Dovolená s dítětem v Dubaji. Máte zkušenost?

katayaa
26. zář 2011

Ahoj,

nemáte náhodou někdo zkušenost s dovolenou v Dubaji? Byla bych vděčná za jakýkoliv typ na hotel, který by byl vhodný i pro děti. Díky moc

kristi
26. zář 2011

@katayaa ja myslim, ze tam jsou vhodny vsechny, pry tam na deti jsou uplne uzasny....akze bych se fakt vubec nebala, my se chystame do Amway Rotana

katayaa
autor
26. zář 2011

A nevíš něco o stravování, většinou je max polopenze a bojím se, aby tam člověk pak za pití nenechal majlant🙂 Je mi jasné, že v Dubaji nemůžu očekávat nejlevnější ceny, ale... Zvažujeme Meridien Mina Seyahi Beach Resort. Vychází dobře i na tripadvisor. No , nevím, je to těžké rozhodování🙂

kristi
26. zář 2011

@katayaa za nás to vybrali kamarádi, se kterými jedeme, takže máme taky jen PP. kdybych mohla, vezmu si All, protoze vim, jak ty nase holky budou vsechno chtit. Primo v tom nasem hotelu pry skvele vari, taky vycteno z Tripu 😉 kdy chcete jet? my jedeme na prelomu listopadu a prosince

katayaa
autor
26. zář 2011

Kdykoli v listopadu, asi polovina. Oni právě all inclusive vůbec nenabízejí☹ Asi vědí , proč🙂 Já bych raději celkově třeba Mauritius, ale ten let s dítětem se mi moc nechce absolvovat.

kristi
26. zář 2011

@katayaa to jsme na tom stejne, ale 13h je silenost, to nedam...na Maur. jsem mela vybrany super hotel, meli tam i 9 jamkovy hriste, no sper.....tak az jindy...

dzej
27. zář 2011

ahoj holky,
a jely byste do Dubaje i těhotné? Já bych chtěla letět přelom listopad, prosinec, to budu cca 5měsíc...

katayaa
autor
29. zář 2011

@dzej určitě, proč ne? Už si nepamatuji, do kterého měsíce se může létat bez potvrzení lékaře, ale myslím, že do 6.?

dzej
29. zář 2011

@katayaa jj 4-7 měsíc je v pohodě. Teda podle mé dr. Spíš jsem si říkala ohledně případných problému, přece jen je to hodně daleko.... doktoři, nemocnice atd...

marrakech
4. říj 2011

@dzej jako tehotna jsem dost cestovala a i dal nez je Dubaj. Vzdy jsem mela dobre pojisteni a poradila jsem se se svym lekarem. Dubaj je z Prahy 5-6 hodin, to neni tak daleko. Ja tam byla v prosinci - dobry cas, neni takove horko - ve 3.mesici. Kdyby naaahodou neco, lekarska zarizeni jsou na vysoke urovni, maji tam i dost evropskych lekaru (byla jsem tam na testech ve 12.tydnech, tak to vim z osobni zkusenosti).

dzej
5. říj 2011

@marrakech jéé tak to děkuji za dobrou zprávu.... určitě to chce dobrý připojištění...pro jistotu. Díky 😵

binki
2. lis 2011

www.evropska.cz - tahle pojišťovna nám zaplatila téměř všechno, co jsme dali za léčbu rotaviru, který nám doslova posral dovolenou :D

kristi
2. lis 2011

@binki diky, mrknu na to......

binki
2. lis 2011

je to jednoduché, všechno jde sjednat online, tak ať ta tvoje dovča proběhne vpoho

kristi
2. lis 2011

@binki jj, o to se nebojim...my dost cestujeme, nam by se asi mozna vyplatilo to celorocni Optimal pojistne pro rodinu....zatim se nam nikde nic nestalo, ale clovek nikdy nevi

binki
2. lis 2011

:D takže dovča nebo stěhování?

kristi
2. lis 2011

@binki no dovca, ja z CR nikam nejdu....... to mozna az nekdy ve stari, az budou deti v pohode

zeleny_cajik
2. lis 2011

Dubaj s deťmi za nás rozhodne odporúčam 🙂 Boli sme v Atlantis the Palm, náš krpec tam bol ako malý princ, všetci okolo neho behali, usmievali sa na neho, všetko prepáčili... Pri hoteli je aquapark, ktorý majú hoteloví hostia zdarma počas celého pobytu, pláž je s miernym klesaním a vlny žiadne, takže sme si okolo hotela úplne vystačili, stále bolo čo robiť. Priamo v hoteli je aj lekár, keby niečo. Teraz čakáme druhé bábo, ale všelijako rozmýšľame... najradšej by sme v marci išli zas, ale uvidíme, ako to budeme zvládať. Bolo tam veľa rodín s úplne malinkými detičkami, tak okolo 3 mesiacov. Na jednej strane mi to príde záhul pre celú rodinu, takto sa presúvať, na druhej strrane, neviem si predstaviť, kde inde by mohla takáto rodinka mať viac pohodlia.

@dzej bola som v Dubaji na zač. tehotenstva, objednávali sme dovovlenku, keď som ešte tehotná nebola. Bolo to úplne v pohode, ani si neviem predstaviť bezpečnejšiu destináciu, hotel čistulinký, strava super... v 6. mesiaci som bola na dovolenke v Turecku, to bolo horšie, aj keď som si dala záležať na výbere hotela 😖

kristi
28. lis 2011

tak my dneska letime, mame toho tolik v planu, ze to snad nestihneme 🙂

binki
16. pro 2011

kristi - jak se Ti tam líbilo?

jana287
4. led 2012

@zeleny_cajik, som rada ze som ta objavila🙂... my ideme so 7 mesacnou dcerkou vo febr. do toho isteho hotela, chcem poprosit o info ak pomozes..neviem ci mam brat plienky, alebo ich tam niekde kupim, malu prikrmujem, cize vyzivy a pod. beriem,...v noci musim zohrievat mliecko vo flasi, tak neviem, ci mam zobrať ohrievacku flias (ak zoberiem, bude sa mi dat zapojit do elekt?)..a prosim ta da sa tam kupit voda pre dojcata, ktora sa nemusi prevarat? no som zufala☹...dakujem za info...

zeleny_cajik
4. led 2012

@jana287 ahoj Janka, vsetko kupis v Carrefoure, vodu, nutrilon, vyzivy aj plienky, tak ber iba na prvy den-dva. Priamo v hoteli kupis len drahe handry. Taxiky su lacne, do Carrefouru to je 10 minut, mensie obchody su aj blizsie, ale my sme chodili do obch. centra a spojili sme to s ostatnymi nakupmi. Pol litra vody na osobu mate v hoteli gratis v izbe, nam dali vzdy aj viac, ked videli, ze mame dieta. Maly pil vodu priamo z flase, neprevarenu a bol ok. na izbe je rychlovarna kanvica a zakladne riady, podla mna sa zaobides aj bez ohrievacky. Elektrina nie je 🙄 problem. My ideme 19. februara, ale do ineho hotela. Chceli sme istbsem, ale ideme s partiou a prehlasovali nas. Skoda 😉

zeleny_cajik
4. led 2012

Ten otraveny smajlik tam je omylom... Kojim pri pisani, resp. Pisem pri kojeni 😉

jana287
5. led 2012

zeleny_cajik dakujem za rychlu odpoved...upokojila si ma..fakt si neviem predstavit, ako by sme sa so vsetkymi vecami odniesli 😨 pozerala som aj web stranku hotela, ale tam taketo konkretnosti nie su...prosim ta a ceny (v tom Carrefoury) su ake? myslim len na veci pre malu (plienocky, vyzivy...)...teda ak si take kupovala pre svoje bejby...a peniazky si menila v hotel ci mimo?..my letime 8 februara, len na tyzden...podla toho co si pisala tam bude fajnovo...super, ze tam idete opat aj s partiou 🙂 ...nudit sa nebudete 😀 ...som zvedava, co napises o tomto druhom hoteliku, ked sa vratis...daj vediet... inak ty mas dve deticky? ked sa dojcite kolko mate mesiackou? ak si to hore pisala prepac ☹ ...beham ku malej tazko zaspavame a nemam cas si to az tak dopodrobna...

zeleny_cajik
6. led 2012

@jana287 mimo hotela su ceny uplne v pohode, restauracie este lacnejsie ako u nas, potraviny zhruba rovnako, plienky tiez. Tiez som kupovala vyzivy aj vodu a to boli zanedbatelne polozky oproti tomu, co minies v hoteli napr. na kolu alebo pivo. Jedno trojdecove pivo vyslo na 8 eur 😖 mate polpenziu ci len ranajky? Polpenzia sa oplati viac, mozes si vybrar 6 restauracii a.nemusis nikam vecer chodit, najma s dietatom to je vecer otrava. Ja mam dve deti, dvojrocneho syna a dvojmesacnu dceru, v case dovolenky bude mat 3,5 mesiaca. Takze so stravou sme teraz v pohode, mala je kojena a syn uz zje vsetko. Ale aj tam sa celkom fajn najedol, v restauracii mali vzdy nejake ciste masko, ryzu, dusenu zeleninu, tal tie vyzivy sme mu davali iba cez obed 😉 a peniaze sme menili v hoteli a potom v nakupnom centre, tam to bolo samozrejme vyhodnejsie. Co sa dalo, sme platili kartou.

marrakech
7. led 2012

Ahoj, se synem se za par dni chystam do Dubaje uz podruhe a vse je v pohode. Obchody lepe zasobene nez v CR, ceny podobne,nic moc s sebou nevozim, vsechno koupim az na miste. Naopak si vozim veci od tamtud. (hracky, obleceni, zdrave detske pochutiny,..)

jana287
9. led 2012

mame polpenziu....este raz vdaka za info...inak by som isla riadne nabalena..ideme dve baby (vlastne tri aj s mojou malou) 🙂 , taka babska jazda..snad to nejak zvladneme....dufam, ze let mala vydrzi...my mame nevyhodu, nakolko spinkame cez den malicko, 4 krat po 20 minut..a k tomu nam idu zubky...prisediaci v lietadie si uziju 😀 ...super ze tvoja mala je kojena..a syncek zje vsetko...o starost menej 🙂 este ma napadlo, zobrat nejake lieky, pre istotu...ale to sa asi poradim s pediatrickou...inak sranda teraz velke chystanie a dovca ujde ani sa nenazdame..zeleny cajik prajem krasnu dovolenku, a potom daj vediet ako bolo...ja sa urcite ozvem ...

janceh
22. bře 2012

Ahoj, mohu se jen zeptat, jak se Vám líbilo v Dubaji? 🙂 Zvažujeme, že bychom tam vyrazili s 9měsíčním synem, nejsem si ale jistá, jestli je to uplne vhodná destinace, resp. jestli je tam co dělat. S přítelem jsme oba spíše pro přírodu (Nový Zéland, Norsko...), tak mám trochu obavy, abychom tam z toho nebyli zklamáni, i když samozřejmě každá země/kultura má něco do sebe. Byli tam známí s 2letou dcerou a prý se tam docela nudili, protože na fakulativní výlety nemohli kvůli malé, tak byli pořád zavřeni jen na hotelu. Prý tam byl taky po celou dobu odliv, tak si ani nezaplavali. Uvítám jakýkoliv názor, případné tipy, co se tam dá dělat, resp. co bychom neměli opomenout.

Moc děkuji,

Janča

ivis
24. bře 2012

@janceh Dobrý den Jančo, z Emirátů jsme se vrátili před 14ti dny.Musím tedy souhlasit s vašimi známými, my jsme se tam strašlivě nudili(možná jen špatný výběr letoviska), a to patříme spíše k plážovým povalečům 🙂A kromě Dubaje, v podstatě se synkem na žádný výlet nemůžete-myslím tím jako jeep safari,výlet do Ománu...Co se týče koupání, tak my zase bojovali s velkými vlnami, jinak voda teploučká.

zmz
26. bře 2012

Dobrý den Jančo,
my jsme se vrátili z Dubaje asi před 10 dny. Máme dvě děti 3,5 a 1,5 roků. V Dubaji se nám líbilo moc. Cestovali jsme sami všude metrem nebo taxíkama. Navštívili jsme nejznámější místa a na hotelu jsme byli minimálně.Výlety,které pořádala ck opravdu nejsou moc vhodné pro děti. Ale třeba veřejná pláž(přesně si nepamatuji název) měla vedle obrovský nádherný park,kde bylo spoustu atrakcí pro děti 🙂. Jen osobně bych měla strach,že tam začne být ted hodně veliké teplo na 9 měsiční miminko na cestování....

jitinkat
4. dub 2012

Byli jsme v Emirátech již 5x ,vždy tedy buď na jaře maximálně do poloviny května ,nebo na podzim. V jiném období bych tam s mimi určitě neletěla -je tam moc teplo a uvnitř maji všude naplno klimatizaci.Poprvé jsme letěli ,když dcera měla 1 rok.Nebyli jsme přímo v Dubaji,tam jsme pouze přistáli ,ale jezdíme na doporučení do Emirátu Ras Al Khaimah.Jedeme se vždy ohřát a odpočinout ,není tam moc možností výletů -pouze návštěva Dubaje.Tu jsem bohužel ještě pořádně neviděla ,protože bych nevzala nikdy tak malé dítě na prohlídku mrakodrapů/počkáme si až povyroste/Koupání je v tomto emirátu v Perském zálivu a voda byla vždy teplá ,i kolem 29-30 st.C a to mě vyhovuje,jediný mínus ,že není tak krásná jako třeba v Egyptě.A plavat se dalo vždy dobře a je pravda ,že tam nikdy nejsou vlny,protože toto je záliv ,takže záleží na pláži a místě.Několikrát na nás z vody vykoukla želva,pěkný zážitek.Pro janceh- myslím,že záleži jaký si vyberete hotel ,abyste se nenudili,ale tam není zvykem pořádat nějaké animace a programy,ale vám jde spíš o to cestování a poznávání -určitě ne s malým ,fakt nedoporučuju maji i taxiky hodně klimatizované -jsou to velké teplotní šoky.Dubaj beru jako výhodu krátkého letu do tepla,když tady je jěště chladno anebo na nákupy.