Dovolená u moře a ruka v sádře 😞 Zvládneme to?

paulla
15. čer 2011

ahoj, moje dcera (bude mít za měsíc 2 roky) včera nešťastně spadla z houpačky a uštípla si něco v pravém zápěstí. Na úrazovce dostala sádru. Jenže za 4 dny máme jet do Chorvatska autem. Teď mám dilema, jestli to zrušit nebo jestli to zvládneme i s rukou v sádře. Malá je úplně v pohodě, nebolí ji to, normálně si hraje a dělá kraviny jakoby nic. Zažili jste to někdo???

veruska007
15. čer 2011

Zkus se domluvit v nemocnici (chirurgie), jestli by nemohla dostat sundavaci dlahu - jsou to kovove ci umelohmotne desticky v dlaze na suchy zip. Musela bys na to neco usit nebo to facovat, aby si to nesundavala, ale jinak je to super, muze se s tim v pohode do vody, akorat to pak musis ususit - kdyztak se to da financne i tak, ze by sis jednu zaplatila navic a mohla bys to stridat. Nevim, odkud jsi, mne to delali primo v Brne - Malomericich, tam by to mohli udelat i na miru i dvakrat, neco na to prispiva pojistovna, ta moje stala asi 500,- a doplacela jsem kol. 200,-.

Jak namocis sadru, tak se rozsype, male se tam dostane pisek, ktery ji bude kousat... to by bylo s klasickou sadrou dost blby...

paulla
autor
15. čer 2011

veruska007 - děkuji za informaci. Zkusím se zítra zeptat u nás v nemocnici ve Zlíně, snad dělají taky něco takového.

judit22
15. čer 2011

Ondrášek měl před měsícem po pádu ze schodů ruku v sádře, já nevím, jak vysoko to máte vy, Ondra to měl až k ramínku. Slyšela jsem o odlehčené sádře a ptala jsem se na to u nás v Plzni na chirurgii, ale bylo mi řečeno, že u tak malých dětí nic jiného než normální sádra nepřichází v úvahu, ani nízká sádra, tak tak nějak pochybuju, že ti pro malou něco sundávacího dají☹ Je fakt, že jak se sádra namočí, tak se to sype, sádra po měsíci a to se malej jen sprchoval s rukou vzhůru, i když se vniknutí vody neubráníš, byla úplně kaput. Já osobně, pokud by se dala dovča odložit, tak bych to odložila, aby si to malá mohla pořádně užít🙂

judit22
15. čer 2011

Navíc až se jí tam dostane písek, tak jí to tam bude vadit, já pořád dolovala písek z pískoviště, byl to děs☹
Přeju, ať to máte brzy dole!!!🙂

paulla
autor
16. čer 2011

Tak jsem se byla s dcerkou informovat na úrazovce a doporučili nám plastovou sádru, která se může v pohodě namočit. Takže starou sádru jí odstřihli a dostala sádru ze speciálního voděodolného obvazu, který je tenčí než klasická sádra. Rychle jí to zatvrdlo. Doktor říkal, že to na tak maličkou ručičku ještě nedělal. Zaplatili jsme 500 kč, protože je to nadstandard. Ale jsme rádi, že můžeme odjet k moři.

veruska007
16. čer 2011

@paulla Tak to je fajn, dik za typ, taky mame neposedu, tak kdyby blbe spadnul, urco se typ bude hodit 😉.

judit22
16. čer 2011

Tak to je fajn, ono holt co doktor a nemocnice, to jiný přístup🙂 Užijte si dovču🙂

paulla
autor
17. čer 2011

holky díky, dnes na noc odjíždíme, mějte se papa