Dovolená se sádrou, máte zkušenost?

anitramkaa
3. črc 2013

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenosti s dovčou a sádrou. Můj tříletý syn si před týdnem zlomil ruku a má jí v sádře až po ramínko. Doktoři dovolenou povolili, ale sádru nám do té doby nesundají. Slyšela jsem, že existují nějaké návleky na sádru..nemáte někdo zkušenost nebo nějaké jiné fígle jak se sádrou do vody?

editah222
3. črc 2013

@anitramkaa já jsem měla sádru na ruce v 5 letech a koupala jsem se tak, že mi na ni maminka nasadila igeliový sáček a ruku jsem měla pořád z vody ven. Ale já ji měla jen po loket. Když ji má až k ramenu tak to tak snadné nebude, hlavně udržet tu ruku nahoru.

berenika39
3. črc 2013

dělají se plastové fixace, ne vždy to jde, stojí to peníze, ale dětem to dávají, koupat se s tím dá, jsou dva druhy, ale to vám mudr doporučí . měla jsem jí na noze, nechodící, ale super úleva, rozdíl obrovský. lehký, pohodlný.

speedygon
3. črc 2013

Jj, jak píše berenika: už se dělají ty lehké, plastové, se kterýma se může do vody...jen se za ně snad všude připlácí(někde více, někde méně)

kessa
3. črc 2013

také doporučuji tu "plastovou" sádru- je to lehké a normálně se to dá namočit- já s ní jezdila na snowboardu a chodila ke koním- no byla šíleně špinavá, tak sem ji před sundáním drhla doma ve vaně kartáčem 😀 Ale nejde to dát úplně všem, zeptej se doktorů.

anitramkaa
autor
3. črc 2013

Moc děkuji za odpovědi. Já jsem se právě s ortopedem o té plastové sádře bavila, ale rozmlouval mi jí, že prý u tak malých tětí se dává jen ta klasická... zkusím se ještě jednou poptat.

zandanem
3. črc 2013

@anitramkaa a jestli můžu poradit, tak pokud toto nemáte tak si to nechte od dr. napsát, hradí to pojištovna a dítěti to pomůže, uleví se od tahání ruky ...
http://www.ortika.cz/ortezy/detsky-program-16/o...