Dovolená se synem (15 měsíců). Máte zkušenost?

lucinka_jirackova
16. led 2012

Mám docela dilema...minulý rok jsme byly s přítelem na dovolené a syna jsme nechali u babičky, ale tento rok je mu už 15 měsíců a přemýšlím, že bychom ho vzali letos na dovolenou sebou...nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? uvítám cokoliv. Díky 🙂

jajina.c
16. led 2012

Ahoj, tak my jezdíme sice jen k přítelovo rodičům, kteří bydlí u Jeseníku ( cesta autem cca 5 hodin - jak kdy ) a k jeho sestrám, které jsou na Slovensku ( cesta autem cca 8 hodin - jak kdy ). Poprvé byl v deseti měsích na slovensku a pak v roce, a ve dvou letech na severní Moravě. Vždy jsem mu vzala vše potřebné s sebou ( dudlíka, plyšáky, svojí peřinku a polštářek, jídlo, které vím, že má rád atd, prostě měl s sebou vše, bez čeho se neobejde ). Vždy jsme jeli na noc, aby většinu prospal, ale jelikož je nespavec, tak vždy spal cca půlku cesty a půlku cesty jsme ho zabavovali. Jinak pobyt tam byl o.k., měl tolik zážitků, že se nestihl nudit 😀 . Letos mi končí mateřská v červenci, tak pojedeme ještě na Moravu asi na jaře nebo na začátku léta, a to už pojedeme hned ráno, už ho zajímá vše, co z auta vidí, tak myslím, že to bude lepší než na noc. Na moře moc nejsem já ani přítel, já mám navíc alergii na slunce a být většinu dne na slunci bych nepřežila ( poprvé se to u mně projevilo paradoxně ve Španělsku ) a přítel ten zase nemusí horko. Ale jednou se synem budem muset taky k moři vyrazit 🙂 . Já bych syna doma nenechala, přijde mi to divný ☹ , aby my jsme jeli a on byl doma. Syn s náma jezdí všude od narození, i na každý nákup, návštěvu atd, samozřejmě, pokud je nemocný, tak jsme s ním doma 🙂 . Přeji ať se dovolená vydaří a prcek je z toho nadšený 🙂 . PS: hlavně se nestresovat a mít dostatek financí, kdyby se něco " vyvrbilo" 😉 .

marhulinka
16. led 2012

Jste rodina, tak určitě vyrazte společně 😉

jop
16. led 2012

@lucinka_jirackova nevidím důvod, proč syna na dovolenou nevzít. My jsme jeli autem 1400 km k moři, když bylo synovi 15 měsíců, jeli jsme přes noc a naprosto bez problémů, moc jsme si to užili.

majinka1981
16. led 2012

Kamarádka byla s 8 měsíční holčičkou v Maroku a bylo to super. Byla jsem tam s nimi a užily jsme si to. Koupala se v moři a v bazénu. Jezdily jsme s kočárem na procházky. Netrpěla žádnými střevními potížemi. A líbil se jí i let letadlem. Při startu se hrozně smála. 🙂

simonceli
17. led 2012

@lucinka_jirackova Ahoj, ym byli na Brači v Sumartinu s malou a byla to paráda, nedovedu si představit dovolenou bez ni. V tom Sumartinu, byli všichni moc přátelští, všechno tam bylo a hlavně tam bylo málo turistů, což jsme chtěli. V okolí jsou hezké výlety. Malá si to užila nejvíc, furt chtěla být jen ve vodě.

lucinka_jirackova
autor
17. led 2012

děkuju za rady a zkušenosti 🙂

majkali
22. led 2012

@lucinka_jirackova A co tě ohledně cestování s prckem zajímá? Jestli není pro něj cestování náročné? My jsme taková dobrodružná rodinka, když malému byli 3 měsíce, jel s námi do Tater, v 5 měsících opět na Slovensko a do Maďarska a pak s námi jel v 10 měsících do Lotyšska (dva dny autem tam a dva zpět, s přespáním). Svoje první narozeniny slavil v Norsku, taky autem, byli jsme tam 3 měsíce, letošní léto, to mu byly necelé dva roky jsme jeli do Černé hory, přes Bosnu a Maďarsko. Cestování snášel z nás nejlépe, ale on je vysloveně cestovatel, kouká třeba 6 hodin z okna a dudá. Co je starší tak už je to náročnější ho zabavit, takže v černé hoře jsme zajistili hotel s bazénem a atrakcema pro děti. Neumím si představit jet někam bez něj sice bysme si odpočinuli víc, ale bez něj to prostě nejde. Letadlem jsem s ním neletěla, tak to neporeferuju, ale malej se přes noc plavil na trajektu v bouři, zatímco já se křižovala, on spinkal jak dudek. Děti toho vydrží hodně a líbí se jim jakýkoli dobrodružství.

lucinka_jirackova
autor
23. led 2012

@majkali páni vy vážně hodně cestujete :D bojím se že bych to v zahraničí nezvládla...my bychom chtěli na mallorcu, letadlem. a ani nevím od kdy můžou miminka do letadla...loni jsme byly bez malého v chorvatsku, a tak bych ho chtěla letos sebou 🙂

llllucka
23. led 2012

My taky se synem cestovali od jeho 3 měsíců.Když mu bylo 18 měsíců,tak jsme jeli do Chorvatska.Dovolená to byla parádní.Cestu tam zvládl skvěle,cesta zpátky byla katastrofa.Skoro celou ji probrečel.V té době ještě moc nemluvil,tak jsme nevěděli proč.Když pak na dálnici pozvracel půlku auta,bylo to jasný.Takže za mě jet i s dítětem,v tomhle věku si to už užije,ale pokud si můžu vybrat,tak autem ne.My letíme do Turecka,malému bude v té době 15 měsíců a nedovedu si představit,že bysme jeli bez něj😉

mrazulka
23. led 2012

my jsme byli s 15 měsíčním dítkem v zakynthosu, letecky, bylo to v pohodě.. a letos už jako s dvouletým v turecku a taky v pohodě, bez něj bychom nejeli.. bylo to fajn, navíc mu moře moc pomohlo, měl nějaké zdravotní potíže.. takže já bych se vůbec nebála! letos to vidíme na chorvatsko autem, protože se nám za pár dnů narodí miminko a mě se s miminkem moc do letadla nechce, takže raději autem, s možností přespání, pěkně v klidu a v pohodě 🙂 takže směle do toho, vaše dítko to zvládne úplně v klidu..

majkali
23. led 2012

@lucinka_jirackova No myslím že do letadla tak od roku, kdy už umí lépe snášet tlak, ale letadlem cestuje spoustu lidí s miminkama, tohj bych se nebála. Vemte prcka určitě s sebou, moře si užije. Asi bych s prckem nevolila červenec, srpen kdy jsou největší vedra, ale třeba červen, září.

lucinka_jirackova
autor
23. led 2012

@llllucka děkuju za zkušenost 🙂

@mrazulka tak to doufám, že to taky zvládne 🙂

@majkali chtěla bych jet koncem června 🙂 kvůli malému 🙂

garzonka
23. led 2012

@lucinka_jirackova
My jsme jeli s dětmi autem do Chorvatska, kdy nejmladšímu bylo 9 měsíců, vše zvládl v pohodě, už jsme měli zkušenosti i s cestováním na Slovensko, takže ta cesta nebyla pro něj překvapení a hlavně ji skoro celou prospal. Loni jsme s nejmladším absolvovali i cestu letadlem do Itálie, bylo mu 22 měsíců, v letadle byl opravdu vzorný, ani muk a na nic se nestěžoval, takže i my jsme byli v poho 🙂
Myslím že s dítkem zvlášt když je menší, není zpravidla problém cestovat, tak bych určite doporučovala společnou dovolenou. Ono se samozřejmě musí hodně věcí dopředu ujasnit, a třeba si zjistit jaké jsou na daném místě podmínky, ubytování, třeba i dětský koutek v penzionu, nebo hotelu v případě špatného počasí atd....nebo si vzít jeho hračky, knížky...

lucinka_jirackova
autor
24. led 2012

a je rozhodnuto...na dovču je letí na Mallorcu i s Míšánkem :*