Dovolená u moře s miminkem. Co mám vzít s sebou?

lendy1
27. srp 2007

Ahoj holky,
uvažuji, že by jsme v zimě jeli s půl ročním mimčem na dovolenou na Kanárské ostrovy. Již jsme tam byli a bylo to max. super. Jen nevím, co všechno takhle malé mimčo potřebuje s sebou-absolutně nemám představu. Hotel je luxusní-s postýlkou není problém, navíc je to kultivovaná země, takže předpokládám, že plínky a jídlo (nekojím) se dají koupit až tam. A jak je to s očkováním? A dá se ta dovolená s miminkem vůbec užít? Pište své zkušenosti, budu ráda za každý příspěvek. Díky.

gabrielad
13. zář 2007

Lendy1 moc díky, hned se na to podívám 🙂

unka7
14. zář 2007

Ahoj Holky,

tak jak jsem slíbila, tak píšu, jak dopadla naše dovolená. 🙂

Mám 8. měsíční holčičku a nakonec jsme jeli do Tunisu do hotelu Fourati v Hammametu. Jela jsem s přítelem a jeho tatínkem a vřele všem dovolenou doporučuji. Odpočinek jsem potřebovala a tady jsem ho měla dostatek. Počasí nádhera, nebyly velký vedra, ale moříčko jako kafíčko. Nemusela jsem vařit, prát, uklízet ... no znáte to denní stereotyp, takže pohoda. Malá úplně zlatá!!! Vzali jsme sebou bazének, stan na pláž, slunečníky tam byly i vnitřní a venkovní bazén, takže o zábavu postaráno. Malá si hrála na písku a nebo se koupala, mi se vystřídali o hlídání, takže jsem si mohla jít i v klidu zacvičit. Byl tam skvělej animační program. Skoro všude v hotelové části stín, protože tam byly palmy. Malá si podle mě z toho vzala hodně!!! Teda asi si nebude pamatovat, že byla u moře, ale měli jsme na ní čas, vyrostl jí nový zub a na písku se naučila stát bez podpory, ale ještě nechodí, ale to přijde.

Takže vřele doporučuji nám to moc prospělo!!! 😉

kacka79
17. zář 2007

unka7 děkuji za podporu 🙂

martinka79
29. led 2008

ahojky chtěla bych se zeptat zda není dosti troufalé jet v červenci k moři s mimi. POkud vše půjde dobře narodí se 5.4. Máme letět do Řecka a tam bývají docela vedra. zatím jsme pro poslat manžela s dcerou samotné, ale oni stále váhají. co myslíte?

bramburka
29. led 2008

my už máme objednaný Kos! Ale letěla by\ch bejt tebou mimo sezonu kvuli vedru.

sylvar
29. led 2008

my se chystáme na Rhodos v září

nikka.vo
29. led 2008

Tak my se chystáme kolem května na ,,Kanáry,, ... nebude ještě takový vedro, klima by tam mělo být akorát, aby to syn snesl v pohodě, tak jsem zvědavá.
martinka79 - Asi bych s tak malinkým nejela - až tak od 4 měsíců bych si troufla, ale to jenom mimo sezonu 😒

beruskax
29. led 2008

Ahojky, píšu naši zkušenost s miminkem u moře, pro ty z vás, které se teprv rozhodují, my jsme byli s malou v půlce září na 14dní u moře, bylo jí tehdy 3,5 měsíce a krásně jsme si to všichni užili, byla naprosto pohodová, let zvládla bez problémů, akorát na pláži byla celý den v kočárku nebo pod slunečníkem, na sluníčku nebyla vůbec. V hotelu s náma spala v posteli uprostřed, ale dali nám zdarma do pokoje i dětskou postýlku, ale chtěli jsme, aby spala s námi, hotel jsme měli all inclusive přímo na pláži, takže taky pohoda. Pokud máte hodné mimi, tak si myslím, že by to mělo být v klidu. My jsme byli moc spokojení.

babie
29. led 2008

holky ja se zeptam kdo letel, jak to vydrzi mimi treba pri delsim letu my to mame neco pres 10 hodin tak mam strach

bramburka
30. led 2008

no 10 hodin ... je síla, ale co já vim, ak pláčou akorát při vzletu a přistání, tak si myslím, že to prospí.

-jinak Sylvar, jeeeeeeeee, na Rhodoosu jsme byli vloni, kam jedete?

babie
30. led 2008

dekuju no letime na mauricius na svatebni cestu prave, tak mam z toho obavy aby to prcek zvladnul

bramburka
30. led 2008

a kdy letite?

babie
30. led 2008

no az v koncem rijna, ale radeji se ptam driv pac planujeme ted svatbu a tak porod me ceka v cervnu, tak kdyby stim byl problem abychom kdyztak zmenili misto svatebky

bramburka
30. led 2008

no mě se to zdá nějak dlouhý ta cesta. Co třeba někam blíž? Aleasi by se to zvládlo.-nevim.

babie
30. led 2008

taky jsem premyslela ale nenapadlo me kam 😖

bihan
30. led 2008

Babie, v 4 mesiacoch je taký dlhý let v pohode.. lieta sa z pravidla v noci a v lietadle vám zabezpečia pre drobca niečo ako kolísku.. ja by som to s mojou malou teraz riskla, ale 11h let nás čaká, keď bude mať 9 mesiacov a to mám strach, že bude príliš živá 😅
A Maurícius je super - v októbri ešte neprší, ani nie je príšerne horúco 😉 Na svadbonú cestu ideálne.

babie
30. led 2008

bihan: taky si myslim spis mam strach s jidlem vis jak se to udelat, kdyz bych nekojila

bihan
30. led 2008

Kontaktuj priamo cestovku, určite ti budú lepšie vedieť poradiť.. na palube lietadla by ti mali vedieť zabezpečiť dojčeneckú vodu (aby si to ty nemusela nosiť cez colnicu) a v hoteli tak isto... našťastie do polroka nepotrebuješ príkrmy, takže je to, podľa mňa, o to jednoduchšie. A v najhošom prípade pribalíš nejaké fľaše do kufra, ale oni sú na to zvyknutí, pre turistov všetko 😉

babie
30. led 2008

dekuju za radu musim se podivat kdo tam vubec lita..... jaky maji podminky, vubec netusim, no stejne povezem v sunar a takovy ty kraviny takze je to fuk 😀

bihan
30. led 2008

Pri takýchto dlhých letoch máš nárok na 32kg batožiny na dospelú osobu, takže zrejme naozaj nebudete mať problém prípadne zobrať, čo treba, so sebou 😉

babie
30. led 2008

ja nai nevim, se musim podivat stejne tak jak yot je cestovat tehu, nektery spolecnosti sem slysela ze nechtej

aponchie
30. led 2008

s malou urcite pojedeme az kolem 4nebo 5let pac do te doby to nema cenu ,mala si uzije vodu v baznu na zahrade u mamky pres prazdniny dost a vim jaka je ziva je mi jasne ze bych jen skakala kolem ni pac nikde chvilku neposedi.a stridat se a nemoc si zaplavat v klidu nebo si zajit vecer na veceri sami nebo se jen vecer projit atd to fakt ne.nedam rozhodne 50tacu jen za to abych tam byla a neuzila si to az bude starsi bude rozumejsi sice ji porad budeme muset hlidat ale uz ji muzes dat na hodku dve do kindegarden a odpocinout si pro me neni opravdu dovolena s hlidanim ditete za zadkem.navic jsem premyslela ze asi stejne pojedeme nejdriv sami k mori.na horach uz jsme sami byli a uzili jsme si to vseci hlavne mala byla v klidu u babicky v bazenu a mati rikala ze celej tyden chodila mezi bazenem terasou a obyvak prej byla totalne rozmocena zase na jednu stranu dat tolik penez za cachtani na jednom miste me nebere 😀

babie
30. led 2008

no tam do toho hotelu kam jedeme my je chuva k dispozici nonstop 24 hodin

aponchie
30. led 2008

tak to ja zase nepotrebuju chuvu ale hodku ve dve radsi ve spolecnosti deti pri nejake cinnosti zabavne pri miltiple language atd.nechci aby byla sama s nejakou pani.ale to je muj nazor.ja rozhodne pojedu az si to uzijeme vseci

babie
30. led 2008

vecer to dite nepozna kdyz spi..a pokud budes na veceri v hotelu tak pro tebe snadno dojde... to bych nejak neresila..azse prijit kvuli tomu o svatebku se mi nechce

aponchie
30. led 2008

svatebni cesta je neco jineho to urcite ja rozhodne pojedu az mala bude vetsi a rozumejsi a navic chci aby si to pamatovala.ja vrele doporucuji Recko Korfu.Tunis Sousse sper pro deti,Mallorca Can Pastila.Do statu sme s malou nejeli radsi jinak mame spis radsi sever takze nam je to jedno kde se bude cvachtat 😀

ronie
30. led 2008

my rozhodně pojedeme a už se těšíme. Pojedeme někdy v září do řecka, španělska nebo itálie do vilky spolu s kamarády co mají také děti. Žádné hotely atd. tohle je mnohem pohodlnější a vyjde to nakonec levněji než s cestovkou 😉 Byli sme tak minulý rok-to ještě malej nebyl-možná se tam dokonce upekl-takže je vlastně Oliver trochu španěl 😀 ale byli tam s námi kámoši co měli v té době asi roční holčičku a bylo to naprosto super 😉

aponchie
30. led 2008

jo kdyz jede vice lidi a navzajem si deti pohraji a pohlidaji si je o necem jinem nez dva lidi a jedno mimco s kterym sedi u more nebo u bazenu nebo vymetaji shopy 😀 furt se museji stridat nekteri neradi nechavaji deti v cizi zemi cizim lidem svagrovka utratila pres 45tis za dovcu dojeli tam jidlo prej na nic mala 5dni rvala rostly ji zuby nastvani akorat sedeli u more pod destnikem a furt se cachtali vecer nic takze na pokoji a tot vse treba v tunisu se nedoporucuje v podvecer chodit mimo arealy a vubec ne s mimcem tak nevim co bych tam delala a nase ditko je hrozne v tom ze jak se mu narusi rezim je mrzke

babie
30. led 2008

no ja nebud tu cestu odkladat par let, to nema smysl, a to ze si to nebude pamatovat, tak neni duvod se tam za par let dojet podivat znovu, coz je malickost si myslim..hlavne berte to tak ze se tam budete chovat jako doma...nebo teda tady v cr, to chodite s mimi taky nakupovat, do restauraci, a nebo kdyz je krasne tak k rybniku nebo jen odpocivate na zahrade...stejnej princip..

bramburka
31. led 2008

jj, jinak v letadle ten tlak prý působí na růst zubů!!!

jinak my ´jedeme taky se švagrama a jekich dětma, takže si to užijem, vzájemně si pohlídáme. Já jsem takovej nervák, že bych si to spíš neužila bez ní a už už bych jela domů za ní... každej je jinej. Nám zase Dr. říkala, když na to máte, tak co nejdřív k moři, čím mladší tím lepší, vzduch a tak...akorát opzor na přehřátí!