Dovolená u moře s miminkem. Co mám vzít s sebou?

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
uvažuji, že by jsme v zimě jeli s půl ročním mimčem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Již jsme tam byli a bylo to max. super. Jen nevím, co všechno takhle malé mimčo potřebuje s sebou-absolutně nemám představu. Hotel je luxusní-s postýlkou není problém, navíc je to kultivovaná země, takže předpokládám, že plínky a jídlo (nekojím) se dají koupit až tam. A jak je to s očkováním? A dá se ta dovolená s miminkem vůbec užít? Pište své zkušenosti, budu ráda za každý příspěvek. Díky.

andreea
31. led 2008

Ahoj,my chtěli také jet v září,kdy Viktorce bude 10 měsíců a Dr. nám to nedoporučil,prý to nevidí rád.Děti do 1 roku by neměly na sluníčko,tak nevím... ☹

ronie
31. led 2008

andreo-neboj to je jasný že by neměli, ale dyť vezmete slunečník, čepici, já budu dávat volné lehké obleční ale s dlouhýma rukávama a nohavicema a pořádně mazat nejvyšším faktorem od hlavy k patě 😉 tady se sluníčku taky nevyhneš. Kolem poledne stejně děti většinou spinkaj-to se zvládne a nehrotila bych to tolik-samozřejmě ale dávat pozor se musí 🙂 A rozdíl v těch 2 mesících teda nevidím žádný-jesi je mimču 10 nebo 12 měsíců..to vyjde na stejno-žádné děti by neměli být vystavovány na slunci a nakonec ani dospělí 😝

aponchie
31. led 2008

ja jsem taky malou skovavala co nejdele ze slunicka pac neni o cot stat uzije si ho jeste dost v zivote navic ona v roce nesnasela vedro a spali sme vetsinou u ventilatoru pac ven se nedalo jit ale u more to neni tak desne jak u nas je tam vlhci vzduch ale UV stejnej

bramburka
1. únor 2008

no jo hlavně ne na slunko to je jasdný... jo a dobrý je vzít sebou nafukovací bazenek - i bez vody je výbornej na pláži kvuli písku a tak...

zevina
1. únor 2008

holky, já bych se toho nebála 😉 každá přece svoje dítě znáte nejlépe a víte jestli je pohodové, změny, cizí lidé mu nevadí atd...

my jsme byli v Řecku když měl malý 13 měsíců, letěli jsme až v půlce září, byly příjemné třicítky, samozřejmě jsme se přizpůsobili malému, přes poledne jsme všichni chrupkali, vrátili se domů krásně odpočatí a i ti největší kritici, co nás před odjezdem málem ukamenovali, že s tak malým děckem jedem kamsi do tramtárie, na fotkách viděli, že malý byl naprosto spokojený a v pohodě (bodejť by ne, kdy jindy se mu přihodí, že má oba rodiče nepřetržitě 14 dnů jen a jen pro sebe 🙂 )
protože jsem kojila, o to to bylo snažší a veškerou stravu co se týká výživ, jogurtů, obědů jsem mu vezla ve skleničkách, plus kaše, takže z místních jídel měl jen ovoce a pečivo, proto jsme vybírali ubytování s kuchyňkou a ještě pro nás byla důležitá písečná pláž (ještě jsme nechodili)

a i s dítětem si můžete užít nočního života, tam se na vás nikdo nedívá divně, že jste případ pro sociálku, když jste venku po setmění 😅
prostě po koupání a večeři jsme se oblíkli, buď prďolka usnul v kočárku, nebo nadšeně pozoroval cvrkot, hudbu, světýlka... byli jsme s kočárkem tak snadno zapamatovatelní, že nás brzy zdravili číšníci z celé promenády 😅

takže se přidávám, nenechte se odradit, stojí to za to a podle mě i takhle malé dítě z toho něco má, není třeba čekat až někdy... 😉

bramburka
2. únor 2008

já myslím, že taky má. Obě švagrový lítají s detma odmalička a ono spokojený rodiče - spokojený dítě. Jet mimo sezonu, dat pozor na sluničko a přehřátí a opravdu jít přes poledne spát - to jsem beztak delala i bez dítěte. Máme apartmán s kuchynkou, bazen a vše 50 metrů od moře!!! Takže když mallá usne, klidne se vystřídáme u hlídání a druhý se pujde vykoupat a zaplavat! Proto je dobré abyste tam nejeli sami, ale s babi s kamaradama a tak...

aponchie
2. únor 2008

no vsak o tom to je 😀 kdyz mate nekoho spolehliveho na hlidani tak si to uzijete jinak se furt stridate 😀

zevina
2. únor 2008

kdepak, my jsme s sebou nikoho na hlídání neměli, jeli jsme sami a vzhledem k tomu že to bylo po sezóně, dokonce jsme měli i celý apartmánový dům jen pro sebe a přesto jsme si dovču nádherně užili všichni tři 😉

aponchie
2. únor 2008

tak to mate v pohode ja nebo manza bychom si to urcite neuzili pokud bychom nemohli bejt sami na dovolene aspon obcas jinak se pelesime u bazenu doma a to je na nervy obcas 😀

bramburka
2. únor 2008

no jo když vy máte bazén, to je pooda!!! 😉 ale tahle dovča bude super v tom, že je hotel, před ním bazen a před ním moře, vše 50 metrů!

aponchie
2. únor 2008

nemame bazen ma ho nase mamka ale je uplne jedno jestli lezime u bazenu ve Zline nebo u more mala je proste podes ktery nevydrzi sedet takze takove to stylizovane sezeni s koktejlem a hezkym usmevem na fotky by se u nas nekonalo takze proto sme zatim radsi doma pac vek 3roky je zatim nejkrizovejsi u nas.

sylvar
3. únor 2008

bramburka, letíme do oblasti Kalithea, hotel Princess Flora.hotel 400m od písečné pláže, u hotelu 2 obchody, do města Rhodos 3km-už se těším na večerní procházky.Nevím, jestli je lepší na 7 nebo 11 dní, chcem 7,pač přítel asi nedostane 14 dnů dovo 😝

jck
23. bře 2008

tak si to přečtu teda tady....kdyby se tak rychle uzamčely všechny "nesmyslný a opakovaný" témata, tak by tady nic nebylo 😅

kacka79
24. bře 2008

Ahojky, tak jsme se včera vrátili z téměř měsíční dovolené. Malý to zvládl perfektně, letěli jsme 12 hodin / teda 2 x po šesti/. Skoro celý let prospal. Časový posun taky nebyl problém. Jen jsem mu tam nedodržovala režim, spal kdy chtěl...koupání skvělý, moc se mu to líbilo. Je pravda že s dovolenou bez dítěte se to srovnat nedá, vše jsme museli přizpůsobit, ale nelituji. Takže všem co váhají - nenechte se odradit a vyražte!! Filip má teď s tátou - kterého v Praze téměř nevidí, je furt v práci - skvělý vztah!!!

rezetka
21. pro 2008

Ahojte, chceme jet s malým v létě na dovolenou, to bude mít zhruba rok, nemáte zkušenost, jak to takové dítě zvládne? Není to risk?Chceme teda do Evropy, exotiku bych si asi netroufla, ale i tak mám strach, jak zvládne let a sluníčko, změnu klimatu, moře atd....

petraluk
21. pro 2008

rezetka tady je o tom celá diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 50k

JInak my byli, když bylo malýmu 10m a 13m a obojí proběhlo skvěle. Byli jsme v Chorvatsku, celou cestu prospal, moře se mu líbilo, nebyl jediný problém. A ještě se mi tam naučil spát celou noc bez kojení, takže já všem doporučuji 😵
V září už takový teplo nebylo, v tom červenci to bylo horší, ale přes oběd stejně spal na pokoji, tak to nevadilo 🙂 Na pláži jsme tedy byli pořád ve stínu, na sluníčko jsem ho nepouštěla, byli tam borovice, takže jsme ani nepotřebovali slunečník nebo plážovej stan 🙂

martinka79
23. pro 2008

my jezdíme stále s dětmi a musí říci, že s cdreou jsme i letělia si v 10měs a potom a jezdíme asi 1500km k moři a vdy pohoda. et´d nás čeká léto s oběma tak hurá na relax.

misa84
20. únor 2009

ahojky, ozivuji tuto diskusi, protoze premyslime s manzelem, jestli v pulce cervna letet na dovcu do recka, malemu v te dobe bude 7 a pul mesice. porad vaham, procitala jsem nazory a zkusenosti...ma prosim vas nektera z vas negativni zkusenost? protoze jsem se tady docetla bud o pozitivnich anebo maminky vylozene odrazovali od cestovani s malym miminkem, ale samy zkusenost nemaji, jestli me chapete...dekuji za informace

garfieldmail1
20. únor 2009

Ahoj, my jsme letěli na Kanáry, když bylo synovi 9 měsíců. Cesta trvala 5 hodin a k tomu ještě cesta z Ostravy do Prahy na letiště. Cestování bylo náročné, hlavně teda pro mne. Když jsme letěli zpátky v noci, tak to bylo v pohodě, cestou tam jsem musela syna zabavovat (naštěstí už tehdy miloval knížečky), až se ze mne kouřilo 🙂
Jinak jsme si to super užili. Měli jsme teploty do 28 stupňů v únoru. V tom Řecku by v té době taky snad mohlo být přijatelné počasí. Velká horka jsou přecejen i pro dospělého někdy ubíjející, natož pro miminko.
Jednu věc jsem se poučila, vem si s sebou určitě Raid do zásuvky proti komárům. Jeden den pršelo, v noci pak lítalo plno komárů a malý byl chudák tak dopíchaný, že z toho měl i teploty ☹ Doma to normálně přes léto používáme, ale jak jsme odlétali v únoru, tak mne to prostě nenapadlo, naštěstí se to tam dalo levně koupit.
Jo a taky jsme tam koupili maličký nafukovací bazének, do kterého jsme napustili trochu vody ze sprchy, co byla na pláži, a malý v tom byl úplně přešťastný 😀
Kdyby Tě ještě něco konkrétního zajímalo, dej vědět. My jsme si to užili, akorát ta cesta byla náročná, do Řecka je to ale blíž 🙂

amphibia
22. bře 2009

Holky co jezdíte někam blíž - chorvatsko, bulharsko,černá hora a pod. mohly by jste nám doporučit nějakou destinaci..nebo přímo hotel,či apartmány pro mimčo...rádi bychom srpen, nebo září...doprava autem, nechci letadlo( bojím se🙂))...malý bude tak 13-14 měsíců....

anke
10. dub 2009

Ahoj, zvazujeme dovolenou v Recku nekdy v zari. Nemate nekdo zkusenosti s rakouskymi cestovkami? Nemecke jsou pry lepsi a levnejsi nez ceske CK a my to mame do Vidne kousek.
A mate zkusenosti s 1,5 rocnim mimcem v Recku - je lepsi do apartmanu a varit si nebo do hotelu? Diky za kazdou zkusenost.

anke
11. dub 2009

Holky, nikdo zadne zkusenosti?

hancule15
13. dub 2009

ahoj, nevím co přesně bys ráda věděla, ale ted jsme se vrátily z dovolené, byly jsme 14 dní na kanárských ostrovech s osmimesíčním synem... (je ale nedonošený, takže co se vývoje týče odpovídá 6tému měsíci, tzn, že ještě nesedíme, nelezeme...to jen pro představu... 🙂 ) bála jsem se hrozně letu,neb je to 5 hodin v letadle, ale měly jsme štěstí a vždy bylo volné místečko, takže Máta mohl chrupkat na sedadle vedle nás....letěly jsme v noci, tam i zpět a Máta celou cestu prospal, vůbec neregistroval přistání či start...co se dovolené týše, miluje vodu takže jsme se pořád cachtaly, nepocítila jsem vůbec žádné změny na něm, stad jen v tom teple spal o něco méně než jsem byla zvyklá....ale moc jsme si to užily.....

anke
14. dub 2009

hancule: no ja bych rada vedela spoustu veci
- treba jak do letadla - jeslti muzes mit golfky az k letadlu, jak to probiha behem letu - kde dite sedi, jestli si muzes vzit svoje piti pro mimi - treba cajik pres kontrolu
- uz asi mate prikrmy - tak jak jste to delali - v apartmanu varili, nebo sklenicky nebo v hotelu se vzdycky neco vybralo?
- jak si maly poradil s morem - davali jste ho do more nebo jenom do bazenku
- jak se slunickem? mazali jste nebo jste byli cely den ve stinu?
- co je dobre vzit s sebou?

btw - nas Davidek je donoseny a zacal lozit a sedet na 10M a opozdeny mi nepripada 😉 kadopadne prejeme hodne zdravicka pro maleho bojovnika, co se musel poprat s problemy uz na zacatku

anke
14. dub 2009

jo a s jakou jste byli cestovkou? shanim nejakou spolehlivou, ale Cedok ani Fisher nenabizeji, co by se mi libilo 😅

binki
14. dub 2009

anke: golfky odevzdáš před letadlem, dítě do 2 let ti sedí na klíně, můžeš si vzít jídlo a pití pro dítě na dobu letu, všechny věci jdou přes rentgen.
příkrmy kupuju naše jen na dobu letu, v zahraničí kupuju místní jídlo a pití.
malý byl poprvé ve 4,5 měs. v moři a vpohodě
přes plavky dávám tričko, mažeme 50tkou faktorem a klobouček je samozřejmostí..na sluníčku bývá po chvilkách,
s sebou určitě vezmi "cestovní lékárničku" a dopředu si zjisti v místě kontakt na zdravotnické zařízení...

anke
14. dub 2009

binki: diky, no s klobouckem budeme mit problem, nas mladej nesnese nic na hlave 😅 , no to bude boj ...
my to mame trochu s jidlem slozitejsi, jsme na HA diete, tak budu muset holt vybirat nebo proste povezu v kufru 8 sklenicek na obed, to jeste uvezu, ja skoro nic nepotrebuju neb moda je mi cizi 🙂

binki
14. dub 2009

a kam, anke, nakonec jedete? s těmi kloboučky to je u vás koukám úplně stejné 😅

anke
16. dub 2009

binki: porad nejsem rozhodnuta, ze opravdu pojedeme ... ale chtela bych, ted jeste prekonat strach z letani - vetsinou jsem to resila tak, ze jsem se zpila jeste pred startem, to ted nemuzu ... vcerejsi sledovani dokumentu o leteckych katastrofach tomu taky moc nedodalo 😅
ale chteli bychom do Recka, asi na Zakynthos, pry ma bezva vstup do more

shaula
16. dub 2009

Anke, vím, že když se člověk něčeho bojí, tak to rozumově moc neovlivní, tak asi nemá moc smysl to říkat, ale létání je statisticky mnohem bezpečnější než jízda autem. Jen se o každé nehodě více mluví, protože je to větší neštěstí najednou, narozdíl od autonehod. Já létám moc ráda (zatím tedy 2x🙂 Na Zakynthosu jsme byli (v menším letovisku Alykes) a byli jsme moc spokojení. Kdyby tě něco zajímalo, písni IP.