás Rhodos okouzlí přinejmenším stejně jako Kos 🙂

michaelka83
7. led 2014

@sofie1974 Mohla bys poprosit na odkaz na hotel?

tichackova
7. led 2014

@sofie1974 Rodos princess mame zrovna v nejuzsim vyberu🙂 Byli jste tedy spokojeny, jo? Co more? Cisty, klidny? A neni tam moc rev? Diskoteky a tak. Dceri budou v tu dobu dva roky, tak aby to tam neducalo do rana...🙂

sofie1974
7. led 2014

@tichackova, @michaelka83
Stránky hotelu jsou tady http://www.rodosprincess.com/. Kiotari je klidná vesnička-vlastně je to pás moc hezkých hotelů s pár obchůdky, ale s výbornou autobusovou dostupností po celém ostrově-autobus zastavuje hned před hotelem a jezdí do města Rhodos či Lindos-do Rhodosu to trvá dýl, přes 2 hodiny, Lindos je kousek. Rodos Princess je hotel ležící trošku ve svahu, má krásnou zahradu s bazénem jak pro dospěláky, tak pro malé sviště. Taky jsem se bála hluku, ale večerní animace jsou v amfiteátru, který je na konci zahrady, takže klid. Navíc zábava tam končila kolem 23 hodiny, pak se dalo ještě posedět u bazénu nebo v baru-vnitřní i vnější část, která byla většinou poslechová hudba. Pláž není úplně hned od hotelu, jak jsem psala, hotel je v mírném svahu, takže z konce zahrady je to na pláž cca 50 metrů po schodech-pro lenochy, starší a děti tam ale jezdí každou chvilku o recepce malý autobus🙂 Jsou tam i moc hezké animace přes den pro děti, navíc pro děti je i u bazénu možnost stravování jak v poledne, tak večer, pokud se někomu nechce převlékat na večeři. U moře je taky navíc možnost obědů, je tam zastřešená taverna, kde se podávají celý den nápoje, ovoce a nějaké drobné jídlo-pizzy, sendviče, zmrzka, v poledne je tam i možnost regulérního oběda-souvlaki, saláty, těstoviny, grilované masíčko....Vše je v rámci AI-i lehátka a slunečníky. Moře bylo na můj vkus až moc klidné, přeci jen pláž leží v takové širší zátoce, ale asi záleží jak kdy. Jinak moře velmi čisté, na pláži je hrubší písek, ale boty nejsou do vody třeba. Malá část pláže vlevo má při vstupu pár balvanů, ale je to jenom na kousku pláže. Lehátek dostatek po celý den na pláži, není třeba tam běžet ráno🙂 U bazénu byl někdy trošku boj, ale lehátko jsem vždycky během dne našla.
Bez problémů pronájem auta-my tak procestovali celý ostrov. Jinak delegát nabízí řadu výletů, ale mě organizované výlety nebaví, takže jsem delegátku viděla jednou při příletu a jednou při odletu.
Klientela hotelu velmi slušná, hodně Italů a Germánů, ale většinou klidné páry, rodiny s dětmi. Když jsme tam byli my, tak hotelu měli na obsluhu hodně Čechů-měli uzavřenou nějakou spolupráci s hotelovou školou, takže tam byli studentíci na praxi. Jídlo fantastické, každý si musí vybrat-pititelné víno (hlavně červené velmi dobré), slušné pivo (říkal manžel🙂, slušné koktaily. V hotelu tedy fakt nepotřebuješ vytáhnout peněženku, v ceně je i výborné expresso po celý den. Placené jsou jen extra služby v jejich spa resortu, jako masáže a tak. A platí se taky kulečník, pokud by někdo zatoužil. Hned bych tam jela ještě jednou, hlavně kvůli hotelu, ale protože jsme tam byli 2x, tak ostrov už máme hodně procestovaný a pojedeme asi na Kos.

Recenze na hotel tady,
http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g1175...

http://recenze-hotelu.invia.cz/?nl_country_id=-...

sofie1974
7. led 2014

@martinattt
já bych zase potřebovala poradit s Kosem, kdepak jste byli Vy a co bys doporučila-hotel, oblast?

martinattt
autor
7. led 2014

My máme rádi historickou atmosféru míst, kam jezdíme, a proto jsme si vybrali na vegetování hlavní město Kos. Jeli jsme tam na vlastní pěst hlavně za poznáním celého ostrova a víceméně za jídlem. Hotel jsme vzali takový akorát na přespání, ale radši nebudu psát doporučení, byl levný a nic moc. Jeli jsme tam v červnu, to byly pláže poloprázdné a místní ještě usměvaví, připravení na novou sezónu. Bydleli jsme v oblasti Lambi, ale půjčili jsme si kola a jezdili na písčitou pláž do hlavního města - pláž byla spojená vždy s nějakým snack barem, lehátka zadarmo, ale vždy jsme si tam dali aspoň ledovou kávu, aby nás tam nechali. Na Kosu jako takovém docela fouká, komu je to nepříjemné, nevydrží dlouho na pláži. Ale protože my nemáme rádi velké vedro, vítr jsme vítali s otevřenou náručí. V podvečer jsme vždy vyráželi do Kosu poznávat krásy uliček, památek a výborné jídlo. Na výlet doporučuju půjčit si auto a zajet do vesničky Zia. Leží v národním parku uprostřed borovicového háje, v horách. Jestli chcete zažít romantiku, jakou jen tak nezažijete, zamluvte si v nějaké restauraci na terase stůl a nechte se unášet dech beroucím západem slunce, které se pomalu ztrácí v moři. Pokud se mi to podaří, přidám nějaké fotky. U téhle nádhery jsem dostala zásnubní prstýnek. Doporučuju i pláže na jihozápadě, jsou tam krásné zátoky, ale cena za jedno lehátko na pláži 7 eur. Zdálo se mi, že je to tam takové poklidné, noční život asi nic moc.
@sofie1974 Sofi příspěvek pro tebe

lenkamw
8. led 2014

Odporucam Lindos - hotel Lindos imperial http://www.lindoshotels.com/lindosimperial.html...
Boli sme tam koncon zari 2012 na svadobnej ceste...uzasne...

adaag
Odpověď byla odstraněná
Zobraz