Dovolená v Řecku, Španělsku

hhranolka
25. říj 2017

Jdu na radu, 7 let jsme nebyli u moře. Příští rok bych už opravdu chtěla, tak jsem začala hledat .... Jsem ale dost překvapená z cen na 10dni 2dospeli a 2 děti ( 2 a 6 let)... Za 50tis hrůza největší a za 90tis to co se mi moc líbí.... Prostě síla... To opravdu všichni dáváte takové částky za dovolenou? Já dokážu šetřit max 10tis měsíčně, takže představa, že šetřím 5-9mesicu, abych mohla na 10dni k moři je šílená :(
Tak prosím máte nějaké tipy na dovolenou? Hotel u moře s dětským bazénem???

tifanyt
15. lis 2017

@hhranolka Pak bych fakt volila Řecko nebo třeba Mallorcu?
Letos mě ceny taky dost nemile překvapily. Také jsme původně chtěli all incl. do Řecka.
Jenže naše požadavky: 4* hotel, bazén vč. dětského brouzdaliště, do 200m od pláže, rodinný pokoj 2+2, ideálně v půlce června, ale můžeme i zkraje června. A cena do 45tis max....a kde nic, tu nic...
Před dvěma lety jsme byli v hotelu Mikri Poli na Kosu za 42tis vč. pojištění a parkování na letišti. Letos se mi o něčem takovém mohlo zdát. Takže jsme se rozhodli to zkusit po svém bez CK 🙂

renap
15. lis 2017

@tifanyt
Ty ceny jsou fakt šílený a rok od roku horší. My byli před třemi lety na Zakynthosu za 45 tisíc a letos stejný hotel,stejné složení,stejný termín 89 tisíc-co to jako je? A lidi to kupují,řecko bylo letos vyprodané,nedaly se sehnat lasty-nebyly letenky. Dokud lidi budou ochotný takto předražený zájezdy kupovat,tak proč by cestovky nevydělávaly,že jo. Hledám teď na příští rok a je to teda síla,strašně zdražilo i to Turecko,zřejmě zase poletíme z Německa,protože já za dovolenou fakt nejsem ochotná dát 80 tisíc.
A co třeba Bulharsko? Nám se tam tedy vůbec nelíbilo,hlavně tedy nevyšlo počasí,ale spousta lidí si to chválí,a jestli nejste náročný na jídlo,a chcete fakt jenomležet u hotelu,tak by se asi něco za slušný peníze sehnat dalo. Ale to počasí tam je tedy sázka do loterie,a moře taky nic moc.

tifanyt
15. lis 2017

@renap
Bulharsko na válendu možná pro @hhranolka? Ale také me odrazuje to moře, počasí a i pohled na hotely a pobřeží. Je to poslední dobou populární, ale pro nás to není. My chceme i cestovat 🙂 Půjčíme si vždy i v Řecku třeba na 3 dny auto a objíždíme ostrov. Za poznáním i za koupáním na jiných plážích. Máme sice all inclusive, ale nenecháváme se tím limitovat. Abych se netvářila - na all inclusive jsem byla všeho všudy 2x 🙂 Mám radši trošku aktivnější dovolené, ale prostě nechat se trochu hýčkat, nemuset vařit a nepočítat peníze za pití je moc fajn 🙂

tifanyt
15. lis 2017

@renap
Mě se teď jako nejlepší varianta jeví právě to Španělsko.
Ještě jsme zvažovali Toskánsko -pronájem domečku. Od moře cca 30km. Jenže jsou na to děti ještě malé. Chtějí se cachtat v moři a v bazénu a užít si nějakou zábavu. Takže cestování po Toskánsku by je asi moc nenadchlo 🙂 Možná až budou starší, než pojedu jen já s manželem.