Dovolená pod stanem s kojencem. Máte zkušenost?

zuzankast.
20. črc 2009

Ahojky!
Máte někdo zkušenosti s miminkem pod stanem? Jezdili sme každý rok na dovču pod stan, letos máme malý přírustek - berušce jsou jen 3 měsíce, chtěla bych vyrazit aspoň na víkend, samozřejmě podle počasí , ale mám pořád obavy, aby mi malá přes noc nenastydla - i když ji obleču, bude studený vzduch. Stačí 15 stupňů? Možná kdybysme spaly v autě, bylo by tam tepleji..

tomasek06
20. črc 2009

No nevím, jak myslíš, ale mimi je moc malé. Já bych to určo neriskla. Už kvůli hygieny apod.

zuzankast.
autor
20. črc 2009

Hygiena je ok, jsou tam sprchy i wc, a ve stanu by byla převážně v kočárku,to by problém nebyl.Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se mi to nezdá. Asi to vážně odložíme na příští rok..Jedině ještě mě napadá, zkusit sehnat chatku,ale touto dobou už bývá obsazeno ☹

bramburka
20. črc 2009

chatka by byla asi lepsi, ale kdyz bude v noci teplota vyšší tak asi na tom problem nevidim.

zuzankast.
autor
20. črc 2009

Hurá, jsi už třetí, kdo mi to schválil, díky brambůrko 🙂 🙂

karenina
20. črc 2009

Rézinka je teda starší, ale byly jsme teď pod stanem skoro na měsíc, na 14 dní tam byla i kamarádka s dvouměsíčním chlapečkem a další mimina a všechna to zvládala naprosto s přehledem a to bylo občas v noci jen 5 stupňů 😅 miminka spala buď v zimním fusaku od kočárku nebo s maminkou ve spacáku

zuzankast.
autor
20. črc 2009

Vážně? S chlapečkem dvouměsíčním? Tedy, to je super. Tak že by to bylo v pohodě i ve stanu? ..
A kam jezdíte karenino?

karenina
20. črc 2009

jezdíme do České Kanady, kousek od Českého Rudolce ... je to louka v lese, která patří našemu oddílu a v létě se tam konají dětské tábory, my tam jezdíme 2 týdny před začátkem prázdnin s miminama a dětma, co ještě nejsou školou povinné, spíme pod stanem, vaříme na ohni, myjeme se v potoce a je to super!!!

na spaní se nám osvědčilo fleecové oblečení (vše ostatní bylo při těch deštích navlhlé) a taky je super PET lahev s teplou vodou na zahřátí do spacáku 😀

zuzankast.
autor
21. črc 2009

Nojo, to je fakt, lahev na zahřátí 😀 super tip, díky.
My jezdíme na Třeboňsko, teď je tam kemp vybavenej sociálem i elektrikou - tu tammá vždy mamka, ale já radši vařim na ohni 🙂
Vybírám pěknej fusak pro berušku a asi do toho pujdem..

nety
22. črc 2009

Zuzankast,já v tom nevidím problém.Loni jsme byli sice už s ročním prckem a v chatičce,ale v kempu bylo mraky rodin s mimískama a jedno bylo snad měsíční.V kočárku se v pohodě vyspinká,pokud máš cestovní postýku,tak v ní.My do cestovní postýlky bereme matraci z normální postýlky a malá má pohodlí. Co se hygieny týče tak některé kempy už přímo s mininávštěvníky počítá a má spešl sociálkxy pro mimísky,nebo malinkou vykoupeš v lavoru.Na spaní bych Ti taky doporučila fusáček,nebo nějaký spací pytel.

zuzankast.
autor
11. srp 2009

Ahojky, tak sme zpět z dovolené.
Bylo to super, zima nám nebyla - fusak perfektní, malá spala skoro líp jak doma 😀 Neměli sme cestovní postýlku, spala v korbičce kočárku. Koupala sem ji ve stanu v menší vaničce a i to se nám líbilo. Bylo dost komárů, tak byla beruška pořád pod síťkou, ubránili sme ji.. A nebyli sme jediní s mrňetem. Určitě doporučuji! Už se teď těšíme na příští rok, až tam bude běhat 🙂

jabber
11. srp 2009

zuzankast. - tak to je bezva 😵 a kde jste teda nakonec byli, v tom Staňkově? 🙂 O těch komárech na Třeboňsku všude mluvili, my jsme kvůli tomu pro letošek Chlum odpískali a pojedeme asi na Českou Kanadu 🙂 v neděli 😵

zuzankast.
autor
12. srp 2009

jj, na Staňkově. My se o těch komárech dozvěděli až tam, ďobali i v pravý poledne, potvory ! Dělali na ně v Třeboni i nějaký zátah 🙂 Možná kvůli tomu bylo i míň lidí - i v Chlumu. Jedeme tam ještě pro zbytek rodinky v pátek a v sobotu domů. Nejradši bych tam byla ještě týden.. Tak si dovču hezky užijte v Kanadě 😀 tam je to prý taky krásný.

jabber
12. srp 2009

díky 🙂 no jo, tam je krásně, Nová Bystřice, Slavonice... 😵 my tam byli už několikrát, ale s malou to bude premiéra 🙂

K těm komárům - já jsem četla, že postřik má být až na podzim, aby se už na jaře nevylíhli, ale že na ty už vylíhnuté a kousající to právě nemá účinek 😖

Tak si taky hezky užijte víkend 🙂

mysonka
12. srp 2009

Ahoj, my byli loni v maringotce na Osice (kousek od Staňkova) s půlročním a pětiměsíčním (bratranci..), a naprosto v pohodě, a to bylo v noci kolem 10 st., a letos na Staňkově pod stanem - to už bylo samozřejmě naprosto bez problémů. Co se týká komárů, sehnala jsem repelent pro kojence od Chicca, je v podobě krému, fungoval dobře 🙂 . A i když kluky občas nějaký komár kousl (na nenamazaném místě...), tak si nestěžovali. Namazali jsme jim to octovou vodou a rychle to zmizelo.

zuzankast.
autor
12. srp 2009

Já repelenty nerada, ale příští rok už malou pod síťkou neudržím 😀 tak budeme muset něco pořídit. Díky za tip

katuska09
13. srp 2009

Ahoj no my jsme s před pár dny vrátili z dovolené, byli jsme v chorvatsku a byli jsme pod stanem. A bylo to fajn 😀

zuzankast.
autor
13. srp 2009

Katusko to si musel malý krásně užít viď? Pamatuju se, když sme byli v Italii se segrou, které byl rok, strašně se jí líbilo moře - ty vlny, snažila se jim utéct 😀 samozřejmě ještě s maminky oporou 😉

pejtho
5. črc 2012

Ahoj maminky, měla bych prosbičku na téma děti pod stanem 🙂
Rádi bychom během léta vyrazili na jednu noc na Lipno. Jenže se nám za jednu noc nechce platit drahý hotel nebo penzion a i pochybuji, že bychom na poslední chvíli ještě něco sehnali.
Takže mě napadlo ustlat si jednu noc pod stanem. My s tím s manželem problém nemáme, jezdili jsme pod stan každý rok na vodu, takže vybavení máme celkem slušné.
Ale letos bychom sebou měli navíc roční dcerku 🙂
Nevím, jestli je to pro ní vhodné. V budoucnu určitě na dovolené pod stan jezdit budeme, ale právě nevím, odkdy je to tak vhodné...
Máte když tak nějaké tipy, co vzít sebou pod stan?
Upozorňuji, že bychom tam jeli samozřejmě autem a jen na jednu noc.
Díky moc 🙂

weri1
5. črc 2012

@pejtho tak my nestanujeme, ale s ročním dítětem bych jela hned 🙂 hlavně ať ji je teplo v noci a víc nepotřebuje 🙂

zelva
5. črc 2012

Já bych řekla, proč ne? Máme půlročního, se kterým jsme byli před pár dny na týden v chatce. Pod ten stan to chce teda vyčíhnout opravdu teplé počasí, jako je teď, aby bylo zaručeno, že v noci nebude zima. Ale jinak v poho. Možná na nějaký ten víkend v létě s prckem pojedeme. Máme velký rodinný stan, do kterého můžu dát postýlku, aby malý spal tam. A chce to oblékací spací pytlík. 😎

klara.t
5. črc 2012

@mysonka nemáš odkaz na to vaše ubytování v maringotce?

berenika39
5. črc 2012

@pejtho vůbec mě nenapadá jediný důvod, proč by to bylo nevhodné🙂. s petrem jezdíme od jeho osmi měsíců pořád někde (manža sport), a v létě nás ty hotely a pensiony už nebaví 😀 😀 tak stanujeme. poprvé byl v deseti měsících. první dva roky jsem brala fusak z kočárku (prcek je prcek), třetí sezonu dostal spacák jako my.
Zima nám nebyla snad nikdy, a když už mě se zdálo, že je chladno, tak petas spal jak sluníčko. Děti to mají jinak, nemají předsudky - jak jim pod stanem v noci může být kosa a tak, neřeší to, lehnou, utahaný z celodenního pobytu venku a spí...když bylo "zima", měl punčocháče a teplé ponožky, jinak jen punčocháče a triko s dlouhým. Jediný, co bych hlídala, jsou komáři - aby nebyli v tom prostoru, kde spíte, protože tebe to vzbudí, oženeš se a plácneš, ale dítě se vzbudí ráno poďobaný. Máme ted druhý rok takovou tu tekutou mosyktieru, okolo vchodu, zipů...pohoda. Takže doporučuji nějaký dobrý repelent.
Pokud jen jedna noc, stačí vlhčené ubrousky, fajn jsou petky s obyč. nebublinkovou vodou + kuchyňské utěrky. Tím se vyřeší kde co 😀 😀 .
Petrovi jsem vždycky brala něco z domu - plyšáka, aby mu bylo příjemněji ....
Letos má baterku, knížku, zaleze, "čte", nás nepotřebuje a my si opodál sednem ke grilu a vínku. Takže za mě určitě ano, pro větší děti jsou to super zážitky, ten náš pak dva dny mluví ze spaní🙂))

pejtho
6. črc 2012

@weri1
@zelva
@berenika39
Holky díky za pomoc, tak doufám, že letos opravdu vyrazíme.
Ono je to těžké, protože cokoliv, co chceme udělat komentuje tchýně, tak že jsme se zbláznili a manžel z toho má pod jejím vlivem pak obavy. V půl roce jsme jeli s malou do Rakouska na hory a letos v červnu v 10ti měsících jsme byli v Řecku a pokaždé jsem si vyslechla komentáře, že to není normální s malými dětmi cestovat.
A to jsme byli v penzionu a v hotelu, takže když jsem zmínila stan, tak jsem byla za nejhorší matku na světě 🙂 Ale tchýně se hold musí brát s rezervou.

Jinak chceme jet právě nějak na poslední chvíli, až bude hezké počasí, tak se sebereme a pojedeme. Tak nás snad nepřekvapí žádná zima. Jinak jsem si taky říkala, že vezmu fusak. Do auta můžu strčit plno věcí-pro jistotu a uvidíme.
Na tu tekutou moskytiéru se podívám-o tom jsem neslyšela. To je tedy něco jiného než klasický repelent? Ten jsme měli už v Řecku, tam bylo komárů požehnaně a naštěstí jsme přijeli bez ďobance 🙂
Holky a pod prckem necháváte normálně jen karimatku?

weri1
6. črc 2012

@pejtho já si myxslím, že karimatka a fusak stačí....tak bych to udělala já 🙂možná bych na karimatku dala ještě deku, ale fusaky jsou teplý

berenika39
6. črc 2012

@pejtho 😀 já jsem možná stará jako tvoje tchýně 😀 , a klidně ti říkám, že jste se nezbláznili, cestovat s dítětem je normální🙂. Oboustranně přínosné 😉
My máme ve stanu po námi molitanové matrace, je to příjemné, nespíš na tvrdém, ale je fakt, že to zabere dost místa v autě, jezdíme velkou dodávkou, tak nám to neva, hodíme je na dno auta, na to věci. Na jednu noc určo stačí karimatka.
Repelent je tady
http://www.lekarna.cz/repelent-predator-3d-spra...
Stačí trochu, funguje super.

ivetaskorepova
25. čer 2014

jen jedte taky jedeme uz v utery bez chlapu beru cestovni postylku a fusak a je nam 6 měsícu moc se tesime.jedeme do sedmihorek je tam uplne vse i mikrovlnka takže užasny jen mě stvou že se neda do chatky treba na 3 dny kdyz neni pocasi na stan .nevite neco podobneho kolem nymburka tak 50km

jana_x
4. črc 2014

Tak 3 měsíční dítě do stanu v cestovní postýlce v pohodě, to bych se nebála. Tak malé ještě moc nevnímá okolí, my teda byli tehdy s 10 měsíční ve stanu a to už vnímala stan a byla to katastrofa. 2 noci tam prořvala, bala se asi a 3. noc jsme se sbalili a vyrazili do hotelu - tam se nebala. Ael 3. mesicni nebude nic vnimat, takze stan zvladne v pohode 🙂

novynka
3. črc 2016

ahoj, díky za tuto diskuzi a asi se blbě zeptám... chceme strávit jednu noc pod stanem s tříměsíčním miminkem, nejspíš by spalo na matraci, ve fusaku a pod dekou, myslíte, že teplota cca 14 st v noci bude v pohodě? a má být jasno bez deště

ewiskol
12. črc 2017

Jsme se teď vratili z dovolené, ve stanu, mimčo máme 2 měsíční, všechno v pohodě, chrupkal v korbičce od kočárku, do té jsem ustřihla molitan 3 cm, protože se mi zdálo, že to tam má na takové dlouhé spaní tvrdé, dali jsme pod něj radši i monitor dechu, který doma používáme, oblečený v overalku jako doma + mikina, ve fusaku, který ale není zimní, večer rozepnutý, jak se ochlazovalo, postupně jsem zapínala a nad ránem přes něj házela deku, spinkal lip než doma, koupali jsme v lavorku u stanu v pitné vodě, protože v kempu moc teplá netekla, ohřáli mi v kiosku v rychlovarce, komáry jsme vymlátili večer a poštípaný není, přes den byl v kočárku, tady jsme dávali síťku proti hmyzu hlavně kvůli vosám. Ocenila jsem nepromokavou otíratelnou přebalovací podložku, a dost látkových plenek "pod hlavičku" neboť člověk na takového prcka nevypere. Dudlíky jsme myli v koj. vodě, kde mají kuchyňku by šli i vyvařit, nebo sterilizovat v mikrovlnce u nás bohužel nebyla, tak jsme házeli na pár minut do vroucí vody, kterou jsem dostávala v kiosku na koupání. Hlavní miminko nepřehřát ( nenabalit na noc moc!) ani neprochladit. Hezkou dovolenou všem!

ewiskol
12. črc 2017

Ještě jsem chtěla připomenout na spaní tlusté ponožky ev tenké rukavičky a tenkou čepičku, ruce nohy nejvíc prochládají a přes hlavu se ztrácí hodně tepla.