Dovolená s dětmi vlakem cca hodinu od Brna/Tišnova

blahova_andrea
2. led 2016

Prosím o tipy...Potřebuji sehnat ubytování na týden, v květnu, které bude vlakem z Brna či Tišnova cca hodinku cesty, apartmán s dvěma pokoji a kuchyňkou, kde je další jedno místo na přespání, vhodné pro malé děti, budeme mít tři 1,5-4r, bude potřeba parkovat dva kočárky, ideálně vyžití pro děti venku i uvnitř, možnost výletů...však to znáte 😉 Budu moc ráda za jakékoliv nápady, já si letos nějak nevím rady, když to není autem, tak je to dost omezující a nějak nevím odkud na netu začít 😅☹ Díky všem

veruska007
3. led 2016

Tak to bych jela asi do Olomouce, koukni na web s ubytováním, je tam toho hodně. Olomouc miluju, vlakem je to teda přes hodinu, ale asi nejlepší vyžití tam.

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@veruska007 je fakt, že tam jsem byla jen asi 3x a vždy na chviličku a nic jsem tam prakticky nestihla ☹

whiteswan
3. led 2016

Rožnov pod Radhoštem

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@whiteswan tak ten už je teda hodně daleko

babulinkab
3. led 2016

Moravský kras nebo Vysočina - ale bez auta to bude obtížnější

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@babulinkab v moravském krasu a vysočině jsem teď hledala dva dny, ale nic vhodného nenašla ☹ co je hezké, tak už je hůř dostupné bez toho auta

whiteswan
3. led 2016

Cesta o hodinku dyl nez pozadujes, ale zase vyborne moznosti pro lidi bez auta, pokud striktne trvas na max. hodine, tak bych zamirila na jih. Lednice, Mikulov, Modré hory či Valtice. To se bez auta docela da a ubytovani je v te oblast az nadbytek. Pak me napadla Jihlava. Ale tam je to nej autobusem, zas pokud budete mit dobre ubytovani, muzete absolvovat vic vyletu bez dopravy (mesto, zoo, aquapark, apod.).

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@whiteswan tak striktně to nepožaduji, nějaké přetažení času být může, ale s třemi malými dětmi o hodinu více už je dost 😉 na jihu už jsme byli, lednice a okolí je opravdu super lokalita, ale rádi bychom poznali i jiná místa 😉 jihlava mě napadla taky, ale v autobuse nám nebývá moc dobře, sestře vyloženě zle, takže delší cestu raději taky ne. no čím více lidí, tím víc požadavků a těžší hledání ☹

whiteswan
3. led 2016

@blahova_andrea My jezdili jako mali kazdy mesic 5-7 hod vlakem z Prahy az na jih moravy a byli jsme 4 deti od miminka az po 6 lete dite. 🙂

Me byva v autobusech taky spatne, ale cesty se student agency snasim dobre. A s touto firmou cesta do jihlavy trva myslim jen hodinu. Jinak me vazne nic lepsiho s dobrou dostupnosti bez auta nenapada.

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@whiteswan my s rodiči jako malí taky takto cestovali, ale dnešní děti už na to nejsou zvyklé. my sice cestovali vlakem často, ale teď mají dětičky zrovna období, kdy je pro něj problém v klidu dojet i do Brna, natož pak další dvě hodiny a x přestupů
tu jihlavu si nechám jako další možnost...už jsem prošla vysočinu, moravský kras, teď koukám teda olomouc

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@whiteswan každopádně díky 😉

veruska007
3. led 2016

@blahova_andrea My Olomouc milujeme, jezdíme tam, jak vyjde čas. Já tam i čtyři roky žila. Vlakem z Brna je to bez přestupů. Z nádraží se dá pěšky dojít do centra. Pěšky se vůbec dá dojít skoro všude, případně často jezdí nízkopodlažní tramvaje. Do ZOO se dá dojet nízkopodlažním autobusem, je tam i pěkná procházka ze Sv. Kopečku dolů... a někde se tam pak připojit na MHD. Jinak kolem centra je plno parků, kam se dá jít na procházku. Buď Flora a Smetanovy sady hned u města, nebo kousek dál za Velkomoravskou ulicí jít podél řeky. Anebo já ráda chodila k vojenské nemocnici, také podél řeky. Je to bývalý klášter, tzv. Hradisko. Je to kousínek a krásná procházka. S dětmi chodím i ke sv. Michalovi, což je kostel hned nad Horním náměstím - a uvnitř kostela je stará pustevna se studánkou. Takové tajuplné místo.

blahova_andrea
autor
3. led 2016

@veruska007 já si olomouc taky oblíbila a právě mě dost mrzí, že jsem z ní neviděla zatím moc. my se tam jen párkrát stavili za švagrovou, je to řádová sestra, byla tam několik let, ale vždy jsme tam byli jen na jeden den a v zimních měsících, takže žádné velké trajdání a objevování ☹ je tam krásně všude, je tam toho hodně, týden bychom tam krásně užili 🙂 s cestováním pak mhd a busama krátké trasy po okolí problém nemáme. teď teda koukám po nějakém tom ubytováním, co by splňovalo podmínky, co my byly dány 😅 pak teda zvažuju ještě tu jihlavu

78marcela
3. led 2016

@blahova_andrea nebo nas krasne Znojmo. Z Brna slabou hodinku busem, krasne prochazky narodnim parkem Podyji, nebo kolem reky Dyje, pujcovna dracich lodi, koupaliste Louka, vylet na Vranov, je nam nadherny zamek, moznost jet parnikem, no a krasne znojemske historicke centrum s rotundou a hradem se zachrannou stanici dravych ptaku, super je navsteva podzemi, jak pro deti, tak dospele, jizda vlackem..

https://www.youtube.com/watch?v=GQDyOkSMAkY
blahova_andrea
autor
3. led 2016

@78marcela Znojmo bohužel nekoukám, hodina busem je pro nás špatná ☹

veruska007
4. led 2016

@blahova_andrea Jj, držím palce, ať něco najdete. Jihlava také není úplně špatná, ale v porovnání s Olomoucí nemá šanci.

vanilkacka
4. led 2016

@78marcela Znojmo by byla opravdu skvělá volba. Mám to tam taky moc ráda a pro děti úplně ideální místo na dovolenou.

blahova_andrea
autor
4. led 2016

@veruska007 no časem toho snad pojezdíme více, teď se uvidí, co vybere skrz tu naši sestavu netradiční. až pojedeme příště, tak to bude s tatínkem jen jako jedna rodina a děti už větší, tak se zase bude shánět lépe 🙂
@vanilkacka já byla ve znojmě jako dítě, se školou myslím, pamatuju si právě rotundu 🙂 ale pro nás tedy pro tentokrát nedostupné. to spíš pak někdy s tatínkem autem, no.

78marcela
4. led 2016

@vanilkacka to jo. Navic je fakt krasne, za posledni roky velka zmena k lepsimu. Mam Znojmo moc rada.

andrisek123
4. led 2016

@blahova_andrea ja si mSlim, ze ten moravsky kras je ok. Naprihlak se muzes ubytovat u hrabenky v petrovicich. Kdyz pojedes vlakem z brna do rajce, tam je akorat nutne přestoupit na bus do petrovic, ale do budu se klidne i se trema kocarkama vejdes :D a hned vedle petrovic v okolnich obcich mas : sloup- jeskyne, koupaliste... veselice- rozhledna.. atd.. tyto obce jsou skutecne hned vedle a neni problem tam dojit pesky i s kocarky 🙂 . A nebo se ubytovat v tom sloupe, tam mas pak dobre autobusove spoje skoro kamkoli 🙂

blahova_andrea
autor
4. led 2016

@andrisek123 já na ten moravský kras koukala, ale žádné ubytování nějak nesplnilo naše požadavky. ještě tu mám otevřených pár odkazů, co se chystám projít...zkusím najít tu hraběnku v petrovicích a podívat se, díky

blahova_andrea
autor
16. led 2016

tak je rozhodnuto, jede se do olomouce, ten jen sehnat nějaké to ubytování. sladit potřeby tří generací je teda síla 😅

blahova_andrea
autor
23. led 2016

@veruska007 prosím tě nemáš nějaký typ na to ubytování v olomouci? já nějak nic nemůžu najít ☹ teda ubytování je tam dost, ale třeba skoro nikde není žádné dětské hřiště nebo koutek na dvorku nebo tak. nebo zas sociálky společné - to teda fakt ee 😅 apartmán se třemi pokoji se asi vůbec nedělá 😅 takže koukáme tedy apartmán se dvěma pokoji + dvoulůžkový nebo rovnou tři dvoulůžkové. to zas všude není k dispozici nějaký kuchyňský koutek nebo aspoň společná kuchyňka...no jako nevím, buď neumím vůbec hledat nebo je v tomto olomouc ještě nevyvinutá? 😕

hanule61
23. led 2016

@blahova_andrea Něco jsem Ti našla Andrejko, ale nevím, jestli Ti to bude vyhovovat:
http://www.e-chalupy.cz/severni_morava_a_slezsk...

blahova_andrea
autor
23. led 2016

@hanule61 díky moc, rozhodně se na to podívám 🙂

blahova_andrea
autor
23. led 2016

@hanule61 rozhodně jim jdu napsat a prohlídnout ty stránky víc, tyto jsem nekoukala, fakt díky

blahova_andrea
autor
2. led 2017

obnovuji diskusi. holky sestava stejná, jen tedy nová lokalita. olomouc jsme si užili 🙂 rok před tím to byla lednice. tak máte další tipy?

@78marcela
@vanilkacka nějaké konkrétní ubytování na znojemsku? 😉

78marcela
2. led 2017

@blahova_andrea s tim moc zkusenosti nemam, kdyz tu bydlime. Bydleli jsme s kamaradkama ze skolniho srazu tady http://penzionnamlyne.com a byly jsme max spokojeni. Ale je to 10km od Znojma, takze na vylety autem nebo vlakem. S ubytkem primo ve meste nemam zkusenosti.

vanilkacka
2. led 2017

@blahova_andrea Konkrétní bohužel i pro děti netuším. Jak pochazim odsud,tak vždycky hledám přes booking jen hotel na jednu noc,když jede manžel s kamarády za vinarskou turistickou. Naposledy byli velmi spokojeni v penziónu tuším,ze se to pořád jmenuje Victorie u ledního stadionu. Jako levnější varianta je třeba Kaplanka, nádherný výhled na řeku a mají tam i posezení s vínem.

blahova_andrea
autor
2. led 2017

@78marcela tak okolí kolem 10km by taky nebyl problém. ono jestli klapne znojemsko, tak se budu muset odhodlat autem 😅 tak to už by nemuselo být vyloženě ve městě.