Dovolená Řecko x Chorvatsko. Máte tip?

andrea93133
8. dub 2022

Ahoj holky,
kvůli ZT který jsem teď prodělala přemýšlíme nad dovolenou (vím že už je celkem pozdě), ale už vážně potřebujeme někam vypadnout, vypnout, o nic se nestarat.. snad pochopíte 🤷‍♀️ uvažuju o Řecku samozřejmě letecky nebo Chorvatsku autem. Dáte mi sem prosím tipy na rezorty v těchto dvou destinacích kde jste byli spokojené s ubytováním, jídlem a hlavně kde mají malé děti (ani ne 3 roky) o zábavu postaráno? Děkuji moc 😊

zanett
8. dub 2022

@andrea93133 Proboha, ja doufam, ze jeste pozde neni?! Ja taky koukam po dovolenych, posledni dovolena se odehrala v r. 2019, takze ted uz fakt lezu po zdi, chybi mi slunicko atd, ale vybiram a vybiram a doufam, ze nepreberu....promin, ze ti muj prispevek nepomuze, jenom jsem se vydesila, kdyz pises, ze je pozde...

nazka
8. dub 2022

@andrea93133 Samos blue style resort. Krásná pláž přímo u hotelu, dětské hřiště, super jídlo, brouzdaliště. Celkově krásný ostrov.

levandule_k
8. dub 2022

My jsme loni řešili Chorvatsko, asi týden před odjezdem, protože jsem řešili, aby ta země náhodou nezčervenala nebo nezčernala. Takže si myslím, že máš z čeho vybírat 🙂 konkrétní tip nemám.

andrea93133
autor
8. dub 2022

@levandule_k týden před odjezdem? Vždyť už teď je tam většina hotelů a campů obsazená, hlavně teda v sezóně, na červen a září tam ještě nějaké termíny jsou 🤔

andrea93133
autor
8. dub 2022

@nazka to vypadá krásně, děkuju za tip 😊

andrea93133
autor
8. dub 2022

@zanett no hlavní sezóna už nic moc 🤷‍♀️ ještě tam něco málo je, ale žádná sláva už to není 🤔

levandule_k
8. dub 2022

@andrea93133 My jsme jenom 2 🙂 Nám šlo o to jet k moři, původně jsme chtěli Řecko, ale to začalo měnit barvu, a to bychom museli do karantény, protože jsme nebyli očkovaní. Jako bylo to hodně přebrané a věděli jsme, že si nebudeme vybírat a budeme brát to, co je. Takže jsme našli menší penzionek, skromnější na jídlo, ale byl nově zrekonstruovaný, takže zařízení bylo ok. Gastronomii jsme si dopřáli tak, že jsme chodili na obědy. Jeli jsme v půlce srpna. Možná jsme měli víc štěstí, jak rozumu. (Respektive zájezd nám našla známá, co dělá v cestovce.)

Jako dítě jsme byli okolo Zadaru, rodiče měli auto, tak jsme to víc projezdili, nám se nejvíc líbilo v Zatonu, byl tam animační program (aerobic a spoustu stánků se zmrzlinou), ale vařili jsme si sami. Dívej se na to optikou 90. let, asi 9 letého dítěte, teď už to bude asi jiné. I když mi přijde, že animační programy, hotely s dětskou hernou víc frčí, tam kde jezdí německá klientela.

zuzineckah
8. dub 2022

@andrea93133 do Chorvatska se autem vůbec nevyplatí jezdit. Je tam spousta rezortů, pokud chceš vyžití pro děti, 3 letiště s dobrou dojezdovou vzdáleností. My tedy v CRO hotelové služby nevyužíváme, máme to pořešené jinak, ale co vím, tak je to slušné a dá se tam prožít krásná dovolená. Byli jsme i v Řecku, pozdě určitě není, my se loni sbalili doslova ze dne na den na Krétu, vše ve vlastní režii a bylo to super👍

andrea93133
autor
8. dub 2022

@levandule_k no s tím očkováním máme taky "problém" jelikož taky nejsme očkovaní a kvůli dovolený na to jít nechci, takže je i možný že budeme nakonec dřepět doma a to už se asi fakt zmagořim 🤯 být jen dva tak bych taky riskovala a prostě vyrazila, ale s malou musíme hodně plánovat a přemýšlet i z důvodu nesnášenlivosti auta (bleje celou cestu a pak je jí ještě den zle tak úplně taky nevím jak by zvládla ještě letadlo). Ale jelikož má atopák mohlo by jí moře trochu pomoct 🤷‍♀️ nepotřebuju extra luxus i když all inclusive by byl samozřejmě super, nevadilo by mi ani vařit 😊

andrea93133
autor
8. dub 2022

@zuzineckah no je fakt že je to celkem darda no, jen za cestu jsem počítala cca 10k 🤷‍♀️ a pak je to cena hotel od hotelu nebo od campu a taky od služeb. Co máme malou, potřebuju mít všechno naplánované a mít dost času na přípravu, takže sbalit se že dne na den u mě už nepřipadá v úvahu 😅

zuzineckah
8. dub 2022

@andrea93133 při dnešních cenách benzínu je to úplná blbost 🙂) Já jsem to jen tak cvičně hodila do viamichelin, kde mám zadané přímo naše auto a cesta kousek za Split vycházela na 18 tisíc s poplatky... Letenky do Splitu jsem včera koupila za 8500,- pro 4 (z Vídně). Sice z Vídně, ale i tak se mi to vyplatí víc. A hlavně - lítáme i když je cena za jednu letenku 6k (Pha), protože prostě 1,20h a 11h na cestě je sakra rozdíl. Autem jsme to vzdali asi před 3 lety.

blue108
8. dub 2022

@zuzineckah 🙂 tohle mě fakt rozesmalo, letenka z Vídně do Chorvatska je velké části obyvatel ČR platná jak mrtvému zimník. Než dojedu do Vídně, s časovou rezervou, odbavim se, už jsem autem na HR hranicích. Z Prahy bych to pochopila, pokud bydlím u letiště

blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzineckah
8. dub 2022

@blue108 ano, z domu to máme 4 hodiny od zavření brány po nohy na pláži, bydlíme 40 minut od Ruzyně. S Ryanair do Zadaru se to dá zvládnout za par šupů (my ale létáme do Splitu, kam Ryan z Phy lety nemá a se Smartwings nás malokdy vyjdou letenky pod 6k za jednu zpáteční). Proto jsem to psala. Možnosti jsou, Vídeň je třeba pro cele okolí Brna a JMK mnohem dostupná velice snadno. I z Prahy se dá do Vídně dostat bez problémů třeba vlakem, až na letiště. Pokud si zarytý fanda auta, tak hurá na to, jestli ti ten čas a peníze za to stojí. Tankem rozhodně nejezdime, a byť ten náš povoz něco sežere, je to benzin, tudíž levnější možnost než nafta. Poplatky jsou pro všechny stejné (ty byly zahrnuty v těch 18k), na těch nic neušetříš ani kdybys jela na motorce…

andrea93133
autor
8. dub 2022

@blue108 nám by se to z Vídně moc nevyplatilo, jsme ze západu Čech 😊 na Falkensteiner jsem koukala a když jsem to propočítala vyšla by nás stejně celkem luxusní dovolená v Řecku se vším všudy na víc dní 😁

blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrea93133
autor
8. dub 2022

@blue108 no je to šílený na to že je to "blbý" Chorvatsko 😁 ještě jsem přemýšlela nad Hotel Camping Oliva u Rabacu, jsou to jen takové chatky, musela bych vařit, nebo chodit do restaurace, vyšlo by to asi cenově nejlépe a lidi to tam celkem chválí, ale nevím jestli by tam právě bylo využití pro malou 🤔 a na druhou stranu all je all že jo 😁

blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
felixfelicis
8. dub 2022

My byli v tom Pakostane s 1,5 r., je tam pidibazenek, nekolik hrist, animace kazdy vecer, po arealu chodi mistni maskot, ktereho deti milujou. Deti obecne tam bylo dost, i malicka miminka.

malanoha
8. dub 2022

Proč pozdě? Běžně každý rok objednávám Chorvatsko nebo Řecko na červenec max měsíc předem a ještě se nám nestalo, že by nebylo z čeho vybírat...

monika3456
8. dub 2022

@andrea93133 Řecko nebrat, kamarádka tam žije a máme tam i rodinu. Hotový covid fašisti, pokud si nechcete napichat 4 vakciny, Řecko bych nejela, už kvuli jejich přístupu. 2018 jsme byli na Chalkidiki a nebrat ani all inclusiv, vůbec se nevyplatí, hladověli jsme. Nemusím ani Chorvatsko, ale kdybych si měla vybrat, volim Chorvatsko.

zuzineckah
8. dub 2022

@monika3456 to od kdy?? Byli jsme loni v cervenci a ag test byl jediný požadavek, i to jen na mne protože manžel měl prodělaný covid a děti do 12 let nemusely mít nic… byli jsme na Krétě, resort 4*, AI, jídlo bylo vynikající a dostatek.

badyr
8. dub 2022

@andrea93133 měli jsme svatbu na Zakynthosu a ten ostrov mi přijde pro děti ideální. Co se Chorvatska týče, byli jsme 2 roky zpátky v Umagu a byli jsme velmi spokojení.

blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
blue108
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzineckah
8. dub 2022

@blue108 v Chorvatsku hodně záleží na lokalitě, obecně kempy jsou super, protože jako výjimky mají v Chorvatsku své pláže 👍Akorat čím níž, tím lepší počasí, resp.stálejší. Proto rádi míříme až za Split

felixfelicis
8. dub 2022

@blue108 aha, pardon, v Pakostane jsme byli predloni, loni to bylo Petrcane😅😅 Tudiz predchozi recene neplati😀
Kazdopadne Pakostane je pro deti asi jeste lepsi, je tam i pisecna plaz.

ileni
8. dub 2022

@andrea93133 olivu v rabacu nebrat. Nejhorší dovolená co jsme měli. U chatek píšou 2 loznice, ale jedna je přístupná jen z venky. Což je s dětmi docela problém, když chtějí v noci na záchod...zaměstnanci ubytování mezi klienty, v noci strasny bordel...