Dovolená u moře s miminkem. Co mám vzít s sebou?

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
uvažuji, že by jsme v zimě jeli s půl ročním mimčem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Již jsme tam byli a bylo to max. super. Jen nevím, co všechno takhle malé mimčo potřebuje s sebou-absolutně nemám představu. Hotel je luxusní-s postýlkou není problém, navíc je to kultivovaná země, takže předpokládám, že plínky a jídlo (nekojím) se dají koupit až tam. A jak je to s očkováním? A dá se ta dovolená s miminkem vůbec užít? Pište své zkušenosti, budu ráda za každý příspěvek. Díky.

anke
16. dub 2009

shaula: diky, ja vim ja vim, ja mam naletano docela dost po sluzebkach, ale stejne se porad bojim - vadi mi na tom, ze s tim nemuzu nic delat a jsem zavrena v krabici, ze ktere nejde vylezt 🙂

binki
18. dub 2009

anke: a víš co je ještě lepší než být zavřený v krabici? být tam zavřený s nemocným mimoušem, který celou dobu letu řve a nechce sedět 😀

susane81
18. dub 2009

Ahojky holky. Taky uvažuji o dovolené, bud v červnu (5měs) nebo v září (8měs). My cestovali hodně, i létali. Jen mám obavy, co když prckovi něco bude. A taky z lidí, co řeknou, kdyby náhodou brečela v letadle. Jinak je právě v tomhle období moc hodňoučká, jen spinká, ale má i den, kdy jí trápí prdíky a to pak je trochu křiku. Co když si ten den vybere zrovna na cestu? ☹ Takže pročítám, co se dá a pořád zvažuji 😀 😀 😀

michamicha
18. dub 2009

susane, člověk kterej má v letadle blbý kecy, když dítě brečí, to je podle mě naprostej idiot, tím bych se vůbec nezabývala 😉 dítě je prostě dítě a když se mu něco nelíbí, tak to dá stejně najevo ať chceš nebo nechceš... já už párkrát letěla a zažila jsem brečící a vztekající se děti a nebyly to kolikrát žádný malý miminka, ta máma to nijak neovlivní 😅

susane81
19. dub 2009

Třeba náš táta říká, že s dětmi do 4 let se má sedět doma 😀

shaula
19. dub 2009

Dovolím si s ním souhlasit - to malé mimi stejně ze zahraniční dovolené nic nemá a rodič taky ne, když jenom stresuje, jak tam pojede/poletí, jestli něco nezapomene, jak to bude snášet... Důkazem je samotná existence tohoto tématu.

binki
19. dub 2009

susane81: souhlasím s tvým tatínkem v tom smyslu, že létat jen kvůli dovolené s batoletem nemusí být pohoda ani pro dítě ani pro rodiče. ale sedět doma?

shaula
19. dub 2009

Binki, já to pochopila tak, že jako sedět v ČR🙂 Protože sedět doslova doma je opravdu nesmysl. My v prvních letech plánujeme dovolené jen v ČR, tady není problém se stravou, sehnat lékaře, případně odjet domů, pokud se něco semele. Do zahraničí bych s malým miminkem nejela (a už vůbec neletěla), já si to moře dovedu odpustit pro pohodu svou i svých dětí.

susane81
21. dub 2009

Zrovna dnes mi říkala známá, že její kámoška mi vzkazuje, že se nemám bát, že lítali od 4 měsíců a že to bylo bomba. I když mrňousek nejmenší.

Já mám obavy letět nebo jet někam, ale ty budu mít i s 3 letým dítětem 😀

anke
21. dub 2009

no tak sem pisnu, ze jsme to nakonec odpiskali - kvuli recke lekarske peci, dedecek je lekar a nedoporucil jezdit nikam, kde bychom byli mimo dosah - rikal tak nemecko, rakousko, slovensko, mozna Madarsko, zkratka tam, kde jsme za par hodin v dosahu domova nebo kde maji kvalitni lekarskou peci 🙂

Davidek by z toho opravdu asi nic moc nemel a ja bych se bala, mozna jsem blba, mozna uz takova prilezitost nikdy nebude, ale zas nemusim videt vsechno ze? 🙂 takze na svuj ekzem uz si zjistuju lazne u nas ci na Slovensku 🙂
ale odvaznym stesti preje, tak preju ostatnim hezkou dovolenou u mooore

shaula
21. dub 2009

Anke, pokud ti to pomůže, tak osobně si myslím, že je to rozumné rozhodnutí. A proč by taková příležitost už nebyla? Řecko je tam už několik tisíc let, ještě pár počká 😀 😀 😀

shaula
21. dub 2009

Jo a jinak jsou dobré lázně prý i v Maďarsku (Slovensko samozřejmě taky).

binki
21. dub 2009

anke: to vyznívá trochu divně, moje zkušenost s lékařskou péčí např. v Turecku a Emirátech je výrazně lepší než zkušenosti s např. dětskou nemocnicí v Brně 😔

anke
21. dub 2009

binki: no dedecek dela ve firme, ktera vyrabi zdravotnicke veci a v Recku v par nemocnicich byli a duveru to v nem nevzbudilo. To ovsem neznamena, ze je recke zdravotnictvi spatne, jenom ded nema duveru a ja jako spravna matka hysterka ho poslechnu, protoze se bojim. Ted jsem prozila vikend, kdy jsem synka se strachem drzela v naruci od 2 hodin do rana, protoze nam neslo srazit horecku a bali jsme se. Tohle nechci zazit v Recku na ostrove, kde nemam jistotu, zda mi nekdo pomuze. Ja mam zkusenost jenom z Francie z pohotovosti a to otresnou. To mas tak, clovek se boji toho, co nezna. Pockame az bude vetsi, sice se nic vlastne nezmeni, ale proste bude vetsi. Mozna to postrada logiku, ale co uz se mnou 😀 ...

shaula: no my mame hypoteku do 65ti let veku, takze no money - no boom boom, tu dovolenou bychom dostali darem od dedecka ... nevim, zda nas bude moct sponzorovat za par let 🙂 ... ale uz se poohlizim po necem bliz - lazne Lipova v Jesenikach taky nezneji spatne 😎

shaula
22. dub 2009

Anke, to je správný přístup🙂 V Jeseníkách je krásně!

binki
22. dub 2009

anke: myslím, že jsi starostlivá máma, ne hysterka, vím, jaké to je v novém prostředí, v zemi, kde neznáš místní jazyk, já se taky poprvé bála, když jsem s ním byla v zahraniční nemocnici, ale zkušenost jsem měla skvělou a pak několikrát také a bohužel i bohudíky jsem si i na vlastní kůži 2x vyzkoušela jinou než českou péči a byla jsem v v Turecku moc spokojená. Jeseníků jsem si užila dost dříve.

julinkama
29. dub 2009

Ahoj všem maminkám 🙂 Mám také malý dotáz.Co říkáte s děckem letět na Djerbu???Byl jste tam někdo???Poraďte 🙂 Slyšela jsem něco o chaluhách(řasy)¨v moři???Jak je to?Chtěla bych vyjet příští rok v září s malou a to jí bude 2 roky a devět měsíců.Myslíte si,že je to už bezbečné pro ní???Jak tak tady čtu-tak jezdíte i s menšíma dětma.Tak počítám,že náš věk by měl být už přijatelný 😀 Díky za odpověď Lůca

petruska23
25. kvě 2009

Ahojky...s Djerbou zkušenosti nemám..My se teď chystáme s roční holčičkou na Rhodos. Tak jsem na to taky zvědavá... 🙂

pattie
29. kvě 2009

Ahoj, byli jsme teď s osmiměsíční holčičkou na Kanárech a byla to pohoda. Náhodou jsme si to parádně užili, řekla bych že všichni, takže s tím sezením doma bych to až tak neviděla 😉

denisee
29. kvě 2009

pattie: chceme leťet, taky s prckem na Kanáry, nevíš jaké je tam počasí únor až březen? A kde konkrétně jste byli? pokud bys to tedy mohla doporučit? Děkuju. Klukovi bude 1 a půl.

pattie
29. kvě 2009

denisee: my jsme byli týden na Tenerife a týden na Gran Canarii, koukám tu do knížky a a únor, březen je tam 20-21°C a teplota vody 18°C. Ale my tam hodně běhali po horách, moc jsme se nekoupali

lencak80
31. kvě 2009

myslím, že tohle rozhodnutí je na každé z nás... letět či zůstat v ČR, nemyslím doma, ale tady v rodném kraji...
také můžeme někam letět, jen si nejsem jistá, že bychom si to tak užili, takže raději momentálně volím dovolenou v ČR a příští rok bychom zkusili zahraničí...to už bude mít syn téměř dva toky, takže i ohledně jídla to bude lepší, protože teď ještě nejí všechno...

a co se týče dlouhých letů, tak to je mi dětí vždy líto... myslím, že je to úmorné i pro nás, natož tak pro malé dítě...
takže pokud poletíme někam dále než do Evropy, tak určitě bez dítěte...

ale víte jak... zkuste to a uvidíte samy!!!

přeji všem pohodové cestování!

papuellka
1. čer 2009

Ahoj holky, na Djerbě jsem byla, ale ještě bez miminka, ale co můžu doporučit a kde jsem byla max. spokojená, jak hotel, tak i pláž, krásné super moře, Mahdie, chytli jsme na lastík 5* hotel za úplně super cenu, myslím, že i teď je stále v nabídkách, kdyby některá měla zájem, pošlu foto...

Teď přemýšlíme /srpen/ i s prckem Kréta, Rhodos a pod..., ale nemůžu pořád najít vhodný hotel, pláž... No a teď vítězí Kanáry, můžete doporučit nějakou oblast, hotel, prý na Fuerteventuře jsou nejkrásnější pláže, ale zase lítá jenom z Prahy a jak je to v oceánu, dá se tam koupat nebo ne, zase nechci dovču strávit u bazénu, když jedeme k moři, teda oceán...🙂 ???

pattie
2. čer 2009

papuellka: My byli na Tenerife a Gran Canarii a osobně se mi druhý ostrov líbil asi víc, bylo to tam klidnější.... Oceán byl studenej, koupat se dalo, ale prostě je studenější než třeba Středozemní moře....

ia.
2. čer 2009

ahoj, my odjíždíme v pátek na 3 týdny do Chorvatska, do Živogošče. Jedeme autem, a přes noc, aby to nebylo pro prcka takové náročné. Trochu se toho bojím, ale jedeme na místo, kde už to známe, víme co nás čeká a budeme se snažit prckovi vytvořit co nejpřirozenější prostředí, aby se cítil jako doma. A jako bonus tam bude mít moře a supr vzduch 🙂

kacabaja
4. čer 2009

Ahoj, my byli u moře s roční dcerou (měla rok a pár dní), moc doporučuji 🙂 , bylo skvěle 😎 , malá to zvládala báječně, já si krásně odpočinula, nabilo mě to novou energií...už jsem to potřebovala. Byli jsme v Řecku. Co se týče zdravotnictví, tak jsem se tam cítila bezpečně (to jsem ale ještě nečetla negativní názory na netu 😅 ), doktorů bylo několik v letovisku. Naštěstí žádný problém nebyl. Jen let byl složitější, udržet dceru na klíně byl nadlidský výkon 😀 , ona holt neposedí. 😅

papuellka
22. čer 2009

Holky,ještě jeden dotaz, jak to máte s jídlem, jak řešíte ranní mlíčko a večerní kašičku a co příkrmy ve skleničkách v čem je ohříváte?

majdinka
22. čer 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat.Za měsíc mám svatbu a mám 5-ti měsíční holčičku.Kamarádi nám dali (předčasně) svatebním darem svatební cestu.Akorát ,že je to jen pro nás 2(mě a snoubence).Pro malou to již dokoupit nelze.Sice máme hlídání pro malou zajištěno,obě babičky bydlí 5km od nás.Ale nevím jestli to zvládnu,odjet bez ní.Máte s tím někdo zkušenosti?????????????Všichni do mě cpou,že si svatební cestu musíme užít!!!!

shaula
23. čer 2009

Majdinka, základní věc je, jestli kojíš. Pokud ne, tak by to technicky šlo provést, ale upřímně řečeno, já bych nikam nejela, to bych si určitě neužila. Navíc takhle malinké miminko potřebuje podle mého názoru maminku neustále u sebe... No zvaž sama.

jabber
23. čer 2009

papuellka - my jsme s sebou měli cestovní rychlovarnou konev 😉 Jinak Fuerta je nádherná, byli jsme tam 2x, jednou v dubnu ještě než se malá narodila a voda teda byla vážně studená. Podruhé jsme byli loni už s malou na přelomu září a října, voda byla v pohodě, malá se ráchala pořád 😉 Doporučuju jet fakt až v září - to je voda nejteplejší 🙂

majdinka - jak to, že to nejde dokoupit? Děti do dvou let bývají úplně zadarmo, bez nároku na sedadlo v letadle a na postel. Ovšem upřímně řečeno si myslím, že se ti bude stýskat a moc si to neužiješ 😅