Dovolená s 3měsíčním miminem - máte rady a zkušenosti?

finezuza
13. čer 2012

Hodně cestujeme a chceme v tom pokračovat i s mimčem. Malé budou v létě 3 měsíce a v srpnu jedeme na dovolenou do jižní Francie (poznávací cesta i pobyt u moře). Cesta autem, ubytování v mobilhome, jedeme i s rodičema. Byli jste na dovolené s tak malým miminkem? Prosím o vaše rady a zkušenosti, jak zpříjemnit dovolenou sobě i malé. Zatím plně kojím, tak se jen modlím, ať to vydrží.

katka37
14. čer 2012

@finezuza jéje já neřekla ,že jsi blbá ,já jsem jen řekla svůj názor ,že bych nejela ,naše mimi bylo totiž problematické od mala ,takže si to vůbec nedokážu představit ,víš.A nikdo tě nemůže odsuzovat ,je to jen a jen tvé dítě.... 🙂

misa_1
14. čer 2012

Ahoj, taky hodne cestujeme. S malym jsme byli v zime ve 3 mesicich v Rakousku na horach (stridali jsme se s manzelem na lyzich), v lete pak v 6 mesicich tyden v Italii, pak presun na druhy tyden rovnou do Chorvatska. Byly to nejlepsi dovolene, jen pil MM a spal nebo koukal. Zadne utikani, hlidani, zlobeni... 😝 Ale podotykam, ze je od narozeni fakt pohodar.
Urcite doporucuji presuny naplanovat na noc nebo na obvyklou dobu spanku. Ale nam prcek v aute vzdycky spal a do dneska spi lip nez v postylce 😎

finezuza
autor
14. čer 2012

@katka37 to nebylo na tebe, neboj 🙂 tak reagují někteří lidé z okolí, ale asi je to normální, že nechápou, že chceme cestovat i s mimčem a neměnit náš zavedený život. Je to podobné, jako když jsem oznámila, že sama jedu cestovat po Maroku, prostě jsem se sbalila a odletěla, to bylo komentáří - sama ženská v muslimské zemi🙂

michaela_2
14. čer 2012

ahoj, my jsme s malou byli na horách ( když měla 8 týdnů) a u rakouských jezer na in linech a turistice ( v jejích 4 měsících). Na víkendy tady po čechách jezdíme často. Zatím si na cestování s miminkem nemůžu stěžovat.......je pravda, že čím roste začíná to naopak být náročnější, protože už to nefunguje jenom na pricipu - najíst a usnout 🙂. Takže bych určitě jela. Jenom si doopravdy zjisti dopředu přesnou adresu nejbližšího doktora ( kdyby náhodou).
Zase chápu, že někdo si to představit nedovede, ale naše malá spinká od 2 měsíců celou noc ( od 8večer a budí se okolo 7 ráno), takže i v tomhle je to perfektní. Pokud to ale srovnám s jednou známou, které se holčička ještě v půl roce budí třikrát za noc, tak chápu, že myšlenka na nějaké cestování je jedna z posledních co jí asi zajímá 🙂. Každý je navíc jiný typ. My cestujeme rádi a dokážeme se tomu přizpůsobit i s malým miminkem.

hann83
14. pro 2014

Sice je to už dva roky staré téma, ale jsem ráda, že jsem na něj narazila. Dítko čekáme až za půl roku, ale už třetí. Starším sourozencům bude v létě 5 a 7,5 a moře milují, i my s mužem bychom moc rádi jeli. Tak si říkáme, že pokud se naše "trojka" narodí cca v půlce června, mohli bychom na přelomu srpna a září někam blíž do Chorvatska. Jsem ráda, že je tu víc maminek, které s miminky cestují. Uvidíme jak to bude u nás, to se nedá moc plánovat dopředu, ale třeba nám to vyjde 🙂

jitavrtule
11. led 2015

@hann83 naše "jednička" by se měla narodit na začátku května a když to půjde, taky bychom rádi někdy koncem srpna vyrazili do Chorvatska do apartmánu s spřátelenou rodinou s už poněkud odrostlejšími dětmi. Letos jsme se kvůli rekonstrukci nikam pořádně v létě nedostali, teď v zimě sice jedem na hory, ale já už si nezalyžuju...tak doufám, že to klapne! 😉