Dovolená se 7 měsíčním miminkem autobusem. Poraďte

alca2011
11. kvě 2012

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s dovolenou nebo cestováním do zahraničí autobusem se 7 měs. dítětem?
děkuji za rady...

emkous
11. kvě 2012

Ahoj @alca2011 Počítej s tím, že když se dítě chce hýbat, ale ještě nechodí, je to na dlouhý cesty nejhorší věk. Jestli se Alenka už plazí nebo leze, tak bych busem do zahraničí nejela. Větší dítě už aspoň stojí a může se protáhnout v uličce. Jela jsem s 8měsíčním vlakem 300 km, 3 lidé v kupé pro 8, dala jsem mu deku na volné sedačky a stejně z ní pořád slízal, padal dolů, všechno otlapkával, olizoval. V Matyho 10 měsících jsme jeli 250 km pendolinem ( tedy jako v buse 1 cestující = 1 sedadlo) a tam už vůbec není, kam dítě dát protáhnout. Můžeš sice dát deku na zem do uličky, ale hned z ní sleze. Sedět na klíně jí bude asi bavit jen chvíli, nosit se na rukách v uličce taky chvilku...

blahova_andrea
11. kvě 2012

Já bych teda autobusem do zahraničí už nejela ani sama, ani se staršíma dětma, natož s takhle maličkým prckem. Je to fakt nepohodlný a nepraktický. Myslím, že by to pro vás všechny bylo utrpením. Buď počkejte nebo raději zvolte jiný druh dopravy 😉

ja.na81
11. kvě 2012

Ja bych busem jela, pokud by cesta trvala maximalne hodinu. Jinak si myslim, ze by to bylo pro vsechny zucastnene spise utrpeni. My jezdime pravidelne za rodinou 670 km a to zasadne autem. Byla by moznost i vlakem, ale to zatim jeste odmitam. Synovi budou v lete 2. Nejhorsi cesta byla prave kdyz mel tech 7 - 8 mesicu, chtel se hybat a ne sedet v sedacce, prakticky porad jsme delali zastavky a i tak vetsinu cesty proplakal... Jak by prcek sedel v buse? Mela bys ho celou dobu v naruci? Nebo taky musi byt v sedacce? Ja bych se toho fakt bala...

misanda
11. kvě 2012

my chceme taky k mori..ale poletime, nedovedu si to predstavit s rocnima dvojcatama autobusem...to musi byt masakr jenom s jednim...radsi bych zustala doma 🙂

hojda
11. kvě 2012

Tak do toho bych tedy nešla....Max 3 hodiny cesty v autobuse, to už je lepší vlak.

pejtho
11. kvě 2012

Na dovolenou bych vybrala jiný způsob dopravy-vlastní auto, vlak nebo nejlepší letedalo.
My poletíme s 11měsíční dcerou do Řecka-cesta 2 hodiny a to bude v pohodě. Ale vím, že v autobuse by to bylo utrpení.

berenika39
11. kvě 2012

Asi byste z toho nic neměli, k čemu pro malé mimčo takové harcování? Jemu je jedno, kde je, busem bych teda dovolenou rozhodně nedala. Buď to odložte na dobu, až z toho něco bude mít, nebo jestli můžete, tak letecky. Za každou cenu busem dlouhou cestu je podle mě pro dítě nesmysl.

ilci
11. kvě 2012

od půl roku syna jezdíme vlakem (výlety, dovolená) i do zahraničí, autobusem jsme jeli delší cestu loni, něco přes hodinu a bylo to utrpení. Jak bylo výše uvedeno, třeba v tom vlaku jsme mu dali deku na sedalo, později se mohl procházet. Záleží na tom, jak dítě dokážete zabavit 😉

kikimaruska
11. kvě 2012

Autobusem bych syna nemohla vzít ani nyní ve 4 letech, po první půlhodině by nás asi vysadili....je to opravdu hodně náročné autobusem pro malé děti. U moře jsme byli, ale jeli vlastním autem, zastavili jsme, kde jsme potřebovali a jak často jsme potřebovali a většinu času jeli přes noc. Kdyby bylo na letenku, šla bych i do toho. Z vlastní zkušenosti jsem před lety jela busem na dovolenku a měli sebou roční a dvouleté dítko. Obě dětičky byly otrávené, pohybovaly se pak neustále v uličce a prozkoumávaly cestující, kdy některým to samozřejmě vadilo a po celém buse plno hraček...ale hlavně to bylo opravdu dlouhé a dost toho prcci prokňouraly a to menší probrečelo ☹ . Nemusím říkat co ošklivých slov od rozlobených spolucestujících si ta rodinka vyslechla... 😒 😕 😔 ,

boban
11. kvě 2012

my jsme jeli kdyš byli synovi necelé 2 roky do Chorvatska autobusem (jízdu busem miluje),kdyš jsme nastupovali tak se ostatní cestující chytali za hlavu že to bude otřesná jízda..byl nejmladší a můžu vám říct že to bylo zlatíčko celého autobusu a jak jsme na místě vystupovali tak mu celý autobus tleskal,protože byl hodnější než děcka co jim bylo 5let a více 😉 takže za nás tak..další rok jsme jeli znovu a zase príma,skoro celou cestu prospinkal 😉

jop
11. kvě 2012

No autobusem ani za nic. Jedině vlastním autem a ne moc daleko (max. na sever Chorvatska) a přes noc. Pak ještě letecky, ale to nemůžu posoudit, my jezdíme vždy autem. Syn byl poprvé v Chorvatsku minulý rok, to měl 1,5 roku, jeli jsme přes noc a zvládl to bez problémů.

terkaz
11. kvě 2012

Autobusem bych take nejela, je to nejen nepohodlne, ale podle mne i nebezpecne. Kdyz uz to musi byt, tak radeji letadlem 😉 ( i kdyz to muze take spadnout, ja vim )

andy80
11. kvě 2012

proč zakládáš dvě totožné otázky???

amallie
11. kvě 2012

Autobusem bych v zadnym pripade nejela a to teda ani sama. Pro miminko by to bylo vylozene trapeni, nic z toho nema, jen nepohodli a to pro vsechny zucastnene.
My jeli s dcerou 2 roky na vylet autobusem 5 hodin a i kdyz se ji jizda libila, nemela jsem z toho dobrej pocit, dite se nechce trmacet hodiny v autobuse. Jel s nama klucik o neco mladsi, kterej celou cestu rval a rval a meli jsme ho vsichni dost.
Jela bych vlastnim autem s klimatizaci, nebo letadlem.