Dovolená s babičkou (4 roky)

hope18
23. zář 2018

Pustili byste čtyřleté dítě na dovolenou s babičkou, letecky na týden. Do hotelu na all inclusive? Zatím s babičkou sám nikde nebyl a s náma nejdál v Chorvatsku a to autem... Zajímaly by mě vaše názory a třeba i zkušenosti. Je jasný, že si to musíme s manželem rozhodnout sami,

lolam10
23. zář 2018

A chodi vase dite do skolky?tj.je zvykle byt bez vas?a mate v babicku duveru?ja bych ho pustila ale u nas hlida babicka kazdy tyden takze jsou na sebe zvykli a verim ji na 100% co se tyce zajisteni bezpecnosti meho ditete...a jinak ja bych radeji volila dovolenou v CR-jednak kdyby se neco delo tak je to jednodussi a taky nejsem moc priznivec deti u more,moc z toho nemaji a furt je clovek musi hlidat a mazat atd. ale ja muzu byt bez more klidne 10let takze to mam jednoduche☺tak at se dobre rozhodnete☺

jaja01k
23. zář 2018

Já bych pustila. Ale naši kluci jsou na babičku hodně zvyklí, na dovolené už s ní byli, sice zatím jen v ČR, ale ani do zahraničí bych se nebála.

hojda
23. zář 2018

domluví se případně babička v cizině při nějakých zdravotních komplikacích?

swetlusska
24. zář 2018

Jestli není dítě moc zvyklé, tak nepustila. Počkala bych dokud nebude zvyklé na školu, na babičku, na cizí prostředí...a pak možná ano, po ČR. Mě už taky nabízí rodina, že mi ho "vezme" na týden, na pár dní apod., ale nevěřím jim a jejich výchovným metodám 🙂 takže mají smůlu.

konidana
24. zář 2018

S moji mamkou klidně, ale ona nechtěla tak malý na tak dlouho. Stačilo jí že u ní spalo přes víkend. Od 6 let si vždy jednoho vzala na týden do Německa.

pabka
24. zář 2018

Jestli je zvyklý být někdy bez vás pustila bych. Naše deti moře miluji a od malička jezdíme, užije si to.
Dcera byla v podobném věku s babičkou a dedou v Chorvatsku 14 dni (poprvé spolu sami) a byla bych bývala radši, kdyby letěli. Ale vše zvládli a dcera dodnes vzpomíná.

klea81
24. zář 2018

Hm, naše nevezme ani děti 7 a 10 let ☹️záleží, jak je tvoje dcera zvyklá být s babičkou

babanci
24. zář 2018

Já jsem babička a dítě mi dali. 🙂 Byly jsme spolu na ostrově Zakynthos, vnučce byly tři roky. Byla a je na mě hodně zvyklá, takže nebyl vůbec problém. Jen mamince se stýskalo. Jo a jsem mamka od mamky, takže jsem taková nějaká víc prověřená. 😀

zmrzlinka
24. zář 2018

Ne nepustila.Jen po ČR kde v případě zdravotních potíží si pro dítě dojedu.

petronelka20
24. zář 2018

Osobne bych svoje deti pustila, ale ony jsou uz asi od dvou a pul let mladsiho jezdit ke tchyne na jeden az dva vikendy v mesici. Ted byly treba o prazdninach tyden s tychyni na chate. Ale byt tebou, tak bych nejdriv zkusila, jak se dite bez tebe bude chovat, dala bych ho babicce treba na vikend a podle toho se pak rozhodla.

luj89
24. zář 2018

Ja bych se asi bala a pustila bych ditko jen po ČR nebo max po okolnich statech. Nebo co kdybyste jeli vsichni? 😉

bassetlady
24. zář 2018

To je individuální, s mojí maminou klidně kamkoliv, s tchýní ani na projížďku tramvají.

elisija
25. zář 2018

Ano proč ne, pokud spolu mají hezký vztah a dítě s ní vydrží tak proč ne. U nás to také tak funguje 🙂

nella18023
25. zář 2018

Já bych pustila 🙂 mám kolem sebe plno kamarádek, které své děti pouští s babičkou a dědou pravidelně na dovolenou a obě strany si to užívají.

hope18
autor
26. zář 2018

@hojda jj to se domluvi, to neni problem

hope18
autor
26. zář 2018

@babanci no prave, mamka od mamky 🙂 ale tohle je tchyne. Nechci k ni byt nespravedliva, ale mam pocit, ze si to predstavuje moc jednoduse...

hope18
autor
26. zář 2018

@luj89 to uz me taky napadlo, ale "nezabiju" ji? 🙂

nicol22
26. zář 2018

Tak já bych pustila klidně. Syn je zvyklý na obě babičky, přes prázdniny u nich tráví hodně času...navíc mojí máti je 45 let, takže pro ni je to brnkačka. Tchyně by si s ním už asi sama letecky netroufla, protože je nemocná
...

hope18
autor
26. zář 2018

Tchyni je lehce pres 70 a nebyla s nim ani v zoo. Max na prochazce u nas v dedine. Na dovolenou po CR nechce ani slyset, ale na dovolene na Mallorce nebo Bulharsku na all inclusiv si to maximalne uziji, nebo aspon ona si to mysli. A ja ted nevim, jestli to risknout a doufat, ze to dopadne dobre... Nebo jestli byt za zlou a nikam nepojede

kittyy17
26. zář 2018

@hope18 já jsem pustila čtyřletého na týden s babičkou do jižních Čech, do zahraničí bych nepustila.
Pokud tchýně není zvyklá s prckem jezdit ani na víkendy a dítě není zvyklé na ni bez rodičů, jak si představuje, že to zvládne??

kittyy17
26. zář 2018

@hope18 hlídá aspoň o vikendu, jako u sebe přes noc? Jestli je, tak bych nepustila ani po ČR...

nicol22
26. zář 2018

@hope18 no tak v 70 bych už asi měla taky strach...to se může stát cokoli a je to pravděpodobnější než u mladého člověka, zvlášť v horku...

kittyy17
26. zář 2018

@nicol22 to je taky fakt, co když se jí udělá zle a jak se o sebe čtyřletý kluk postará v cizině? Vždyť ji ani nezvládne zavolat pomoc...

bassetlady
27. zář 2018

@hope18 no tak v tom případě, nepustila.
Vždyť na sebe nejsou zvyklí, co bude dělat až si prcek druhý den vzpomene, že chce mámu. Asi těžko bude chytat letadlo. Představuje si to jako Hurvajs válku.

hannasweet
27. zář 2018

Hele pokud je ji již 70 a nebyla s malým ještě ani v zoo, tak jednoduše prostě ne. Pokud by měli vztah, byli na sebe zvyklí a babičce bych 100% věřila, pak nevidím důvod proč ne.

zmrzlinka
27. zář 2018

@hope18 za takovych podmínek bych dítě nikam nepustila

bayt
27. zář 2018

@hope18 A proč to musí bejt buď a nebo? Tak to nejdřív zkuste na víkend v ČR. Hlavně aby měla malou přes noc. Pokud to zvládne, tak v hotelu, kde se o ně postarají a budou tam i animátoři, to zvládne o to spíš. Jinak babičce, která hlídá pravidelně a zvládá to bych dítě vrazila s radostí, ba nadšením :D

merope
27. zář 2018

@hope18 A nedá se tam jet ve třech či čtyřech?