Dovolená s 3letými dětmi u moře (golfky, zkušenosti)

kimby
17. dub 2013

Mile maminky, prosila bych o radu ty, ktere maji zkusenost. Min.rok jsme byli s 2,5 letou dcerou u more a ac jsme jiz od 2let nevyuzivali vubec golfky, na dovcu jsme je vzali a bylo to spravne rozhodnuti, mala si hovela(ve 2,5 letech zjistila,ze povozit se je fajn), kdyz bolely nozky, vecerni 'couranicko' nebo i na plazi se v nem vyspala. Letos ji na dovolene bude 3 a ctvrt, golfky od lonske dovci opet nevyuzivame, nicmene, jak to vase deti zvladaly?Nebo meli jste jeste golfky na dovcu?Moc si neumim predstavit,kdyz se vecer pujdeme projit (preci jenom na dovolene panuje jiny rezim) a bude unavenejsi,nosit ji treba v rukach, na krku apod. Nerada bych byla nekde za exota 🙂 jak na plazi vydrzely deticky ci jak jste nastavili rezim+zabavu ( v ramci rodiny s ditetem?)...Dekuji predem za odpovedi.

zdezli
17. dub 2013

Ahoj, dcera bude na dovolene bez kocarku, mame jeste v te dobe dvouleteho klucinu a v kocarku bude on. Ale mame skate, takze v pripade bolavych nozicek jezdi na nem. Ale rozhodne na dovolene dodrzujeme poledni klid, obe deti po obede spi, aby byly i vecer fit. Preci jenom voda unavuje a v polednim horku je stejne lepsi se schovat 😉

blahova_andrea
17. dub 2013

my byli s dvouletou bez kočárku a zvládli jsme to docela dobře. když boleli nožičky, tak se poponesla na koníka a nebo se jí na konci slíbila nějaká odměna a capkala jak divá 😀 na pláži spala normálně na dece pod slunečníkem. večer jsme venku nikdy nebývali tak dlouho, aby se jí chtělo nutně spát. i my jsme byli dost unavení. měli jsme dva divochy a já ve byla ve 4.měsíci. jestli budete za exoty vůbec neřeš. je to vaše dovolená, váš společný čas a vy si to zařiďte podle svých možností a potřeb, aby jste si to co nejvíc užili 😉

sarunatko
17. dub 2013

My jsme byli loni s roční dcerkou poprvé u moře a režim jsme měli stejný jako doma. Po obědě spinkala a večer šla spát kolem osmé, ona stejně dýl nevydrží, po osmé už mě tahá do postýlky, že chce spinkat. Já bych neřešila, jestli budete nebo nebudete za exota, prostě když se rozhodnete vzít dítě na dovolenou s sebou, tak se mu budete muset trochu podřídit. Jestli nemáte problém s místem v autě, tak bych golfky vzala, ono to tolik toho místa nezabere a jistota je jistota.

hav81
17. dub 2013

My když jsme byli s 3letou dcerou u moře,tak jsme golfky už neměli.Začala chodit do školky,tam hodně chodí na procházky a tak jsme jí trénovali na delší trasy už na dovolené.Přes poledne jsem byli většinou schovaní-sluníčko bylo fakt silné.Nebojte se,že by ste byla za exota.V Itálii vozí daleko starší děti v kočárkách a ještě mají dudlíky 😝 Naše děti a i my jsem z toho byli paf.

martinasamkova
17. dub 2013

Ahoj, my jsme byli vloni v Itálii a mladší nevl.dceři byly v tu dobu 2 roky a 4měsíce. Na pláž jsme to měli kus cesty (cca 500m) a ušla to jak tam, tak zpátky na oběd a spinkání bez problému a nějakého pobrekávání. Za pár dní jsme začali být líní převážně my dospěláci a tak jsme jezdili autem 😉
Večer jsme chodili na procházky a na "promenádu" na zmrzku a courali jsme se cca 1-1,5hodinky a bez problému. A to podotýkám, že u vlastní biologické matky se dodnes vozí v golfkách a všude jezdí autem, takže ani žádný trénink neměla.
Taky jsem se obávala, že nebude chtít chodit "po svých" ale nakonec to zvládla bez problému.. Kdyby ne, tak by manžel asi dělal nosiče.. 😉
Jinak ohledně programu jsme nic extra nevymýšleli a měli jsme klasiku: ráno vstávání kolem 8-9hod, hygiena + snídaně, procházka nebo odjezd na pláž, tam jsme měli soukromou pláž s lehátky a slunečníkem. Tam si děti hrály s bábovičkami a s manželem jsme se střídali ohledně koupání. Mladší chodila do moře se mnou a s manželem ta starší (5let). Před obědem jsme vyrazili "domů", pak si holky na hodinu nebo dvě zdřímly, nějaká svačinka, já jsem s tou starší četla nějakou dětskou encyklopedii nebo vyplňovala předškolácké grafomotorické listy a manžel si hrál s mladší dcerou. Kolem 15hod jsme buď šli opět na pláž nebo k bazénu a kolem 18:30 jsme šli "domů" na večeři a potom byla buď procházka se zmrzkou nebo čtení v postýlkách. Holky chodily spát skoro každý den kolem 20:30, 21hod.
Ať se Vám dovolená vydaří 🙂

alisek
17. dub 2013

já myslím že za exota nebudeš, když budeš využívat kočár, to je celosvětový trend, vozit dítě v kočáru ještě v 5ti letech (podle mě je to úchylárna), naopak pokud 3leté dítko bude chodit samo tak exot budeš 😀 😎
zkusila bych vzít místo kočáru spíš odrážedlo, to by ho mohlo bavit, ne

iluss
17. dub 2013

Já byla se dcerkou u moře, když jí byly přesně 2 roky a kočárek jsme s sebou nebrali a všechno uťápla v pohodě. Když jí bolely nožičky, tak jí tatík chvilku poponesl. Jinak přes poledne jsme šli vždycky na pokoj na hotel a tam si odpočinula, tak byla odpoledne zase čilá a večerku jsme jí protáhli, takže místo osmi hodin chodila spát až po desáté, ale nevadilo jí to.
Ono jde asi hodně na dítěti, jak moc je aktivní a jak moc je "pohodlné". Takže tříletému dítěti bych k moři kočárek už nebrala.

aktaka
17. dub 2013

Dceři bylo loni skoro 2,5 roku, když jsme byli u moře a bez kočáru si to vůbec neumím představit. Nechtěla totiž přes den v ničem jiném spát, a protože není dítě, které si klidně usne během hry, protože je prostě unavené, byli bychom bez kočáru nahraní.