Dovolená Řecko s ročním dítětem - Korfu nebo Kréta

verusch
10. čer 2019

Ahoj, doporucil by někdo kam s ditkem 13 mesicu

makronka222
10. čer 2019

Kreta. Nenatrefis tolik na vichr od more, kdyz tam v noci probehla burina (na korfu jsem vzdycky mela kliku na vitr hnusnej, na krete nikdy) kreta mi prisla vic vybavena na vsechno, vic moznosti. S 2r jsme byli kreta,
Cestovali mhd, pucili si auto i se placali na hotelu

verusch
autor
10. čer 2019

@makronka222 a kde jste byli

jaja01k
10. čer 2019

@makronka222 A já mám s tím větrem opačnou zkušenost. Na Korfu ani vánek, na Krétě vichr, že se pár dní vůbec nedalo jít na pláž.

deninka87
10. čer 2019

Já doporučuji Krétu, byli jsme tam na svatební cestě a další rok jsme tam letěli znovu a můžu říct, že to byla úžasná dovolená, spoustu krásných míst jako je Elafonisi, Vai, Balos, Chania a další, prckovi se tam určitě bude líbit 🙂 chce si to hlavně půjčit auto, pokud nechcete být jen u hotelu

pettrus1210
10. čer 2019

@verusch a ja bych řekla, že Kreta nebo Korfu je jedno, záleží na hotelu, aby vám s prckem vyhovoval.

dor
10. čer 2019

Já jsem třeba Krétu zavrhla kvůli větru. Letíme na Zakynthos.

verusch
autor
10. čer 2019

@dor tam jsme byli v loni na svatebni cesta a uplne super

kami1984
10. čer 2019

Byli jsme na Krétě, syn měl 15 měsíců, kousek od Agios Nikola os. Vřele doporučuji, byli jsme na 2 výletech, na pláž chodili k 5*hotelu. Vítr jsme nezažili, jen slabý vánek.

kami1984
10. čer 2019

@dor Zakynthos je absolutní špička, půjčili jsme auto a 5 dnů jezdili sem a tam. Chceme s wtam zase vrátit 🙂

verusch
autor
10. čer 2019

@kami1984 muzu se zeptat v jakem hotelu?

gracinka7
10. čer 2019

Byli jsme na Krétě jednou a nikdy víc. Špinavé moře, pláže, město, prostě hnus... Ještě nikdy jsem nebyla v horší destinaci než je Kréta.

kami1984
10. čer 2019

@verusch tak to teď nevím, ale byl to hotel nižší kategorie, znovu bych tam nešla, byl tam strašný kopec 🙂) mrknu na fotky a napíšu název, je to 7let

paladinka
10. čer 2019

@kami1984 ja byla jednou v hotylku v Bali na Krete a byl desnej 😀 ale proste takovej reckej kolorit...

kami1984
10. čer 2019

@paladinka asi tak nějak to bylo i toto ubytování 🙂 laděno do zelených tónů🙂)

marketa1218
11. čer 2019

Nám se na Krétě taky moc nelíbilo, moře bylo špinavé a také jsme chytli silný vítr, Korfu teda za mě lepší.

barborka09
11. čer 2019

@verusch Byla jsem 2x na Krétě a 2x na Korfu. První Kréta děš - celých 11 dní foukalo tak, že se nedalo být na pláži - zvedalo to písek, který šel do očí. Takže já byla dost zklamaná. Podruhé to bylo lepší, pouze příjemný vánek, takže to u mě trošku napravilo tu hrůzu z první návštěvy. První Korfu - nádherné počasí bez jakýhkoliv větrů, moře úžasné. Druhá návštěva poklidný vítr, akorát jedno odpoledne se přihnal mrak, popršelo s velkým větrem a byl zase klid. Já osobně kdybych měla rozhodnout tak volím Korfu. Ale ono to je taky o části ostrova kde člověk vyrazí. Jsou místa kde jsou ty větry častější než na jiné části ostrova. No a co si budem povídat, počasí prostě neovlivníš. Já mám posledné roky pocit, že kam přijedu, tam aspoň na jeden den přivezu déšť. Tak přeju šťastný výběr a ať se dovolená vydaří.

verusch
autor
11. čer 2019

@barborka09 to znam :D kam jedem se neco pose.re kdyzbjsme jezdili na vodu jeden rok se srazi kamion s pendolinem plcestou zpatky vypadne nekdo z vlaku jedem di parize je tam utok v lonu svatebni cesta den ored odjezdem se zriti skála navagio :D clovek si nevybere

marcicek84
15. čer 2019

Kreta je vic vetrny ostrov nez Korfu,ale nerekla bych ze to je na zavadu...Kretske hotely mi prijdou lepe vybavene nez ty na Korfu,ale zase jet na Korfu je kratsi...nemyslim si,ze je spatna volba ani jeden z uvedenych ostrovu,osobne mi vice k srdci prirostla Kreta,paradoxne jsme na ni s dcerou nebyli,brali jsme ni na Korfu a Zakynthos a vitr zadny velky nebyl na Krete opravdu nekdy fouka dost,totez plati o Kosu a Rhodosu. Letos ji bereme na Rhodos,ale na zavetrnou stranu ostrova,takze pokud vyberete vetrnejsi ostrov,doporucuji zavetrnou stranu ostrova,pokud jedete s malym ditetem (chce to hold procist recenze)

marcicek84
15. čer 2019

@marketa1218 vidis a my zas meli spinavejsi more na Korfu,myslim si,ze to je i o vyberu letoviska,kdyz jezdime na plaz ocenenou modrou vlajkou cistoty (blue flag) tak more je vzdy krasne...Treba osobne nejvetrnejsi ostrov mi prije Kos je to horsi nez na Krete,vsichni nespokojeni,takze se mu zatim vyhybame a kdybychom jeli tak zase na zavetrnou stranu ostrova....Ony ty moc male deti nemuseji prave ten vitr moc dobre snaset,muzou mit i zanety stredniho ucha z toho...

marcicek84
15. čer 2019

@marcicek84 nejhezci mi pro male dite takez prisel Zakynthos,my byli v hotelu Tsilivi beach a plaz Tsilivi ma modrou vlajku cistoty....pak jsme meli levnejsi rldinny hotylek na Korfu Cooee Albatros (ted je po rekonstrukci) a taky vyhovoval,jen 2 dny to more nam prislo spinavejsi,nevim cim to bylo,mozna morske proudy...pro mensi dite ja ale lepsi ten na Zakynthosu,protoze tam bylo i brouzdaliste pro msle deti...

marcicek84
15. čer 2019

@verusch je posledni odpoved mela byt pro tebe

tanak
15. čer 2019

Byli jsme loni na Krétě, mladší dcera měla 14 měsíců a až na hnusné špinavé letiště všechno supr. Nefoukalo vůbec. Byli jsme v tomto hotelu: https://www.fodelebeach.gr/. Hotel je skoro na "samotě", ani jsme nepujcovali auto a nikde nejeli.